Gdzie szukać części zamiennych do drona

Niskie ceny i coraz większa różnorodność dostępnych modeli dronów, jakie oferuje praktycznie każdy sklep modelarski to doskonała zachęta do zabawy i wypróbowania swoich sił w podniebnych akrobacjach. Co naturalne, podczas nauki latania i w trakcie zabawy często dochodzi do drobnych wypadków. Dron może spaść na ziemię lub uderzyć o jakiegoś rodzaju przeszkodę, złamać śmigło lub uszkodzić jeden z silników. Co zrobić w takiej sytuacji?

Samodzielna naprawa drona

Typowe uszkodzenia elementów konstrukcyjnych, zwłaszcza śmigieł i płóz, na których powinien lądować dron, są stosunkowo częste. Dlatego od razu takie awarie warto nauczyć się usuwać samodzielnie. Wymiana uszkodzonego śmigła w większości dronów jest bardzo prosta i nie zajmuje dużo czasu. Zapasowe śmigła najczęściej otrzymujemy wraz z dronem, a gdy ich zabraknie, możemy dokupić je w sklepie modelarskim lub specjalistycznym sklepie z dronami. Przy odrobinie wprawy samodzielnie można wymienić również inne elementy uszkodzonego drona, na przykład jeden ze spalonych silników. Wówczas najlepiej wymienić cały uszkodzony moduł na nowy, ograniczając w ten sposób czas potrzebny na naprawę i znacząco ją sobie ułatwiając. Sklep modelarski sprzedający drony zwykle dysponuje bogatym zestawem części zamiennych dedykowanych różnym modelom quadrocopterów i w jego ofercie nie powinno brakować silników oraz całych modułów – ramiona z silnikiem.

Naprawa w serwisie

Jeśli nie masz doświadczenia w naprawach modeli latających, nie znasz się na elektryce i nie wiesz, który element drona uległ awarii, uszkodzonego drona możesz oddać do serwisu. Po zdiagnozowaniu usterki potrzebnych części zamiennych można szukać w wyspecjalizowanych sklepach modelarskich lub bezpośrednio u producenta. Niestety nie wszystkie modele dronów opłaca się naprawiać. Niekiedy cena naprawy przewyższa wartość drona, zwłaszcza w przypadku tanich modeli rekreacyjnych. Gdy masz złe doświadczenia z tanimi dronami, taki pojazd możesz złożyć samodzielnie. Odwiedzając sklep modelarski, zamówisz wszystkie podzespoły potrzebne do budowy drona. Wówczas, w przypadku awarii, modelu nie trzeba oddawać do serwisu. Dzięki znajomości konstrukcji, jego naprawa jest bardzo łatwa.

Ze względu na dużą różnorodność dostępnych w sprzedaży dronów, zalezienie części zamiennych dopasowanych do konkretnego modelu może być kłopotliwe i zająć sporo czasu. Na szczęście na rynku działają wyspecjalizowane sklepy modelarskie oferujące różnorodne części zamienne i akcesoria dopasowane do najpopularniejszych marek i modeli quadrocopterów rekreacyjnych i profesjonalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here