Koncerny farmaceutyczne wykorzystują Hindusów jako króliki doświadczalne!

wp.pl | dodano: 2011-11-15 (14:42) 66 opinii wp.pl Koncerny farmaceutyczne wykorzystują Hindusów jako króliki doświadczalne! (fot. AFP)
  A A A
Na zdjęciu: Masowe szczepienie dzieci przeciw wirusowi polio w Indiach w 2008 roku. Takie akcje dają nieuczciwym lekarzom duże pole do nadużyć

Brytyjski dziennik „The Independent” donosi, że w wyniku nielegalnych testów klinicznych prowadzonych na ludności Indii zmarło już ponad 1700 osób! Dziennikarskie śledztwo ujawnia okrutny proceder, za którym stoją zachodnie koncerny.

Jak podaje "The Independent", od 2005 roku amerykańskie i europejskie koncerny farmaceutyczne przeprowadziły na terenie Indii testy blisko 1600 różnych leków na 150 tysiącach ludzi. Większość z nich nie zdawała sobie sprawy z tego, że podawane im specyfiki nie są dopuszczone do użytku. Nieoficjalne dane wskazują na ponad 1730 przypadków śmierci osób poddanych testom w latach 2007-2010.

Na światło dzienne wyszły ogromne nadużycia, jakich dopuściły się znane na całym świecie firmy: m.in. Pfizer, Merck czy AstraZeneca. Interesy, jakie robią one na nielegalnych testach leków, oszacowano na 190 milionów funtów, czyli niemal miliard złotych! Zważywszy na to, że Indie nie są jedynym rajem, w którym przedstawiciele zachodnich korporacji dopuszczają się tego typu procederów, na nielegalne testy, prowadzone w 178 krajach świata, wydaje się około 40 miliardów funtów rocznie!

- Hindusi są wykorzystywani przez firmy. Zarabiają na nich pieniądze ze sprzedaży drogich leków na Zachodzie – powiedział „The Independent” Dr Chandra Gulhati, który zbiera informacje o skutkach ubocznych leków testowanych na jego rodakach. – Wykorzystują analfabetów i biednych Hindusów, których nigdy nie byłoby stać na takie leki – dodaje zbulwersowany lekarz.

Koncerny stosują wiele wybiegów, by nieświadomych przekrętu ludzi zmanipulować do udziału w testach. Najczęściej proponują im za darmo szczepienia, które w lokalnych przychodniach kosztują krocie. Wmawia się im, że to forma pomocy humanitarnej, a w rzeczywistości bezwzględni ludzie z zachodu, lepiej sytuowani i wykształceni, traktują Hindusów jak króliki doświadczalne!

- Dla nas lekarz jest jak Bóg. Wierzymy mu. – powiedział dziennikarzowi gazety Ajay Naik, ojciec chłopca, u którego po podaniu bezpłatnej szczepionki pojawiły się na ciele białe plamy. Rodzicom zaproponowano darmowy lek zamiast odpowiednika kosztującego 800 rupii. – Podano mi dwustronicowy formularz po angielsku. Nie przeczytałem szczegółów – dodaje.

Na wprowadzaniu w błąd niewinnych ludzi zyskują koncerny, które, by zrealizować testy kliniczne w sposób formalny i legalny np. w Wielkiej Brytanii, musiałyby wydać wielokrotnie więcej, a w razie wykrycia jakichkolwiek skutków ubocznych cały projekt zostałby spisany na straty. Zyskują jednak także lokalni lekarze, którzy biorą łapówki od przedstawicieli zagranicznych firm. Podany przez „The Independent” przykład naprawdę szokuje – pięciu lekarzy ze szpitala w miejscowości Indore otrzymało łapówki w wysokości 50 milionów rupii, czyli po ponad 3 miliony złotych!

Polub odkrywcy.pl na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 20 80%
nie 5 20%

Podziel sięOpinie (66)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

5
0
~dor~ 2011-11-16 (20:37) 6 lat 4 dni 23 godziny i 30 minut temu

Leki to trucizna! Już dawno nie biorę tych chemicznych śmieci i nie płacę za własną śmierć! Oczywiście, rozumiem, że nie każdy może sobie pozwolić na ich odstawienie, ale mimo wszystko uważam, że te wielkie koncerny farmaceutyczne strasznie zaślepiają ludzi i wmawiają, że są nam wręcz niezbędne - mają niesamowity marketing (zauważcie, że w TV 3/4 reklam dziennie, to co i rusz jakiś nowy lek) ale nie dziwne jak nieźle na nas zarabiają, to i mają na to kasę. Lepiej leczyć się ziołami, przez co już odpada skutek uboczny w postaci niszczenia wątroby. Ehh szkoda, że dzisiaj kasa jest ważniejsza, niż życie ludzkie. Mądrzy tego świata zamiast szukać naturalnych leków na choroby cywilizacyjne (których jest coraz więcej, mimo że leków też(?)) wolą wydawać miliony na np. testowanie i zakup nowej broni :(

