Weekend z IX Bałtyckim Festiwalem Nauki

Informacja prasowa | dodano: 2011-05-27 (16:10) 0 opinii Weekend z IX Bałtyckim Festiwalem Nauki (fot. Bałtycki Festiwal Nauki)
  A A A
Zostały już tylko dwa dni IX Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Co jeszcze będzie można zobaczyć?

IX Bałtycki Festiwal Nauki trwa od 25 (środa) do 29 (niedziela) maja 2011 roku. W sobotę, 29 maja, zapraszamy do Trójmiasta, Słupska, Malborka, Pelplina, Wąglikowic, Będomina i Borucina. Zwraca uwagę oferta Centrum Techniki Morskiej w Gdyni (ul. Dickmana 62, 10:00 - 16:00) i Państwowego Instytutu Geologicznego (piknik geologiczny na plaży pod Klifem Orłowskim, 10:00 - 16:45).

W ramach festiwalu m.in. odbędą się w niedzielę, 29 maja br. dwa pikniki naukowe (a więc stoiska w miasteczkach namiotowych) w Gdyni na Skwerze Kościuszki przy Akwarium Gdyńskim (ponad 100 stoisk czynnych od 10:00 do 18:00) i pod Klifem Orłowskim (również w sobotę, 28 maja br.) od 10:00 do 16:45.

W Gdyni w niedzielę dostępne będą aż cztery statki: szkolno-badawczy Akademii Morskiej - m/s Horyzont II oraz r/v Balitca, r/v Oceanograf II i r/v Oceania.

Oczywiście katalog wydarzeń festiwalowych jest dużo bardziej bogaty. Pewnym ułatwieniem może być specjalnie przygotowana strona internetowa http://www.festiwal.gda.pl/IXBFN/ z przewodnikiem, podpowiedziami i rozbudowaną wyszukiwarką.

Bałtycki Festiwal Nauki jest imprezą popularnonaukową przeznaczoną dla wszystkich chętnych, bez względu na wiek i wykształcenie. Trzeba jedynie zabrać ze sobą ciekawość świata i chęć poznania różnych tajemnic i zagadek nauki.

Celem festiwalu jest bowiem upowszechnienie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych oraz przybliżenie ich społeczeństwu w możliwie zrozumiałej, atrakcyjnej formie. Organizatorzy pragną zwrócić społeczną uwagę na znaczenie jakie niesie Morze Bałtyckie dla naszego regionu oraz na wartość i przydatność badań prowadzonych w licznych laboratoriach naukowych. Zasadą festiwalową jest, że wykładowcy nie pobierają za swoje wystąpienia honorariów, a wstęp na wszystkie festiwalowe imprezy jest bezpłatny.

Serwis Odkrywcy.pl serdecznie zaprasza!

Zobacz nasze zdjęcia:

IX Bałtycki Festiwal Nauki - dzień trzeci

IX Bałtycki Festiwal Nauki - dzień drugi

IX Bałtycki Festiwal Nauki - dzień pierwszy

Polub odkrywcy.pl na Facebooku

oceń
tak 0 50%
nie 0 50%

Podziel sięOpinie (0)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza!