karma dla kota

W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów suchych i mokrych karm dedykowanych kotom w różnym wieku. Część z nich to produkty bazujące na produktach odzwierzęcych, a zatem pozbawione dużych ilości składników roślinnych, które są jedynie drobnym uzupełnieniem kociej diety. Karmy bezglutenowe dla kota to specyficzny rodzaj takiego produktu. Ich cechą charakterystyczną jest brak glutenu, białka obecnego w wielu popularnych gatunkach zbóż, przede wszystkim w pszenicy, życie i jęczmieniu.

Co to jest gluten?

To zbiorcza nazwa białek pochodzenia roślinnego, występujących w ziarnach pszenicy i jej odmian, pszenżycie, życie czy jęczmieniu. Gluten w połączeniu z wodą przybiera kleistą konsystencję, dzięki czemu ciasto na bazie mąki pszennej jest elastyczne i łatwo się formuje. Niestety jest to substancja, która może uczulać i to nie tylko ludzi, ale i domowe zwierzęta. Choć tradycyjne karmy dla kotów mogą być strawne dla większości zwierząt, to jednak część z nich, z ich powodu może odczuwać przykre dolegliwości trawienne. Karmy bezglutenowe dla kota stworzono z myślą o zwierzętach, które nie tolerują glutenu lub są na niego uczulone. Podawanie takim zwierzętom klasycznych karm wzbogacanych ziarnami zbóż może przyczyniać się do powstawania nawracających problemów trawiennych. Przejście na karmę bezglutenową dla kota to także dobry pomysł, gdy zwierzę jest wybredne i niechętnie zjada produkty pełne roślinnych wypełniaczy.

Jakie są największe zalety kocich karm bez glutenu?

Koty to zwierzęta mięsożerne, które w warunkach naturalnych nie sięgają po produkty zbożowe czy roślinne. Oczywiście uzupełnieniem ich diety mogą być zioła czy trawy, ale podstawą wyżywienia są drobne gryzonie. Kocia karma bezglutenowa wydaje się więc optymalnym wyborem, jeśli zależy nam na żywieniu zwierzęcia w możliwie naturalny sposób. Dobrej jakości karmy bezglutenowe dla kota zawierają w swoim składzie niemal wyłącznie produkty pochodzenia zwierzęcego i nie znajdziemy w nich nawet śladowych ilości glutenu, który w tradycyjnych karmach zwierzęcych pełni funkcję wypełniacza. To wartościowe produkty żywieniowe, które dostarczają kotu wszystkie niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania substancje odżywcze.

Stosowanie bezglutenowych kocich karm polecane jest nie tylko w przypadku zwierząt, które nie tolerują białek pszenicy i jej pochodnych, ale także wszystkim innym kotom. To doskonałej jakości karmy o dużej zawartości mięsa i produktów odzwierzęcych, z małą ilością odpowiednio dobranych substancji roślinnych będących jedynie drobnym uzupełnieniem codziennej diety kotów w warunkach naturalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here