Duchy naprawdę istnieją? Potwierdził to sam Einstein!

wp.pl | dodano: 2011-11-23 (14:00) 67 opinii wp.pl Duchy naprawdę istnieją? Potwierdził to sam Einstein! (fot. Thinkstockphotos)
  A A A
Czy wierzycie w duchy? Jeśli tak, to nie ma się czego wstydzić, bo wierzyły w nie nawet tak wielkie osobistości świata nauki jak Albert Einstein czy Thomas Edison.

Albert Einstein opublikował ponad 300 prac naukowych, w tym najbardziej znane, które opisywały ogólną i szczególną teorię względności, czy efekt fotoelektryczny, za który otrzymał Nagrodę Nobla. Jednak ten jeden z największych umysłów fizycznych stworzył także podwaliny teorii o energii, którą do dzisiaj niektórzy określają mianem duchów. Badacz takich zjawisk, John Kachuba, w swojej książce "Ghosthunters" odwołuje się do słów Alberta Einsteina, które potwierdzić mają istnienie duchów. Według Einsteina energia w przyrodzie nigdy nie ginie, jedynie np. energia cieplna może zostać zamieniona na inną. Wiadomo, że gdy ciało człowieka umiera, przestają zachodzić w nim wszelkie procesy życiowe, ale co dzieje się z zgromadzoną w ciele energią? Niektórzy uważają, że właśnie w tym momencie rodzą się duchy.

Teoria o energetycznej naturze duchów została jednak szybko podważona. Naukowcy twierdzą, że część energii pozostaje w ciele zmarłego i jest zgromadzona w postaci białek i węglowodanów. Natomiast pozostała część zostaje wypromieniowywana w postaci ciepła, dlatego ciało szybko się ochładza. Z energii zmarłych korzysta środowisko, a dokładniej zwierzęta i rośliny, które po naszej śmierci żywią się naszymi rozkładającymi się tkankami i wykorzystują naszą energię do funkcjonowania swoich organizmów. My robimy tak samo zjadając rośliny i mięso zwierzęce, czyli ostatecznie cykl przemiany energii we wszechświecie jest zamknięty, co oznacza, że żadna nowa energia nie powstaje ani też żadna się nie rozpływa w nicości. Argumenty naukowców nie przekonały jednak zwolenników teorii o istnieniu duchów, którzy jako swój główny argument przytaczają wyniki doświadczeń, mówiące o niewielkiej utracie wagi ciała w momencie śmierci. Uważają, że masa zostaje nagle spalona i wyemitowana z ciała w postaci energii, a tą energią są oczywiście duchy.

O obecności energii duchowej według łowców duchów świadczy pojawianie się w nawiedzonych miejscach pola elektromagnetycznego niewiadomego pochodzenia, jednak nigdy nie zarejestrowano pojawienia się takiego pola w momencie śmierci ciała - zarówno człowieka, jak i zwierząt. Pomimo że w naszym ciele generowany jest prąd o bardzo małym natężeniu, czyli innymi słowy powstaje bardzo mało energii elektrycznej, to wielu badaczy zjawisk paranormalnych wykorzystuje to jako dowód istnienia duchów powstających z naszej energii po śmierci ciała. Trzeba jednak pamiętać, że energia elektryczna w ciele powstaje w wyniku przemian chemicznych, które ustają w chwili śmierci.

Tak jak słowa Alberta Einsteina jedynie, gdy są interpretowane w odpowiedni sposób, potwierdzają istnienie duchów, tak Thomas Edison naprawdę w nie wierzył i postanowił wynaleźć maszynę pozwalającą nam komunikować się z nimi. Jego koncepcja duchów opierała się nie na tym, że duchy nie są formą czystej energii, ale że są rozumnymi bytami, z którymi można się porozumieć. W paru wywiadach ten słynny wynalazca wspomniał, że buduje lub myśli o zbudowaniu maszyny pozwalającej komunikować się z bytami przebywającymi w innej sferze, czyli z duchami. Nigdzie jednak nie stwierdził, że te byty mogą mieć jakikolwiek związek z nami, choć też nie wykluczał możliwości, że są to dusze zmarłych.

Jednak wynalazek Edisona nigdy nie ujrzał światła dziennego, nie zachowały się nawet żadne projekty wskazujące na to, że prowadził on jakieś prace nad takim urządzeniem. Być może pomysł okazał się niemożliwy do zrealizowania i wynalazca nie chciał wystawić się na pośmiewisko świata nauki lub też inni naukowcy wyśmiali poglądy Edisona, w skutek czego zaprzestał on prac nad przełomową maszyną.

