IX Bałtycki Festiwal Nauki

PAP | dodano: 2011-05-18 (13:45) 0 opinii IX Bałtycki Festiwal Nauki (fot. Bałtycki Festiwal Nauki)
  A A A
Aż cztery statki naukowo-badawcze: Baltica wraz z nowym załogantem - psem Baltikiem znalezionym na krze, Horyzont II, Oceania i Oceanograf II otworzą swoje laboratoria przed gośćmi pikniku naukowego w ramach IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Tegoroczny festiwal odbędzie się na Pomorzu w dniach 25-29 maja . W jego organizację zaangażowały się 42 instytucje, które łącznie przygotują ponad 858 imprez popularnonaukowych. Serwis Odkrywcy.pl oraz PAP nauka w Polsce są "zaprzyjaźnionymi portalami" Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

- Bijemy znowu swoje własne rekordy. W ubiegłym roku w katalogu było 813 propozycji, w tym roku już jest 858. Tegoroczny Bałtycki Festiwal Nauki będzie trwał pięć dni, a nie tak jak dotychczas - cztery. Atrakcji będzie bez liku - mówi z dumą dr Tadeusz Zaleski, pełnomocnik Rady Rektorów Województwa Pomorskiego ds. Festiwalu Nauki.

Jak wylicza, obok Oceanii należącej do Instytutu Oceanologii PAN do zwiedzenia będzie Baltika, której współwłaścicielami są Morski Instytut Rybacki oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Horyzont II Akademii Morskiej w Gdyni i Oceanograf II Uniwersytetu Gdańskiego. To zaledwie przedsmak atrakcji, wśród których znajdzie się nawet spotkanie z oddziałami specjalnymi Formozy i Straży Granicznej zorganizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Wśród 42 merytorycznych realizatorów imprez w tym roku znajdują się dwa nowe podmioty: Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich i Grupa Badawcza Ptaków Wodnych Kuling, od wielu lat ciesząca się w regionie pomorskim dużym uznaniem. Jest to stowarzyszenie pasjonatów działające na rzecz ochrony ptaków wodnych.

Polub odkrywcy.pl na Facebooku

1 2 z 2
oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Podziel sięOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!