5 najciekawszych atrakcji Mauritiusu - co warto zobaczyć na tej rajskiej wyspie?

Mauritius to państwo wyspiarskie leżące w pobliżu kontynentu afrykańskiego i Madagaskaru, czyli na Oceanie Indyjskim. Krajobraz wyspy to ku zaskoczeniu wielu nie tylko plaże, ale także niezwykle bujna i bogata roślinność. Wyspa ta niejednokrotnie była na celowniku kolonizatorów ze względu na rajskie warunki jakie tam panowały i panują. Ma na swoim koncie władanie przez Portugalczyków, Francuzów i Brytyjczyków. Dlatego też zarówno kultura jak i tradycje kulinarne to mieszanka wielu różnych wpływów. Co naszym zdaniem warto zobaczyć na tej pełnej różnorodności wyspie?

Podwodny wodospad na półwyspie Le Morne 

Półwysep Morne znajduje się na południowo-zachodniej części wyspy, a swoją nazwę zawdzięcza szczytowi Le Morne Brabant. Półwysep jest również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Widoki ze szczytu Le Morne Brabant na rafę koralową i ocean są nie do opisania, w dodatku trasa prowadzi przez dziewiczy las, który jest jedynym miejscem na wyspie (ale też na świecie), gdzie rosną narodowe kwiaty Mauritiusu Trochetia Boutoniana (Boucle d’Oreille), charakteryzujące się czerwono-białymi płatkami.

https://planetescape.pl/blog/10-najwiekszych-atrakcji-mauritiusu/

Ziemia Siedmiu Kolorów  

To niesamowite miejsce znajduje się na zachodzie Mauritiusu w okolicy miejscowości Chamarel. Gdy ogląda się zdjęcia z tamtego miejsca, trudno nie ulec wrażeniu, że zostały one przerobione przekoloryzowane. Nic bardziej mylnego! Tam po prostu jest tak pięknie. Występujące tam kolorowe wydmy są efektem przemiany skał w minerały ilaste. Podobno skały mienią się aż 40 odcieniami czerwonego, zielonego, fioletowego, pomarańczowego, żółtego, niebieskiego i brązowego. To również tutaj zobaczycie imponujących rozmiarów wodospad mierzący aż 95 metrów. Dla porównania, jest wyższy niż najwyższa wieża Kościoła Mariackiego w Krakowie aż o 7 metrów! Polecamy także wizytę w nieodległej fabryce rumu, która połączona jest z muzeum. Co ciekawe jest ona zlokalizowana wśród plantacji trzciny cukrowej, z której wytwarzany jest rum. Surowiec jest więc na wyciągnięcie ręki. Na miejscu można skosztować trunków i przyjrzeć się z bliska procesom produkcyjnym. 

Plaża Flic en Flac 

Na zachodnim wybrzeżu Mauritiusu w miejscowości Flic en Flac znajduje się jedna z najsłynniejszych plaż. Jest niezwykle długa, ciągnie się aż przez osiem kilometrów. Tuż za linią brzegową znajdziecie drzewa, które zaserwują Wam przyjemny cień. Panują tutaj doskonałe warunki do nurkowania, a miejscowe knajpki i restauracje serwują prawdziwe lokalne przysmaki. Popularne miejsca do nurkowania to: Rempart Serpent – kamień w kształcie węża, leżący 25 metrów pod wodą, wokół którego gromadzi się wiele morskich stworzeń oraz La Cathedrale – formacje skalne z wydrążoną jaskinią, Couline Bambou i Manioc.

Pamplemousses i ogród botaniczny 

To doskonałe miejsce na odpoczynek od rajskich plaż i okazja do chłonięcia przepięknych okazów roślin i kwiatów. Podobno Ogród Botaniczny w Pamplemousses jest jednym z najpiękniejszych na świecie. Słynie zwłaszcza z wielu gatunków palm (dokładnie jest ich 85) oraz bardzo długiego stawu porośniętego liliami wodnymi z olbrzymimi okrągłymi liśćmi. Ich średnica dochodzi nawet do 2 metrów! Drzewa w ogrodzie posadzone zostały przez takie osobistości, jak Nelson Mandela, Indira Gandhi czy księżniczka Małgorzata Windsor – siostra brytyjskiej królowej Elżbiety. Jeżeli nie chcecie lub nie możecie dużo chodzić  poruszania istnieje możliwość wynajęcia meleksa do zwiedzania. 

Le Morne – raj dla kitesurferów  

Mauritius to prawdziwy raj dla miłośników kitesurfingu. Dlaczego? Między innymi ze względu na to, że u brzegu południowo – zachodniego półwyspu Le Morne występuje słynna fala zwana One Eye. Jest niezwykle szybka i wysoka, a nazwę zawdzięcza  swojemu kształtowi. Inne miejsce znane kitesurferom to Manawa. Ponoć to miejsce dla wprawionych miłośników tego sportu, ale i początkujący znajdą tutaj coś dla siebie. Warto wiedzieć, że na półwyspie Le Morne znajduje się najwięcej szkół kitesurfingowych na wyspie. Głównie na doskonałe warunki tam panujące. Prędkość wiatru osiąga tam od 5 do 10 węzłów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here