Duchy, bez względu na to czy istnieją czy nie, zawsze będą wzbudzały wiele kontrowersji, zarówno w naszym życiu codziennym, jak i w środowisku naukowym. Do dzisiaj zdania naukowców na temat istnienia duchów są podzielone, powstają nawet teorie, które opisują duchy za pomocą mechaniki kwantowej oraz takie, które definitywnie zaprzeczają ich istnieniu. Ciągle jednak grupa sceptyków jest o wiele większa. Pozostało nam jedynie czekać na kolejnego wielkiego wynalazcę lub fizyka, który ostatecznie rozwieje wszelkie wątpliwości naukowców.

AB/mndPolub odkrywcy.pl na Facebooku

oceń
tak 56 88.89%
nie 7 11.11%

Podziel sięOpinie (67)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

11
8
~Maciej 2012-12-09 (23:15) 4 lata 10 miesięcy 12 dni 16 godzin i 26 minut temu

Moim zdaniem duchy istnieją. No ale dobra, jestem motocyklistą i często gdy wieczorami wraca do domu to zauwazam rózne rzeczy, lecz jedna z nich utkwiła mi w pamieci na dobre, mianowicie było to lato biezacego roku i jechałem sobie przez las ( była to godz ok 11 wieczorem) i gdy wychodziłem z zakrętu, na środku drogi ujżalem postać mianowicię pół człowieka i pół jelenia Postać ta stała na środku drogi, miała korpus człowieka, ręce i nogi do kolan ludzkie, lecz głowę niała jelenia ( z eogami oczywiście) oczy zaś świeciły się jej na czerwono. Postać ta o mężnej postawie patrzyła się na mnie z nienawiścią, ja natomiast wystraszony spanikowałem i wtwruciłem się. Obudziłem się w rowie po jakiś 5 sek i ujżałem t,a saną postać zmieżającą wolnym krokiem w moim kierunku. lezałem w rowie bardzo poobijany i nie miałem sił wstac i uciekać dlatego zamknołem oczy, ku mojemu zdziwieniu usłyszałem charakterystyczne ,, fuknięcie ( odgłos wydawany przez jelenie),, lecz był to odgłos wydany tak jak by ta postac chciała mi powiedzieć ,, dorwe cię ,,. Nagle usłyszałem odgłosz kopyt lecz tak jak by jeleń biegł na 2-ch nogach, poczym nadjechał samochód i jego kierowca pomugł mi wstac. Zapytałem kierowcę samochody czy widział całe zajście on wtedy zapytał, Jakie zajściie?!. Opowiedziałem mu o wszystkim i uznał mnie za wariata poczym kazdy z nas pojechał w swoją strone. Kilka tygodni pozniej przejeżdzając przez to miejsce *(równiez poznym wieczorem) ponownie ujzałem tą postać, lecz tym razem stała w lesie m-dzy drzewami i patrzyła się na mnie swoimi wielkimi czerwonymi oczami. Od tamtej pory kazdemu kto podwaza dowody na istnie nie duchów opowiadam tę oto historię, i jak to bywa niektórzy mnie wyśmieją a niektórzy mi uwieza, lecz ja swoje wiem.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

3
5
~Maja 2014-06-29 (10:27) 3 lata 3 miesiące 23 dni 5 godzin i 14 minut temu

jak macie klątwę to posłuchajcie musicie zapalić czarną świecę i powtarzać takie słowa:bogini światła wody i mroku zdejmij ze mnie te czary mroku jam jest człowiek i żyć chcę swobodnie,po wypowiedzeniu tych słów narysuj pentogram olejkiem i wejć na niego po 5 min zejć z niego i powiedz boginio dziękuje za uwolnienie mnie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~nikola urbanczyk 2015-10-03 (10:47) 2 lata 19 dni 4 godziny i 54 minuty temu

boie się nikola urbanczyk plac zabaw się też rusza

odpowiedz

0
1
~nikola urbanczyk 2015-10-03 (10:44) 2 lata 19 dni 4 godziny i 57 minut temu

toie masakra ia też się boie ducha ale tak mocno to można iak zrobić halven w domu nawidzony m iak dzieci podeido m to się pszystrasza się iak duch otworzy dzwi tak samo iest u mojego kuzyna w Polsce iest srasznyn dom na pobliżu dawida domu iest na gurze to iest masakra straszne on istnieie ito naprawdę dawi cos wizial co na oknie a kno było wibite ion cos poczul serio toiest masakra ia by tam niezamieszkal w tymdomu od glosu dziecka kszypienia cos się poruszyl nagurze na schodach

odpowiedz

3
3
~onie 2012-02-16 (21:17) 5 lat 8 miesięcy 5 dni 18 godzin i 24 minuty temu

BOJE SIE DUCHOW CIAGLE UCIEKAM

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
1
~sadra 2015-01-03 (03:07) 2 lata 9 miesięcy 19 dni 12 godzin i 34 minuty temu

