plamoodporne obrusy

Podczas spożywania posiłków i picia różnych napojów, zawsze istnieje ryzyko potrącenia szklani czy talerza i rozlania ich zawartości na przykryty obrusem stół. Dlatego w każdym domu sprawdzą się plamoodporne obrusy czyli takie, które będą zarówno jego eleganckim wystrojem, jak i zabezpieczeniem przed ewentualnym poplamieniem, co uchroni nas przez natychmiastowym “rzucaniem się” do zmiany nakrycia stołu.

Na czym więc polega fenomen obrusów nie przyjmujących plam?

Największą zaletą jest fakt, że do uszycia plamoodpornych obrusów stosowana jest tkanina pokryta specjalną teflonową powłoką, na której wylany sok, kawa, herbata, wino czy nawet zupa po prostu się zatrzymują i nie są wchłaniane przez materiał, z którego jest wykonany. Wystarczy przetrzeć obrus suchym lub lekko zwilżonym ręcznikiem, a po plamie nie zostanie żaden ślad. Kolejny atut polega na tym, że plamoodporne obrusy szyte są “na wymiar”, dzięki czemu dokładnie dopasujemy je do wszystkich  kształtów stołu, czy kwadratowych, prostokątnych, okrągłych bądź owalnych. Rodzaj materiału z jakiego ma być wykonany obrus, jego kształt, krój, wzór, rozmiar, kolor i wykończenie czyli obszycie, to indywidualny wybór klienta, dopasowany do jego własnych potrzeb.

Rodzaje obrusów plamoodpornych i sposoby ich wykończenia

Istnieją dwa podstawowe ich rodzaje. Pierwszy z nich to konfekcjonowane plamoodporne obrusy wykonane z materiałów pokrytych specjalną powłoką odporną na plamy, wykończone starannym szwem kopertowym, z dodatkową – najczęściej atłasową – wypustką ozdobną. Tutaj gama kolorystyczna jest bardzo różnorodna, od białego, przez czerwony, zielony, pomarańczowy, brązowy po czarny. Drugi rodzaj to pokryty z kolei powłoką teflonową obrus, precyzyjnie wykończony w tzw. “ząbek”, przy użyciu specjalnych maszyn ultradźwiękowych, co zabezpiecza go dodatkowo przed jakimikolwiek zaciągnięciami tkaniny. W tym przypadku najchętniej wybierana barwa obrusu to biel, beż i wzory w jedno czy kilku kolorową kratkę.

Trudno określić jednoznaczną cenę takich obrusów, ponieważ zależy ona od zbyt wielu czynników, natomiast dolna granica cenowa rozpoczyna się od około 30 zł. Dzięki swojemu uniwersalnemu wyglądowi prezentują się elegancko i bardzo estetycznie na każdym blacie stołu i na różne okazje, czy to podczas wspólnego rodzinnego śniadania, obiadu czy podwieczorku, jak i podczas wszelkich mniejszych i większych imprez okolicznościowych. Prezentują się zdecydowanie dobrze we wnętrzach tak samo nowoczesnych. jak i klasycznych. Wszystkie obrusy szyte są z ekologicznych wyłącznie polskich materiałów, wspierając tym jednocześnie polską gospodarkę i rodzimych producentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here