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~ewada 2011-11-16 (16:24) 6 lat 5 dni 3 godziny i 43 minuty temu

Uwaga pacjenci! W naszym kraju ten proceder jest od dawna. Znam przypadek zgonu mojej znajomej, która w wieku 47 lat zmarła po zaaplikowaniu jej przez prywatnego lekarza darmowych tabletek. Była leczona na niesprawne zastawki w szpitalu, jednak prywatny lekarz złożył jej wizytę i kazał odstawić wszystkie tabletki, które dotychczas zażywała i przyniósł jej 8 nowych specyfików, po zażyciu których po 6 dniach niestety zmarła. W tym samym czasie również ja mogłam być królikiem doświadczalnym, gdyż wmówiono mi chorobę i zaaplikowano tabletni z szuflady. Na szczęście w porę zorientowałam się co jest grane i dlatego pewnie jesczcze żyję.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

2
0
~zdrowy Piotr 2012-12-12 (12:24) 4 lata 11 miesięcy 9 dni 7 godzin i 43 minuty temu

Zdrowo się odżywiam, nie palę (od 3 lat), sportu nie uprawiam, ze względu na brak czasu, no może czasami, staram się utrzymywać wagę, co prawda ważę trochę za dużo, ale nie jest źle, mam lekką nadwagę (siedzący tryb pracy). Kiedyś, w ciągu roku chorowałem 2-3 razy tak mocno, że musiałem brać antybiotyki i nie było mowy abym był na nogach. Teraz, od 3 lat, jak choruję to góra 2 razy w roku, w sumie to nie choruję, a jestem przeziębiony, obchodzę się bez antybiotyków i nie muszę leżeć w łóżku, biorę "bezpieczne leki" - jakiś syrop, witaminy, coś na gardło i to wystarcza. A postanowiłem coś zrobić ze swoim zdrowiem, jak lekarz przepisał mi antybiotyk ... z ulotki którą miał u siebie na biurku ... jestem ciekaw co za to dostał, że przepisywał ten a nie inny antybiotyk. Po tygodniu poszedłem do innego lekarza, który mnie przebadał i podał inny antybiotyk, po którym dopiero wyleczyłem się. Wtedy zauważyłem, jacy są niektórzy lekarze i że muszę wzmocnić jakoś swój organizm.

odpowiedz

2
0
~Kursss 2011-11-17 (00:26) 6 lat 4 dni 19 godzin i 41 minut temu

Chciwe konowały. Zachowują się tak, jakby mieli żyć na tej ziemi i korzystać z owoców swojej zaradności przez wieczność. A to błąd, złudzenie, nawet jak się pożyje do setki lub nieco ponad setkę to i tak się umrze. Czy warto się tak gnoić mając świadomość przemijania??? Czy warto robić takie świństwa innym ludziom??? Dla luksusu, który i tak w końcu się znudzi i zostanie przemijanie, starość, mimo woli wspominanie , jakie się świństwa wyrządziło słabszym, w końcu podsumowanie "kariery"= umieranie??? Wszystko "dobre" typu ochota na władzę,bogactwo, seks,w końcu się kończy, a sumienie budzi się pewnie w każdym, jeżeli nie sumienie to poczucie winy i strach.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

9
0
~Pablito 2011-11-17 (09:01) 6 lat 4 dni 11 godzin i 6 minut temu

To jakaś nowość? Tak jest przynajmniej od lat 40stych, nie wiem czym się podniecać. Jeżeli ktoś o tym nie wie, znaczy, że jest nieukiem. Nie biore żadnych leków, bo wiem, że szkodzą - przecież na tym się ten biznes opiera. Koncerny zarabiają na tym, że chorujesz, a nie na tym, że jesteś zdrowy.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
8
~Daro 2011-11-19 (14:16) 6 lat 2 dni 5 godzin i 51 minut temu

Wielkie halo....tak było,jest i bedzie !! chcemy mieć nowe leki więc w czym problem...dobrze że nie testują tych leków na zwierzętach,wtedy byłoby mi ich szkoda...

odpowiedz

1
0
~zen 2011-11-17 (11:53) 6 lat 4 dni 8 godzin i 14 minut temu

A ile tysięcy jeszcze do tej pory nie zmarło?

odpowiedz

1
0
~Steeve 2011-11-17 (11:49) 6 lat 4 dni 8 godzin i 18 minut temu

Testy takie amerykańskie koncerny prowadzą także w krajach Ameryki Łacińskiej. Niedawno wyszła po latach na jaw taka sprawa w jednym z sierocińców w Gwatemali.

odpowiedz

1
6
~Andrew 2011-11-16 (13:56) 6 lat 5 dni 6 godzin i 11 minut temu

I bardzo dobrze ,że na ludziach bo przecież mają to byc leki dla ludzi.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

2
0
~ala 2011-11-16 (16:37) 6 lat 5 dni 3 godziny i 30 minut temu

A kto rządzi w firmach farmaceutycznych i bierze z tego kasą . Każdy to wie.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~mensa 2011-11-16 (15:59) 6 lat 5 dni 4 godziny i 8 minut temu

czytajac niektore komentarze wiem, ze nie sa pisane przez ludzi, ale przez zwykle bydlecia...co za swiat!!!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

