wynajem RIB

Rosnąca popularność rejsów szybkimi motorówkami to między innymi pochodna większej dostępności nowoczesnego sprzętu pływającego wyposażonego w silniki o dużej mocy i związanego z tym spadku cen na tego typu usługi. Doskonałym przykładem takiego sprzętu są łodzie pontonowe ze sztywnym dnem. Wynajem RIB (Rigid Inflatable Boat) to ciekawa alternatywa dla rejsów klasycznymi kutrami, wodnymi tramwajami czy innymi rodzajami łodzi.

Łodzie pontonowe ze sztywny dnem

To specyficzna klasa łodzi charakteryzujących się dużą sprawnością działania w warunkach morskich. Ich cechą wyróżniającą jest możliwość rozwijania znacznych prędkości, co jest niezwykle atrakcyjną formą dla turystycznych rejsów, a także ciekawą alternatywą dla podróżowania znacznie wolniejszymi tramwajami wodnymi, które pływają m.in. po Zatoce Gdańskiej w okresie wakacji. Wynajęcie RIB do celów turystycznych lub jako wodnej taksówki to dzisiaj żaden problem. Tego typu sprzęt wynajmuje wiele podmiotów. Co ważne, wynajem RIB oznacza również zatrudnienie sternika, który zajmie się obsługa motorówki. Tym samy, by korzystać z możliwości szybkich rejsów, nie trzeba znać się na obsłudze sprzętu pływającego, kończyć specjalnych kursów czy szkoleń. Łodzie pontonowe RIB są bardzo zwrotne i szybkie, a pokonywanie fal z dużą prędkością zapewnia mnóstwo niezwykłych doznań, zwłaszcza dla osób, które nigdy wcześniej nie pływały motorówką.

Zastosowanie łodzi typu RIB

Ze względu na uniwersalność i dużą różnorodność łodzi pontonowych ze sztywnym dnem mają one mnóstwo zastosowań. Z takiego sprzętu korzystają zarówno różnego rodzaju służby, w tym jednostki ratownicze, jak i firmy prywatne, które wynajmują RIB do celów turystyczno-rekreacyjnych. Taką łódź można wykorzystać do ekstremalnej wyprawy, która podniesie adrenalinę, do zwiedzania wybrzeża lub szybkiego przemieszczania się pomiędzy zlokalizowanymi na wybrzeżu portami. Wynajem RIB, jako wodnej taksówki, może być na przykład doskonałą opcją dla osób, które nie chcą tracić czasu na stanie w długich korkach prowadzących na Hel. Wówczas wystarczy wcześniej zarezerwować sobie motorówkę w Gdańsku lub Gdyni i w kilkanaście minut dopłynąć nią w wybrany punkt półwyspu.

Lekkie łodzie pontonowe ze sztywnym dnem występują w dużej różnorodności modeli. Mają różne długości i szerokości. Dostępne są w wariantach odkrytych i z częściową zabudową. Ich wspólnym mianownikiem są doskonałe właściwości pływające – to sprzęt bardzo zwrotny i szybki, z łatwością pokonujący fale, wbrew pozorom niezwykle bezpieczny, zapewniający podczas rejsu mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here