Dlaczego miliony wybierają web chat Omegle

0
19683

Komunikacja w internecie w ostatnich latach już osiągnęła zupełnie nowy poziom. Sieci społecznościowe, komunikatory, mikrobologi typu Twitter — to jest tylko niewielka część sposobów komunikacji w Sieci, dostępnych dla współczesnego człowieka. Ale łączy je jedna zasada — Ty wiesz, do kogo piszesz, ponieważ sam wybierasz, z kim będziesz komunikować się.

Ale, jednak, istnieje alternatywa — czaty wideo online, gdzie wybór rozmówcy odbywa się losowo. Oznacza to, że po prostu odwiedzasz witrynę lub aplikacji, a system wybiera Tobie losowo osobę i łączy Cię z nią. W runecie najpopularniejszym z tych serwisu obecnie został Chatroulette. Ale w segmencie anglojęzycznym na czołowym miejscu trzyma się Omegle. O nim akurat i będzie mowa niżej.

Krótka historia czatu wideo

Serwis Omegle został uruchomiony ponad 10 lat temu, czyli 25 marca 2009 roku. Jego autorem został osiemnastoletni Amerykanin Leif K-Brooks. W tym czasie nie istniało analogów Omegle. Wspomniana Czat Ruletka pojawiła się dopiero pół roku później.

Nic dziwnego, że w ciągu tego czasu (mniej, niż miesiąc) liczba odwiedzin Omegle wyniosła 150 000 razy. Jest to bardzo znaczący sygnał. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że był to rok 2009, kiedy technologie internetowe nie były jeszcze tak zaawansowane, jak dziś. Przybliżone statystyki na początku roku 2020 są następujące:

 • liczba wizyt miesięcznie — prawie 30 mln;
 • liczba stałych gości — 7 mln;
 • współczynnik odwiedzin z komputerów i smartfonów wynosi, odpowiednio, 35% i 65%.

Ze smartfonów, jak się okazuje, prawie o dwa razy więcej. To naprawdę ogromna liczba. Nawet, jeśli porównasz z innymi podobnymi zasobami.

Dlaczego Omegle pozostaje liderem wśród czat ruletek

Po pierwsze i najważniejsze — Omegle — to jedna z pierwszych. Większość analogów po prostu skopiowała jego funkcjonalność. Sama strona jest bardzo “lekka”, natychmiast ładowana zarówno z komputera, jak i ze smartfona/tabletu.

System dość szybko znajdzie Ci rozmówcę. Co więcej, możesz od razu wskazać swoje zainteresowania, aby Omegle szukał dla Ciebie miłośników komunikowania się na podane przez Ciebie tematy. W ten sposób jest o wiele łatwiej jest rozpocząć rozmowę z nieznajomą osobą.

Nie zapomnij o anonimowości. Omegle nie dostarcza rozmówcy żadnych danych o Tobie, co jest obecnie bardzo ważne. Czy podzielić się poufnymi informacjami – ta decyzja należy do Ciebie. Ale nie zalecamy tego robić. Nie możesz wiedzieć, w jakim celu rozmówca pyta o Twoje imię i nazwisko, miasto zamieszkania oraz inne dane.

Zalety i wady

Być może, jedyną istotną wadą strony Omegle dla rosyjskojęzycznych użytkowników jest to, że zasób jest całkowicie anglojęzyczny. Ale ogólnie nie jest to problem — wszystko jest intuicyjne. Wśród zalet Omegle można wyróżnić następujące:

 • niemal natychmiastowe połączenie z rozmówcą;
 • wysoka jakość obrazu i dźwięku (jeśli Ty i Twój rozmówca korzystacie z dobrych kamer internetowych);
 • możliwość korzystania z witryny bezpośrednio z telefonu bez konieczności pobierania aplikacji;
 • czat tekstowy i wideo — do wyboru;
 • dodając zainteresowania lub hobby, możesz znaleźć najbardziej odpowiednich rozmówców;
 • możesz korzystać z czatu swojej uczelni, podając jej adres –system wybierze Ci rozmówców z twojej uczelni.

Przypomnijmy, że z zasobu można korzystać tylko od 18. roku życia. Od 13. roku życia jest to możliwe tylko za zgodą rodziców. Tak jest napisane na stronie głównej tej witryny. Ponadto przed rozpoczęciem komunikacji sam określasz język, w którym chcesz komunikować się. W związku z tym, jeśli wybierzesz język rosyjski, Omegle połączy Cię tylko z rosyjskojęzycznymi użytkownikami. Jest to bardzo wygodne.

Opcje korzystania i wartość funkcji

Omegle nie ma płatnych opcji — wszystkie narzędzia witryny są dostępne całkowicie za darmo, bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwie główne opcje korzystania z Omegle:

 1.  Czat tekstowy — dla tych użytkowników, którzy chcą rozmawiać z nowymi ludźmi, ale nie lubią dialogów wideo (nieśmiałe lub po prostu nie chcą pokazywać się nieznajomym). W czacie tekstowym komunikujesz się na dowolne tematy, tak jak w zwykłym czacie, które były popularne na początku stulecia.
 2.  Czat wideo. Do połączenia wideo potrzebna jest kamera internetowa. Możesz korzystać z Omegle ze smartfona za pomocą przedniej kamery. Jak mówią powyższe statystyki, ponad 60% odwiedzających witrynę korzysta właśnie ze smartfonów.

Podobnie jak inne podobne serwisy komunikacji online, Omegle pozwala w każdej chwili przerwać komunikację z rozmówcą, jeśli zdecydujesz się przerwać rozmowę z przyczyn obiektywnych lub subiektywnych. System, jeśli to jest konieczne, natychmiast rozpocznie poszukiwanie nowej osoby i połączy Cię z nią. Możesz, również, całkowicie odłączyć się i opuścić witrynę.

Unikalny sposób zapoznania się z nowymi ludźmi i komunikacji

Kto powinien spróbować Omegle? Każdy, kto szuka nowych znajomości, kocha komunikację i po prostu potrzebuje rozmówców na temat swojego hobby. Ale czy możliwości Omegle ograniczają się tylko do komunikacji? Oczywiście, że nie.

Często odwiedzający witrynę korzystają z takich usług, na przykład, aby “polepszyć” swój język angielski lub inny język obcy za darmo. Jest to doskonała okazja, aby porozmawiać z native speakerami i doskonalić swoje umiejętności językowe. W końcu zajęcia praktyczne są teraz dość drogie. A tutaj można to zrobić za darmo!

Jeśli lubisz poznawać nowych ludzi, i nawet z tymi samymi zainteresowaniami, które masz, Omegle jest tym, czego właśnie potrzebujesz. Komunikacja tutaj absolutnie nie zobowiązuje Ciebie do niczego, ale jeśli chcesz, możesz umówić się na spotkanie osobiste. Najważniejsze – pamiętaj o zasadach bezpieczeństwa w Internecie. Nie spiesz się dzielić się informacjami osobistymi z osobami nieznajomymi.

Nawiasem mówiąc, możesz w każdej chwili zobaczyć, ile osób jest teraz online na stronie. Ta informacja jest wyświetlana w “nagłówku” witryny i jest śledzona online. Odkryj czat na żywo bez ograniczeń z Omegle. Zalecamy wypróbować tą metodę komunikacji. Musi Ci się spodobać!

Ten artykuł został napisany przy wsparciu: https://coomeet.com/pl/omegle

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here