3
3
~ola 2011-11-16 (21:47) 6 lat 4 dni 22 godziny i 20 minut temu

Nie pozwalajcie szczepic swoje dzieci.Juz w pierwszych godzinach szczepią wasze nowo-narodzone dzieci i to bez waszej zgody.Nie mają do tego prawa i kiedys odpowiedza za to,ktos ich rozliczy.Nie trzeba byc Bóg wie jakim madrym,żeby nie załuwazycilu ludzi młodych,dzieci choruje na raka i inne straszne choroby.Strasza was róznego rodzaju epidemiami z przeszłosci,to nie prawda,to bujda nie słuchajcie ich.Robia zmyslone statystyki wszelkich epidemi nawet filmy nagrywają np.czarna ospa we rocławiu-jaka to była sciema,bo zmarła jedna osoba z wysypka niewiadomego pochodzenia.Zobaczcie na google jakie statystyki porobili jesli chodzi o swinską grype.Czy rzeczywiscie zmarło dziesiatki tysięcy ludzi na tę chrobe?ale statystyki już maja gotowe i za 10 lat wszyscy uwierzą ,że była epidemia.A tyfus też był epidemią?(chyba wysaną z palca)owszem ludzie w czasie wojny umierali z powodu braku żywnosci,odpowiedniej higieny,wycienczenia .Boże jak mozna każdy naród ogłupic statystykami i widmem srachu.Czytajcie o niebezpiecznych szczepieniach,to nie są bajki nie pozwalajcie poprawiac po p.Bogu a będziecie zdrowi.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

2
0
~CampEarth 2011-11-16 (23:05) 6 lat 4 dni 21 godzin i 2 minuty temu

Doktor Mengele never die !

odpowiedz

5
0
~marcin 2011-11-16 (22:38) 6 lat 4 dni 21 godzin i 29 minut temu

powiem tak ciemny lud wsztstko kupi ,słyszeliście może kiedys o witaminie b17 .to sobie postudiujcie ,to nakreśli wam jak jesteśmy mamieni przez koncerny farmaceutyczne.ps.cos wisi w powietrzu,niebawem wybuchnie.

odpowiedz

5
1
~stokłosa 2011-11-16 (18:39) 6 lat 5 dni 1 godzinę i 28 minut temu

W najwspanialszej demokracji świata czyli USA testuje się leki,szczepionki ,pestycydy i broń na więżniach zakładów karnych.Wszystko przez specyficzne amerykańskie prawodawstwo,które umożliwia taki proceder.Jak to przeczytałem to wcale ale to wcale się nie zdziwiłem.Yankesi jacy są każdy widzi.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

8
1
~xyz 2011-11-16 (17:38) 6 lat 5 dni 2 godziny i 29 minut temu

nie trzeba szukac indie. w niemczech czy innych krajach eu podaja falszywe szczepionki i ludzie ,dzieci umieraja. nawet w telewizji mowia ze nie nalezy sie szczepic przeciw grypie bo szkodzi!!!!!!!!!!!!!!!! CZLOWIEK ,CZLOWIEKOWI RZADZI KU JEGO SZKODZIE!!!!!!!!! tym mafiom farmaceutycznym wytoczyc proces swiatowy. wmawiaja ze chemia tylko leczy-a tyle jest naturalnych lekarstw. ludzie glupi wierza im i umieraja. smutne to..............

odpowiedz

4
3
~Realista 2011-11-16 (16:02) 6 lat 5 dni 4 godziny i 5 minut temu

Dla nich lekarz jest jak Bóg. A w Polsce donek jest jak Bóg, wszechomogący, pięknie opowiadający bajki o zielonej wyspie... i tyle mln. ludzi się nabrało, a żadnego śledztwa nikt nie robi...

odpowiedz

0
0
~_diabel 2011-11-16 (15:58) 6 lat 5 dni 4 godziny i 9 minut temu

pewnie lepiej by bylo gdyby na europejczykach testowali.....

odpowiedz

2
12
~wiadome 2011-11-16 (10:51) 6 lat 5 dni 9 godzin i 16 minut temu

To ostatnia faza testow wiec te leki za 2-3 lata beda na rynku.I pewnie wielu pomoga

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

1
6
~kubinsky 2011-11-16 (14:12) 6 lat 5 dni 5 godzin i 55 minut temu

jestem za! 1700 ludzi zmarlo z glodu w indiach!!!! w ciagu czytania tego artukułu. nie ma afery w internecie. Zmarli po podaniu leku? za dwa miesiace zmarli by na chorobe, ktora chciano leczyc! zwierzat nie da sie zarazic niektorymi wirusami, a i szczepionki nie dzialają tak juak w ludzkim organizmie. Coż pozostaje tylko cieszyc sie, że na nas nic nie testują bo są od tego biedniejsze kraje. Oddali życie, aby inni mogli żyć!

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź