Co trzeba wiedzieć o zegarkach Timex Expedition?

0
3003

Zegarki Timex Expedition, są produkowane przez amerykańską firmę już od wiele lat. Firma Timex, zalicza się do największych firm, które zajmują się właśnie produkowaniem na rynku. Działa ona nieprzerwania od ponad 150 lat, a powstała na przełomie dziewiętnastego wieku i od tamtej chwili, cały czas się rozwijała, aż w końcu udało jej się uzyskać pozycję lidera wśród firm produkujących zegarki. Od samego początku swojej działalności, ta właśnie firma była ściśle związana ze światem zegarmistrzowskim, ponieważ jej siedziba znajdowała się nieopodal innych firm produkujących zegarki.

Zegarki Timex Expedition i ich mechanizm kwarcowy

Obecnie firma Timex, jest zaliczana do grona najpopularniejszych firm, które zajmują się projektowaniem oraz produkowaniem zegarków. Dla tego właśnie przedsiębiorstwa, najważniejsza jest jakość oferowanych przez siebie artykułów. Warto wiedzieć, że sercem zegarka, które odpowiada za jego dokładne odmierzanie czasu jest mechanizm kwarcowy. Do jego zasilania, wykorzystywana jest pojemna bateria, a czas jej działania podaje się na około dwa lata. Po tym okresie będziemy musieli wymienić baterię na nową. Musimy również pamiętać o tym, że jeżeli zdejmujemy i ponownie zakładamy dekielek, to powinniśmy tym samym wymienić uszczelkę na nową. To właśnie ona stanowi gwarancję wodoodporności zegarka.

Zegarki Timex Expedition – idealne na wyprawy

Zegarki wyprodukowane przez firmę Timex, możemy znaleźć w wielu różnych kolekcjach, ale zdecydowanie najpopularniejszą jest Adventure Series Altimeter. Tym, co wyróżnia zegarki z tej serii, są ogromne tarcze wskazówkowe, które mają dodatkowe przedziałki, a na ich bocznych krawędziach znajdziemy chronografy. Niezwykle ekscentrycznego charakteru tym właśnie zegarkom dodają kontrastujące elementy zlokalizowane na tarczy. Zegarki Timex Expedition z serii Adventure Series Altimeter ponadto mają mechanizm analogowy, który wspierany jest przez innowacyjną technologię Intelligent Quartz. W zegarkach tych znajdziemy również wysokościomierz z pamięcią wysokości minimalnej oraz maksymalnej.

Wytrzymałość i liczne funkcje zegarka Timex Expedition

Dla tych osób, które zamiast tarcz ze wskazówkami, wolą wyświetlacze elektroniczne, firma Timex przygotowała zegarki Timex Expedition Trial Digital Series. W egzemplarzach z tej właśnie serii znajdziemy różne funkcje, taki e jak na przykład wodoszczelność na głębokości do stu metrów, system antywstrząsowy, trzy alarmy z funkcją drzemki, czas światowy, czy też stoper. Zegarki wykonane są z lekkiego tworzywa sztucznego, które występuje w różnych wersjach kolorystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here