Folia stretch – poradnik w zakupie profesjonalnej folii do pakowania

0
2403

Folia stretch jest w wielu sytuacjach niezastąpiona. Korzysta się z niej wszędzie tam, gdzie potrzeba zapakowania przesyłek, kartonów lub paczek różnych gabarytów i wagi. Jeśli pragniesz zaopatrzyć się w profesjonalną folię stretch, wówczas warto zwrócić uwagę na najważniejsze parametry tych produktów. Pomoże nam to odnaleźć folię adekwatną względem naszych potrzeb oraz uniknąć nieudanego zakupu.

Folia stretch – niezastąpiona pomoc w pakowaniu towarów

Folia stretch to rodzaj cienkiej warstwy przezroczystego materiału syntetycznego, który wykorzystujemy do owijania różnego typu obiektów, w celu zabezpieczenia ich na czas transportu. Folia stretch świetnie sprawdza się zarówno w zabezpieczaniu pojedynczych obiektów jak i całych palet załadowanych rozmaitymi paczkami i przedmiotami. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem jest owinąć szczelnie cały załadunek folią, przyczepiając go tym samym do drewnianej podstawy.

Dlatego z folii stretch korzysta się wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba przygotowania towarów do transportu. Mowa między innymi o marketach budowlanych, sklepach o dużej powierzchni, halach targowych, a także magazynach o różnym profilu – zarówno spożywczych, handlowych, tekstylnych, lakierniczych jak i licznych innych.

Folia stretch – wydajna, wytrzymała, odporna – czyli jaka?

Jeśli zależy ci na wyborze folii wysokiej jakości, wówczas warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych cech dostępnych folii. Przede wszystkim – sprawdźmy wagę interesującego nas produktu i upewnijmy się, czy jest to waga brutto, czy netto. W tym pierwszym przypadku, do wagi wlicza się tuba, na którą folia jest nawinięta. W zależności od rozmiaru folii, może ona ważyć od 200 do 500 g.

Grubość folii to kolejna ważna kwestia. Od tego parametru zależeć będzie odporność folii na rozciąganie i inne oddziaływania fizyczne. Najczęściej spotykane grubości to 17, 20 oraz 23 um. Im grubsza jest dana folia – tym będzie bardziej wytrzymała. Folie najcieńsze są przeznaczone przede wszystkim do owijania kartonów tekturowych wypełnionych lekkimi przedmiotami lub towarów luźnych.

Jak właściwie używać folii stretch?

Wbrew pozorom, nie wszyscy wiedzą jak właściwie przeprowadzić pakowanie przy użyciu folii stretch. Najlepsze rozwiązanie jest jednak dość proste. Przede wszystkim – należy umieścić przygotowane przez nas przedmioty lub kartony pośrodku wolnej przestrzeni. Może to być po prostu podłoga w magazynie lub na hali sklepowej. Warto też wykorzystać drewniane lub plastikowe palety, które będą stanowić podstawę dla przygotowanej przez nas przesyłki.

Następnie, należy ująć tubkę folii w obie ręce i obchodząc paletę dookoła, nawijać na nią kolejne warstwy folii. Najlepiej, jeśli kilkukrotnie (lub nawet więcej) obejdziemy całą paletę. Poszczególny pasma folii powinny nachodzić na siebie. Owijanie powinno oczywiście rozpocząć się od podstawy i powoli sięgać ku górze przygotowywanej przez nas przesyłki.

Na koniec, warto upewnić się, czy wszystkie owinięte towary są stabilne. Najlepiej sprawdzić to podczas transportu przy użyciu paleciaka lub wózka widłowego. Jeśli w czasie przemieszczania przesyłka nie będzie się trzęsła ani przechylała, oznacza to, że jest stabilna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here