Pomysły na majówkę 2023

Tegoroczna majówka stwarza wprost idealne warunki do wyjazdu na długi weekend. Wystarczy zaledwie 1 dzień urlopu, by mieć aż 5 wolnych dni. A to nie jedyna możliwość przedłużenia weekendu. Jeśli jednak chcesz wybrać się na majówkę do za granicę, do jednego z ciepłych krajów, już teraz warto pomyśleć o rezerwacji wyjazdu.

Majówka 2023 – jak przedłużyć długi weekend?

W tym roku 1 maja wypada w poniedziałek, a 3 w środę. Oznacza to, że mamy 3 dni wolne z rzędu. Możne je też dodatkowo wydłużyć aż do 5 dni, biorąc 1 dzień urlopu na 2 maja. To nie koniec możliwości. W grę wchodzi nawet 8 dni wolnych. Zakładając, że weźmiemy urlop na wtorek pomiędzy dwoma wolnymi dniami, a potem na czwartek i piątek, czyli 4. I 5.05, wyjdzie nam właśnie taki, 8-dniowy “długi weekend”. To wszystko, biorąc zaledwie 3 dni wolnego. Jeśli jeszcze nie masz zaplanowanych dni wolnych, to koniecznie zrób to teraz. Zwłaszcza osoby pracujące w zespołach i niebędące własnymi szefami muszą pamiętać, że w przypadku urlopów na długie weekendy obowiązuje zasada – kto pierwszy, ten lepszy. Cały zespół z pewnością nie dostanie wolnego na majówkę. Możesz też zabrać się za planowanie wyjazdu już teraz. Szukając propozycji wyjazdów, sprawdź oferty na majówkę z ITAKĄ i odliczaj do długiego weekendu. 

Pomysły na majówkę 2023. Gdzie się wybrać?

Gdzie się wybrać na długi weekend

Marzy Ci się odpoczynek na plaży w ciepłych krajach? W maju lista miejsc, doskonałych na wypoczynek podczas długiego weekendu jest już całkiem długa. Każdy z wymienionych niżej kierunków oferuje też całą gamę atrakcji dla singli, par, grup znajomych, rodzin z dziećmi czy seniorów.

Jeśli nastawiasz się na pełnię relaksu w hotelu z all inclusive i piaszczystą plażą, wybierz Egipt, Tunezję lub Turcję. Każdy z tych kierunków zapewnia też mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, ciekawe zabytki dla odkrywców oraz doskonałe spoty nurkowe dla aktywnych. 

Miłośnicy sportów wodnych, pary i rodziny z dziećmi doskonale odnajdą się na Wyspach Kanaryjskich. Do dyspozycji są: zachwycająca naturalnym pięknem La Palma, Fuerteventura idealna dla miłośników kite- i windsurfingu, Gran Canaria, która posiada szeroką bazę hotelową – od tej nastawionej na pary i singli, aż po seniorów i rodziny z dziećmi. Jest też znana jako LGBT friendly. Teneryfa i Lanzarote zachwycają swoim księżycowym krajobrazem. Dodatkowo na tej pierwszej jest mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i aktywnych oraz wulkanicznych plaż, a na drugiej z wysp oryginalna architektura Cesara Manrique i jedyny w swoim rodzaju park Timanfaya. 

Majówka 2023

Ci, którzy nie lubi upałów, a od leżenia na plaży wolą odkrywanie lokalnych tradycji, kuchni i aktywne spędzanie czasu powinni wybrać się na Maderę. Słynie ona z prastarych lasów laurowych, długich sieci ścieżek trekkingowych wiodących wzdłuż systemów nawadniających – lewad, oraz ze spektakularnych klifów, doskonałej kuchni i wielu ciekawych festiwali. 

Majówka last minute – jak śledzić oferty na bieżąco?

Nie zawsze jest możliwość, aby zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem. Wielu z nas wciąż liczy na to, że na kilka dni przed wyjazdem oferty stanieją. Jeśli nie chcesz lub nie możesz zarezerwować wyjazdu na Majówkę teraz, wybierz te oferty, które Cię interesują i śledź je, by zobaczyć, jak zmienia się ich cena, a przede wszystkim – by nie przegapić żadnej promocji. Takie działanie jest znacznie łatwiejsze, jeśli masz odpowiednie, pomocne narzędzia. Za takie z pewnością można uznać aplikacje biur podróży. Świetnym przykładem jest aplikacja biura ITAKA, która pozwala dodawać oferty do ulubionych, porównywać je między sobą, a dodatkowo powiadomi Cię, jeśli cena Twojego ulubionego hotelu lub wycieczki spadnie albo pojawi się jakaś ciekawa promocja. Z nią na pewno nie przegapisz najlepszych ofert, dlatego warto mieć ją w swoim telefonie. Aplikację ITAKI pobierzesz TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here