Ciekawe czy duchy istnieją

odpowiedz

3
1
~szymon Trawiński 2011-11-29 (20:47) 5 lat 10 miesięcy 22 dni 18 godzin i 54 minuty temu

ciekawe jak się je wywołuje

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

1
1
~Weronika99 2014-11-24 (11:11) 2 lata 10 miesięcy 28 dni 4 godziny i 30 minut temu

To czy ktoś wierzy czy nie wierzy w duchy jest jego sprawą prywatną. Jest bardzo dużo racjonalnych wytłumaczeń ale nie wszystko się da wytłumaczyć nauką. Nawet jeśli istnieją lepiej ich nie szukać, bo nie wiemy jakie są...

odpowiedz

7
2
~Maja 2014-06-29 (13:13) 3 lata 3 miesiące 23 dni 2 godziny i 28 minut temu

moim zdaniem to prawda,że duchy istnieją. jak wierzycie w duchy to dajcie lubię.a jak nie to dajcie nie lubię, ja miałam klątwę wampira a potem wilkołaka kiedy miałam klątwę wilkołaka zaczęłam zmieniać się w wilkołaka ale za to szybko wymówiłam słowo: Ekspelajmos. wtedy zmieniłam się w człowieka,dziwne czemu wo gule nie zmieniłam się w wampira choć nadal mam długie kły.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~Maja 2014-06-29 (13:00) 3 lata 3 miesiące 23 dni 2 godziny i 41 minut temu

ciekawe czy duchy istnieją

odpowiedz

2
1
~Maja 2014-06-29 (10:12) 3 lata 3 miesiące 23 dni 5 godzin i 29 minut temu

kiedy opowiadasz komuś historię o duchach w zamkniętym pomieszczeniu bez światła przy jednej świecy lub jednej latarce to wtedy zobaczysz ducha to straszne ale on ci nic nie zrobi.

odpowiedz

2
1
~Maja 2014-06-19 (13:35) 3 lata 4 miesiące 3 dni 2 godziny i 6 minut temu

klątwa faraona,klątwa czarnej mumij,klątwa białego domu,klątwa dyni,klątwa nieświecącej lampy,klątwa zakazanego pola,klątwa czarnej mamby,klątwa kociego oka,klątwa pioruna w lesie tysiąca drzew,klątwa trupa czarliego i klątwa bitelsów.czy one istnieją?czy da się z tego uwolnić? jakie składniki potrzebujemy do eliksiru podstawowego?zadaje sobie takie pytania kiedy usłyszę trzask drzwi a nikogo oprócz mnie nie ma w domu albo pukanie do drzwi wtedy myślę:co to jest?czy mi się to tylko przesłyszało?a kiedy słyszę kroki po schodach wychodzę na ganek na szczęście to zwykle mój pies lub kot.

odpowiedz

2
0
~Maja 2014-06-19 (13:17) 3 lata 4 miesiące 3 dni 2 godziny i 24 minuty temu

jeśli diabeł istnieje to włada wszystkimi potworami.

odpowiedz

21
1
~EMERYT HK 2011-11-27 (14:29) 5 lat 10 miesięcy 25 dni 1 godzinę i 12 minut temu

Ciało ludzkie 'napędza' jakiś rodzj energii, to pewne ! Jedni mówią, DUSZA stworzona przez BOGA, inni że elektryczna z przemiany chemicznej, bardziej 'oświeceni', że 'KOSMICZNA'. Jak ją zwał, tak ją zwał, jedno jest pewne - ENERGIA NIE ULEGA ZNISZCZENIU, a jedynie przechodzi w inny jej rodzaj. I może stąd są właśnie DUCHY, czyli CZYSTA ENERGIA BYTU uwolniona od materialnego ciała, która wędruje ku dalszemu przeznaczeniu ?? Czy nie uważacie, że byłby to fajny finał ziemskich trosk ? Oby tak było !

