Dacia w 2021

Jesteś fanem marki Dacia? Jeśli tak, z pewnością ucieszy Cię fakt, że 2021 rok to prawdziwy przełom zarówno jeśli chodzi o wprowadzanie nowych modeli, jak i udoskonalanie istniejących już opcji poprzez dodanie nowszych generacji. Projektanci Dacia doskonale zdają sobie sprawę z tego, co trzeba zrobić, by zadowolić konsumentów oraz wzbudzić zachwyt wśród stałych klientów. Chcesz wiedzieć, co tym razem koncern Dacia przygotował dla Ciebie? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi ,,tak”, nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz przejdź do dalszej części artykułu.

Dacia Bigster Concept, czyli zupełnie nowy wymiar SUV-ów

SUV-y do tej pory kojarzyły się raczej ze stosunkowo dużymi autami, które oprócz wspaniałej aparycji wiążą się również z koniecznością ciągłego tankowania. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że większe auta palą znacznie większe ilości paliwa, a co za tym idzie, koszt ich utrzymania potrafi wzrosnąć nawet dwukrotnie w porównaniu do tak zwanych aut miejskich. Rozwiązaniem tego problemu jest nowy samochód Dacia Bigster. Choć auto to jest pokaźnych rozmiarów (ma aż 4.6 metrów długości), projektanci pomyśleli o tym, co zrobić, by samochód był nieco bardziej ekonomiczny niż jego kuzyn Dacia Duster. Rozwiązaniem tego problemu okazało się przystosowanie auta do zasilania LPG. Tak zwany gaz, zwłaszcza w dużym aucie, jest w stanie wygenerować oszczędności w wysokości nawet do 40 procent miesięcznego budżetu przeznaczanego na paliwo. Dacia zapowiada, że Bigster będzie dostępny także w wersjach hybrydowych. Nie bez powodu wspomnieliśmy tu o Dacii Duster, jest ona bowiem bardzo zbliżona do nowego modelu Bigster, zarówno wyglądem, jak i sterownością. Bigster jest jednak znacznie większy od modelu Duster, dlatego wiele osób przypuszcza, że już niedługo auto to będzie dostępne w opcji dla 7 osób. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że Bigster będzie dzielił platformę z marka Renault. Można się zatem spodziewać, że już wkrótce Renault wypuści nowe modele, bardzo zbliżone do SUV-a od Dacii.

Nowe logo

To o czym nie można zapomnieć, mówiąc o nowościach od Dacii, to oczywiście zupełnie odmienione logo, które pojawi się na nowych modelach Sandero oraz Logan. Logo marki jest teraz znacznie bardziej nowoczesne, a jego design opiera się industrialnych wzorcach, które na myśl przywołują wielkie miasta. Dacia w 2021 roku dąży do tego, by jak najbardziej unowocześnić swoje modele, między innymi właśnie dlatego projektanci zdecydowali się na zaprezentowanie w pełni elektrycznego modelu Spring, który oprócz tego, że jest lepszą opcją dla zdrowia, cechuje się również doskonałymi parametrami technicznymi.

Gdzie można dostać nowości od Dacii?

Jeśli spodobały Ci się nowinki, które w tym roku oferuje klientom Dacia, odwiedź salon samochodowy Dacia — Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie i osobiście przekonaj się o tym, że Dacia idzie z duchem czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here