Frezarki do paznokci – jak wybrać najlepszą do domowego użytku?

0
5027

Obecnie coraz więcej Pań decyduje się na robienie manicure żelowego, czy hybrydowego w domu. Oczywiście podstawą do wykonywania takich zabiegów samodzielnie jest posiadanie lampy, czy zestawy odpowiednich preparatów i narzędzi. Dobry manicure nie może się również obyć bez frezarki do paznokci. Dzięki niej przygotowanie płytki oraz usunięcie starego manicure jest dużo szybsze i przyjemniejsze.

Czym jest frezarka do paznokci?

Może się wydawać, że idealny manicure to tylko przypiłowanie paznokci i nałożenie lakieru, akrylu, bądź żelu. Nic bardziej mylnego. Obcięcie skórek, czy nadanie kształtu paznokcia, to tylko wstęp do tego, jak wykonać prawidłowy manicure, czy pedicure. Frezarka do paznokci, nie tylko świetnie usuwa stary żel, czy lakier hybrydowy, ale również wyposażona jest w różnego rodzaju nakładki, które pozwalają na polerowanie akrylu, dokładne zmatowienie płytki, dotarcie pod linię paznokcia i to wszystko w zaledwie kilka minut. Dodatkowo usunięcie poprzedniej warstwy manicure, czy pedicure, jest dużo bezpieczniejsze, jeżeli robimy to frezarką, ponieważ możemy dostosować obroty, ostrość końcówki, czy nacisk, aniżeli byśmy robili to pilniczkiem, którym możemy się zagapić i uszkodzić płytkę paznokcia. Frezarki do paznokci mają również tę zaletę, że są wielozadaniowe. W kilka minut możemy nadać kształt paznokciom, przygotować płytkę, usunąć skórki, czy odciski oraz wykonać wgłębienie pod ozdobę na paznokieć.

Różne potrzeby, różne frezarki do paznokci

Profesjonalne frezarki do paznokci wyposażone są w pochłaniacze pyłu, dużą moc oraz pedał nożny, aby ułatwić użytkowanie. Do użytku domowego wystarczy już frezarka do paznokci o mocy od 20 do 50 Wat, która ma około 20 tysięcy obrotów na minutę. Kupując frezarkę, należy również zwrócić uwagę na ilość frezów, czyli końcówek i ich przeznaczenie. Rzadko bowiem jest możliwość dokupienia ich oddzielnie, często jest to utrudnione przy niektórych modelach. Dobrze również jeżeli urządzenie jest ciche, nie nagrzewa się oraz jest łatwe w przechowywaniu. Wygodnym rozwiązaniem jest również możliwość zasilania akumulatorowego, dzięki czemu możemy korzystać z frezarki wszędzie tam, gdzie nam wygodnie. Warto jednak wspomnieć, że aby wykorzystać frezarkę do paznokci w pełni, musimy się nauczyć ją obsługiwać i się z nią oswoić. Przed użyciem należy dokładnie przeczytać instrukcję i dobrze również obejrzeć filmiki instruktażowe, jak prawidłowo operować frezarką, tak by nie uszkodzić paznokcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here