Częste wyjazdy służbowe

W mediach wiele mówiło się w ostatnich latach o pracy zdalnej. Praca zdalna tu, praca zdalna tam. W dobie pandemii była ona wręcz zalecana w większości zawodów. Owszem, był to dobry sposób na to, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się chorób. Istnieje jednak multum zawodów, które wymagają większej ilości przemieszczania się. Pracując w rozproszonej sieci handlowej, czy będąc kierowcą, musimy ciągle się przemieszczać.

Uroki pracy w rozjazdach

Nie ma co ukrywać, że praca w rozjazdach jest raczej dla osób, które są singlami albo mają już dorosłe lub prawie dorosłe dzieci. Tego typu zawody wiążą się ze spaniem po hotelach, nieobecnościami w domu. Pracując jako osoba odpowiedzialna za region handlowy takie podróże to norma. Jednak istnieje też sporo plusów! Dla osób, które lubią jeździć samochodem, dobra wiadomość: czas dojazdu to Twoja praca. Tak więc spędzając 4 godziny w podróży, pozostaje Ci jeszcze 4 godziny pracy. Brzmi cudownie prawda? Chyba że pracujesz po więcej niż 8 godzin dziennie.

W trakcie jazdy samochodem również możemy spędzić miło czas. Zakładając, że wszyscy pracujący w takim systemie mają samochody z zestawem głośnomówiącym, rozwiązaniem dla długich, nudnych podróży może być audiobook. Android, czy iOS, czyli najpopularniejsze systemy operacyjne dla smartfonów posiadają szereg aplikacji z dostępnymi książkami, a właściwie ich czytanymi wersjami. Jedną z nich jest polecana przez użytkowników Audioteka. Z pewnością będzie to fajne rozwiązanie, ponieważ droga przebiegnie nam milej i szybciej. W ciągu miesiąca można tym sposobem przesłuchać wiele ciekawych pozycji.

Pozostały czas, kiedy już wykonamy obowiązki służbowe, możemy przeznaczyć na czynności prywatne. Zakładając scenariusz, że pracujemy 8 godzin dziennie, mamy sporo czasu, żeby zająć się czymś interesującym. Tylko czym?

Co robić w trakcie samotnego wyjazdu służbowego?

Przyjmując, że podróż przebywamy w pojedynkę, znalezienie interesujących zajęć może okazać się trudne. Wszyscy wiemy, że delegacje w grupie rządzą się swoimi prawami. A co robić w przypadku, gdy nie mamy z kim się integrować?

Podróże kulinarne

Bez względu na to, czy podróżujemy sami, czy w kilka osób – wypad do restauracji to niemal obowiązkowa pozycja. Przed wyjazdem warto sprawdzić interesujące restauracje. Opinie w Internecie zwykle dużo nam powiedzą na ten temat. Nawet jeżeli jeździmy w te same miejsca, możemy zmieniać lokale. Podobnie w podróży. Czasami kilkunastominutowy zjazd z trasy da nam wiele możliwości spróbowanie czegoś ekstra. Zdarza się, że dobre restauracje są właśnie blisko ruchliwej drogi. To logiczne, ponieważ większe ruch w okolicy to więcej klientów. A więcej klientów to większe możliwości.

Zwiedzanie

Wybierając się do dużego miasta, jak Wrocław, Warszawa, czy Kraków, ilość interesujących miejsc sprawia, że nawet kilkanaście wyjazdów do tego samego miasta nie będzie nudnych. Atrakcje takie jak: ZOO, czy zwiedzanie zabytków są często wycieczkami całodziennymi. Wybierając się w nowe miejsce, warto zrobić listę atrakcji oraz sprawdzić ich odległość na mapie od naszego miejsca noclegu.

Sport

Bieganie, jazda na rowerze, czy pływanie to dobre alternatywy na spędzenie czasu w delegacji. Sport pozwala odstresować się oraz wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Nawet w mniejszych miastach często znajdzie się siłownia lub basen. Jeżeli nie to alternatywą jest jogging, do którego wystarczy strój na zmianę i wygodne buty.

Zmiany miejsc noclegu

To również jakaś forma urozmaicenia czasu. Przyjeżdżając do tego samego miasta kilka razy w miesiącu, możemy zmienić hotel lub pensjonat. Dzięki temu otwieramy nowe drzwi na zwiedzanie miejsc. Jeżeli z hotelu A było blisko do ZOO, to kolejnym razem wybierz hotel B, który zlokalizowany jest w samym rynku. Pozwoli Ci to na oszczędzenie czasu dojazdu i uatrakcyjnienie całej delegacji.

Powrót do domu

Jeżeli masz rodzinę — wracaj jak najszybciej. Czasu spędzonego z bliskimi nie zastąpi nam nawet najbardziej udana podróż służbowa. Jednak, jeżeli jesteś singlem, możesz nieco odwlec powrót do pustego mieszkania i znaleźć kolejne atrakcje w delegacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here