Etui i szkło na telefon

Nowoczesny smartfon to nierzadko jedno z najdroższych urządzeń, jakie posiadamy. Dlatego też standardem stało się kupowanie na niego ochrony. Obecnie wybierać możemy spośród wielu różnych produktów ochronnych, gdzie prym wiedzie połączenie etui ze szkłem hartowanym. Połączenie tych dwóch artykułów ochronnych jest niezwykle praktyczne i powoduje, że nasze urządzenie jest dobrze chronione. Choć za dobre jakościowo etui na telefon wraz ze szkłem zapłacimy czasem nawet 3-cyfrową kwotę, to jest to wciąż nieduży koszt w porównaniu do opłaty za naprawę rozbitego ekranu lub obudowy.

Etui na telefon podstawową ochroną obudowy

Podstawową ochrony smartfona jest zakup odpowiedniego etui. Wbrew pozorom, jego zastosowanie jest większe, niż tylko ochrona samej obudowy. Odpowiednie etui będzie miało bowiem wystarczającą grubość, by równocześnie ochronić delikatny ekran z przodu i obiektyw aparatu z tyłu. Oprócz zwiększonej grubości warto także zwrócić uwagę na odporność na upadki. Te nieco bardziej pancerne etui na telefon mają nierzadko na rogach dodatkowe „poduszki”, które skutecznie amortyzują przy upadku urządzenia na kant.

Rodzaje etui na telefon

Oprócz wspomnianych wyżej pancernych etui, na rynku można znaleźć także rozwiązania nieco bardziej minimalistyczne. Etui te charakteryzują się prostą formą i nieznacznie tylko pogrubiają nasze urządzenie. Często jednak nie chronią dodatkowo ekranu i obiektywu aparatu. Ich cienka konstrukcja dobrze sprawdzi się przy ochronie przed porysowaniami. Pozwoli także zachować przewidzianą przez producenta ergonomię.
Bez względu na to, jakie etui na telefon wybierzemy, będziemy mogli przebierać wśród wielu różnych wzorów. Bez problemu kupimy także model całkowicie przezroczysty.

Szkło na telefon – ochrona przed rozbiciem ekranu

Ochrona obudowy jest ważna, ale o wiele ważniejsza jest ochrona ekranu. Można by nawet powiedzieć, że gdybyśmy mieli wybrać tylko jedną formę zabezpieczenia telefonu, to byłaby to właśnie ochrona ekranu z pomocą szkła. Wyświetlacz jest zdecydowanie najbardziej narażonym na uszkodzenie elementem. Jest przy tym dość delikatny, co szczególnie powinno przekonać nas do zakupu szkła hybrydowego lub hartowanego.

Szkło hybrydowe czy hartowane?

Ciężko wskazać lepsze rozwiązanie, ponieważ szkło hartowane na telefon wciąż oferuje najlepszą ochronę przed zarysowaniami. Kontakt z podłogą z kolei może skończyć się jego rozbiciem, co czyni go skuteczną, lecz często jednorazową ochroną. Szkło hybrydowe naturalnie nie jest tak twarde, jak hartowane, za to cechuje się elastycznością, która uniemożliwia rozbicie się przy upadku. Jest też nieco droższe, ale zdecydowanie będzie zakupem na dłużej.

Szkło na aparat – zbędny dodatek?

To, czy powinniśmy kupić szkło na aparat, zależy od tego, jakie posiadamy etui. Niektóre bowiem posiadają specjalne pogrubienia w okolicy obiektywu. Dzięki temu niemożliwy jest kontakt tylnego szkiełka z powierzchnią blatu. Przy braku etui lub w przypadku cienkich modeli, warto jednak zakupić szkło na aparat. Dzięki niemu uchronimy obiektyw przed uszkodzeniem, a jest on niemniej delikatny od przedniej szybki telefonu.

Zestawy etui ze szkłem

Kupując ochronę na smartfona, warto zastanowić się nad zestawem. Etui kupione w zestawie wraz ze szkłem to gwarancja idealnego dopasowania. Nie chcemy przecież, by krawędzie etui zachodziły pod krawędzie przyklejonego szkła. Do tego z całą pewnością zaoszczędzimy parę groszy. Zestawy ochrony ekranu i obudowy dostępne są w różnych wariacjach – zarówno ze szkłem hybrydowym i hartowanym oraz z różnymi rodzajami etui na telefon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here