Dysk przenośny 1TB

Konieczność przenoszenia i przesyłania różnych danych towarzyszy nam właściwie od samego początku ery komputerów. Niegdyś wykorzystywało się do tego płyty CD, dyskietki i inne nośniki, które wraz z czasem nabierały większej pojemności, tym samym dysk przenośny 1TB nikogo już obecnie nie dziwi. Obecnie jednak najczęściej przesyłamy dane za pomocą internetu i chmur – czy w obecnych czasach dyski przenośne dalej mają sens? Naszym zdaniem jak najbardziej i przedstawimy na to kilka powodów!

Dysk przenośny 1TB – do czego może się przydać?

Dysk przenośny 1TB to narzędzie, którego możemy użyć przy wielu różnych okazjach. Przykładem jednej z nich może być chociażby sytuacja, kiedy będziemy musieli przynieść do pracy jakiś większy plik, którego przesłanie mailem byłoby problematyczne. Oczywiście w tej sytuacji można ratować się urządzeniami typu pendrive, jednak one także mogą się okazać zbyt małe jak na nasze potrzeby.

Innym przykładem przydatności dysku 1TB przenośnego jest możliwość wykonania sobie w nim kopii zapasowych naszych danych. W dzisiejszych czasach mamy możliwość zrobić to także w chmurze, jednak fizyczny nośnik z naszymi plikami z całą pewnością da nam większą gwarancję, że nasze dane przetrwają jak najdłużej bez żadnych braków i uszkodzeń.

Dysk twardy 1TB zewnętrzny może służyć także jako narzędzie do powiększenia pamięci w komputerze, które bez żadnego problemu będziemy mogli w dowolnym momencie przenieść gdzieś indziej. Niektóre laptopy czy komputery stacjonarne dysponują niewielkim wbudowanym dyskiem twardym i co za tym idzie, niewielką przestrzenią na dane. W związku z tym dysk 1TB przenośny może się przydać także w sytuacji, gdy na co dzień korzystamy z tego typu urządzenia.

Przenośny dysk 1TB – HDD i SSD

Przenośny dysk 1TB może być wykonany zarówno w technologii SSD, jak i HDD. W związku z tym jego prędkość działania także może być inna – dyski HDD są sporo wolniejsze, jednak oferują przeważnie większą pojemność przy niewielkich kosztach. Dyski SDD natomiast to bardzo szybkie nośniki pamięci, które nie będą miały problemu nawet z tym, żeby wykorzystać je do jakichś nietypowych zadań.

Co mamy na myśli? Dobry dysk przenośny 1TB SSD będzie w stanie zmieścić w sobie rozbudowaną grę komputerową. Co więcej – po podłączeniu dysku twardego 1TB zewnętrznego do naszego komputera przy pomocy klasycznego złącza USB będziemy mogli ją odtworzyć bez żadnych przycięć. Oznacza to, że za pomocą pamięci przenośnej możemy nie tylko rozszerzyć pamięć naszego komputera, ale nawet ją przyspieszyć, jeśli normalnie znajdziemy w nim zwykły dysk HDD.

Pomimo faktu, że w obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na trzymanie swoich ważnych danych i plików na internetowych serwerach, pamięć w fizycznej formie może w dalszym ciągu być niezwykle użyteczna. Zabezpieczy ona nasze pliki przed uszkodzeniami, przypadkowymi usunięciami czy atakami hakerów i dodatkowo rozszerzy pamięć w naszych innych urządzeniach. Dysk przenośny 1TB może służyć także jako narzędzie do modernizacji naszego komputera, które całkiem dobrze go przyspieszy i ułatwi nam codzienne czynności.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here