Baseny stelażowe: rodzaje i montaż

0
840

Latem wypoczynek w basenie jest szczególnie popularny wśród miłośników rozrywek wodnych. Wśród wszystkich rodzajów basenów szczególnie wyróżniają się baseny stelażowe. Są mocniejsze niż baseny rozporowe i mają niższą cenę w porównaniu do basenów stalowych.

Budowa basenów stelażowych

Baseny ogrodowe to idealne rozwiązanie dla każdego, kto posiada swój własny ogród i pragnie cieszyć się wypoczynkiem w pobliżu wody. Konstrukcja basenów stelażowych składa się z niecki wykonanej z PVC i stalowego stelaża. Materiał niecki to wzmocniony polichlorek winylu, który zapewnia jej wytrzymałość i trwałość. Niecka nie rozciąga się, nie jest podatna na działanie promieni ultrafioletowych i ciśnienia wody. Stelaż pokryty jest ochronną warstwą antykorozyjną i jest odporny na działanie czynników naturalnych. Baseny stelażowe są odporne na negatywne warunki pogodowe i nadają się do montażu na działce prywatnego domu lub domku letniskowego. Łatwy i szybki montaż to ważna zaleta basenów stelażowych. Montaż nie wymaga dodatkowych narzędzi, wszystkie niezbędne części znajdują się w zestawie. Szczegółowa instrukcja sprawia, że ​​złożenie basenu jest łatwe nawet dla niedoświadczonego użytkownika.

Rodzaje basenów stelażowych

Baseny stelażowe występują w różnych kształtach:

 • prostokątne
 • kwadratowe
 • okrągłe
 • owalne

Wybór kształtu produktu zależy od osobistych preferencji oraz miejsca, w którym basen zostanie zamontowany.  W zależności od przeznaczenia baseny dzielą się na:

 • baseny dla dzieci
 • baseny dla dorosłych

Baseny dla dzieci (https://aquamonkey.pl/baseny/przeznaczenie-basenu/dla-dzieci.html) są mniejsze i płytsze niż baseny dla dorosłych. W zależności od wymiarów baseny stelażowe mogą pomieścić od kilku osób do grupy osób.

Zalety basenów stelażowych Bestway

Baseny stelażowe Bestway mają szereg zalet:

 • Szeroki asortyment
 • Przystępna cena
 • Odporność na zużycie oraz trwałość dzięki wysokiej jakości materiałom
 • Łatwy i szybki montaż bez korzystania z dodatkowych narzędzi
 • Łatwy transport dzięki kompaktowym wymiarom w postaci złożonej

Dla grupy osób będzie idealny prostokątny basen stelażowy Bestway 56466. Wymiary basenu wynoszą 549х274х122 cm. Dzięki tym wymiarom basen może pomieścić kilka osób, a jednocześnie jest wystarczająco kompaktowy, aby można go było zamontować na dowolnej działce domku letniskowego lub na terenie prywatnego domu.  Wzmocniona niecka i ocynkowany stalowy stelaż z powłoką antykorozyjną sprawiają, że basen jest mocny i odporny na zużycie. Część wewnętrzna niecki wykonana jest w postaci niebieskiej mozaiki. Dzięki temu woda nabiera ładnego jasnoniebieskiego koloru. Model dostarczany jest wraz z piaskową pompą filtrującą i dozownikiem chloru. Urządzenia te utrzymują czystość wody przez cały sezon eksploatacji basenu.

Model basenu dla dzieci Bestway 56411 jest idealny dla grupy dzieci od trzeciego roku życia. Wymiary basenu wynoszą: 300x201x66 cm Pozwala to na jednoczesną kąpiel 4-5 dzieci. Stelaż basenu wykonany jest ze stali z powłoką antykorozyjną. Kompaktowa niecka ze wzmocnionego PVC jest odporna na negatywne oddziaływanie środowiska zewnętrznego i ciśnienia wody.

Basen jest wygodny w transporcie, szybki i łatwy w montażu. W zestawie wraz z basenem znajduje się pompa filtrująca z filtrem nabojowym, który zapewnia regularne oczyszczanie wody. Duży wybór basenów stelażowych możesz znaleźć pod linkiem https://aquamonkey.pl/baseny/rodzaj-basenu/stelazowe.html.

Zalety basenów stelażowych Bestway

Wskazówki dotyczące montażu basenu stelażowego

Przed zamontowaniem basenu stelażowego należy rozważyć kilka czynników:

 • Miejsce, w którym zostanie zamontowany basen stelażowy. Miejsce to powinno być wystarczająco oświetlone światłem słonecznym, aby utrzymywać komfortową temperaturę wody.
 • Powierzchnia, na której zostanie umieszczony basen. Basen stelażowy należy ustawić na równej powierzchni, bez kamieni i gałęzi, które mogłyby uszkodzić nieckę basenu. Dla większej stabilności produktu wykopywane jest małe zagłębienie w ziemi, w którym montowany jest basen.
 • Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Basen jest montowany z dala od źródeł energii elektrycznej. W pobliżu produktu powinno znajdować się dogodne miejsce do odprowadzania wody.

Kupuj baseny stelażowe sprawdzonych i zaufanych producentów. Wysokiej jakości materiały zapewniają trwałość produktu i oszczędzają pieniądze. Basen stelażowy zapewnia komfortowe letnie wakacje i pozytywne emocje dla całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here