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

12
3
~znam całą prawde 2013-03-13 (15:59) 4 lata 7 miesięcy 8 dni 23 godziny i 42 minuty temu

WIĘC TAK... MOŻECIE MI WIERZYĆ LUB NIE, MI JEST TO NAPRAWDĘ OBOJĘTNE...chcecie mieć dowody na istnienie duchów proszę bardzo ale nie jestem pewien czy napewno tego chcecie...WYWOŁYWANIE- JAKIŚ ROK CZY PÓŁTORA ROKU NIE MINEŁO JAK MOJA ZNAJOMA leży w psychiatryku...była chora impreza,pili śmiali się i zakpili z bibli duchów i tych spraw,postanowili że się powygłupiają i będą wywoływać duchy. wzieli pismo święte wode święconą i tależyki siedli w kółku i położyli ręke na pismo św zgasili światło i prosili o przybycie dusz...brawo... udało się w pewnym sęsie bo ich nie było podczas imprezy duchy zjawiły się jak goście się rozeszi...pojawiły się stukoty spadające przedmioty i żyła tak z 10 dni moze więcej ale zwariowała...więc nie polecam się w takie coś bawić,bo pismo święte i religia ,Bóg nie są żartami ani powodem do zabaw ...nieposzanowanie zmarłych jest czymś strasznym ...

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

6
0
~Ja 2013-07-02 (18:02) 4 lata 3 miesiące 19 dni 21 godzin i 39 minut temu

Ja nie wierze w duchy,ale moja mama mi opowiadala wiele historii.Opowiedziala mi ostatnio jak byla mloda i szla na pociag bylo ciemno i to byla wioska,ludzi nie bylo prawie.Mama miala kilka toreb i nagle poczula jakby sie ktos ocieral o te torby.Potem doszla do swiatel i sie odwrocila i zobaczyla postac w plaszczu.Dodala tez ze nastepnego dnia zmarl jej dziadek ktory chodzil wlasnie w takich plaszczach.Moze to ma jakis zwiazek nie wiem.

odpowiedz

4
0
~emka 2013-06-17 (16:21) 4 lata 4 miesiące 4 dni 23 godziny i 20 minut temu

Według mnie duchy istnieją .. Prawdę mówiąc nie spotkałam się nigdy z żadnym duchem , i nie chciała bym .. Ale kiedyś mi opowiedział mój brat cioteczny "Jeszcze kiedy żył mój ojciec wyłanczał kabel z prądu i kładł na łóżko .. Pewnego dnia Kiedy gdy mój ojciec zmarł zapomniałem ja z mamą wyciągnąć jak tata kabla , pojechałem z mamą w miasto zamykając dom .. Nikogo nie było w domu Gdy wruciliśmy Z miasta kabel był na łóżku nic sie nie stało wszystko oprucz kabla było na swoim miejscu .. Żadna stłuczona szyba , kompletnie nic tylko ten kabel ' <----- To mi właśnie powiedział . I co teraz nie wierzycie w duchy ? no słucham? To była wina ducha jego taty .

odpowiedz

7
29
~gregor 2011-11-24 (00:49) 5 lat 10 miesięcy 28 dni 14 godzin i 52 minuty temu

Duchy naprawdę istnieją? Czy przekonałeś/przekonałaś się o tym osobiście? Ale owe duchy to NIE JEST dusza, które opuszcza człowiekai, który własnie zmarł, lecz...są to demony czyli aniołowie, kórzy zbuntowali się przeciwko Jehowie. A dążą do tego, aby każdy człowiek na Ziemi oddawaj właśnie im chwałę, cześć i uwielbienie, a nie Prawdziwemu Bogu Jehowie. A czynią to poprzez rozpowszechnianie takich kłamliwych nauk dotyczących np. istnienia duszy po śmierci . Ilu ludzi w te kłamstwa uwieżyło! Nawet tacy wybitni naukowcy jak Albert Einstein czy Thomas Edison dali sie nabrać Czy ty też dałeś się oklamać? Poznaj prawdę pod tym względem, a jak czytamy w Piśmie Świętym:" Ta prawda cię wyzwoli" z niewoli w której sie być może ( chociaz ja wiem, że tak jest)znajdujesz.

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

2
3
~falku 2011-11-23 (20:58) 5 lat 10 miesięcy 28 dni 18 godzin i 43 minuty temu

Chcecie dowodów na istnienie duchów? Ayahuasca, jestem przekonany że nie tylko o duchach prawdę poznacie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

4
2
~NoChyba nie 2012-08-20 (16:24) 5 lat 2 miesiące 1 dzień 23 godziny i 17 minut temu

To prawda one istnieją .

odpowiedz