Duchy naprawdę istnieją? Potwierdził to sam Einstein!

wp.pl | dodano: 2011-11-23 (14:00) 0 opinii wp.pl Duchy naprawdę istnieją? Potwierdził to sam Einstein! (fot. Thinkstockphotos)
  A A A
Czy wierzycie w duchy? Jeśli tak, to nie ma się czego wstydzić, bo wierzyły w nie nawet tak wielkie osobistości świata nauki jak Albert Einstein czy Thomas Edison.

Albert Einstein opublikował ponad 300 prac naukowych, w tym najbardziej znane, które opisywały ogólną i szczególną teorię względności, czy efekt fotoelektryczny, za który otrzymał Nagrodę Nobla. Jednak ten jeden z największych umysłów fizycznych stworzył także podwaliny teorii o energii, którą do dzisiaj niektórzy określają mianem duchów. Badacz takich zjawisk, John Kachuba, w swojej książce "Ghosthunters" odwołuje się do słów Alberta Einsteina, które potwierdzić mają istnienie duchów. Według Einsteina energia w przyrodzie nigdy nie ginie, jedynie np. energia cieplna może zostać zamieniona na inną. Wiadomo, że gdy ciało człowieka umiera, przestają zachodzić w nim wszelkie procesy życiowe, ale co dzieje się z zgromadzoną w ciele energią? Niektórzy uważają, że właśnie w tym momencie rodzą się duchy.

Teoria o energetycznej naturze duchów została jednak szybko podważona. Naukowcy twierdzą, że część energii pozostaje w ciele zmarłego i jest zgromadzona w postaci białek i węglowodanów. Natomiast pozostała część zostaje wypromieniowywana w postaci ciepła, dlatego ciało szybko się ochładza. Z energii zmarłych korzysta środowisko, a dokładniej zwierzęta i rośliny, które po naszej śmierci żywią się naszymi rozkładającymi się tkankami i wykorzystują naszą energię do funkcjonowania swoich organizmów. My robimy tak samo zjadając rośliny i mięso zwierzęce, czyli ostatecznie cykl przemiany energii we wszechświecie jest zamknięty, co oznacza, że żadna nowa energia nie powstaje ani też żadna się nie rozpływa w nicości. Argumenty naukowców nie przekonały jednak zwolenników teorii o istnieniu duchów, którzy jako swój główny argument przytaczają wyniki doświadczeń, mówiące o niewielkiej utracie wagi ciała w momencie śmierci. Uważają, że masa zostaje nagle spalona i wyemitowana z ciała w postaci energii, a tą energią są oczywiście duchy.

O obecności energii duchowej według łowców duchów świadczy pojawianie się w nawiedzonych miejscach pola elektromagnetycznego niewiadomego pochodzenia, jednak nigdy nie zarejestrowano pojawienia się takiego pola w momencie śmierci ciała - zarówno człowieka, jak i zwierząt. Pomimo że w naszym ciele generowany jest prąd o bardzo małym natężeniu, czyli innymi słowy powstaje bardzo mało energii elektrycznej, to wielu badaczy zjawisk paranormalnych wykorzystuje to jako dowód istnienia duchów powstających z naszej energii po śmierci ciała. Trzeba jednak pamiętać, że energia elektryczna w ciele powstaje w wyniku przemian chemicznych, które ustają w chwili śmierci.

Tak jak słowa Alberta Einsteina jedynie, gdy są interpretowane w odpowiedni sposób, potwierdzają istnienie duchów, tak Thomas Edison naprawdę w nie wierzył i postanowił wynaleźć maszynę pozwalającą nam komunikować się z nimi. Jego koncepcja duchów opierała się nie na tym, że duchy nie są formą czystej energii, ale że są rozumnymi bytami, z którymi można się porozumieć. W paru wywiadach ten słynny wynalazca wspomniał, że buduje lub myśli o zbudowaniu maszyny pozwalającej komunikować się z bytami przebywającymi w innej sferze, czyli z duchami. Nigdzie jednak nie stwierdził, że te byty mogą mieć jakikolwiek związek z nami, choć też nie wykluczał możliwości, że są to dusze zmarłych.

Jednak wynalazek Edisona nigdy nie ujrzał światła dziennego, nie zachowały się nawet żadne projekty wskazujące na to, że prowadził on jakieś prace nad takim urządzeniem. Być może pomysł okazał się niemożliwy do zrealizowania i wynalazca nie chciał wystawić się na pośmiewisko świata nauki lub też inni naukowcy wyśmiali poglądy Edisona, w skutek czego zaprzestał on prac nad przełomową maszyną.

Duchy, bez względu na to czy istnieją czy nie, zawsze będą wzbudzały wiele kontrowersji, zarówno w naszym życiu codziennym, jak i w środowisku naukowym. Do dzisiaj zdania naukowców na temat istnienia duchów są podzielone, powstają nawet teorie, które opisują duchy za pomocą mechaniki kwantowej oraz takie, które definitywnie zaprzeczają ich istnieniu. Ciągle jednak grupa sceptyków jest o wiele większa. Pozostało nam jedynie czekać na kolejnego wielkiego wynalazcę lub fizyka, który ostatecznie rozwieje wszelkie wątpliwości naukowców.

AB/mndPolub odkrywcy.pl na Facebooku

oceń
tak 52 89.66%
nie 6 10.34%

Podziel sięOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!