Różnego rodzaju urządzania elektroniczne potrafią zdominować przestrzeń pokoju dziennego. Duża ilość kabli oraz urządzenia porozstawiane wzdłuż ściany medialnej, czyli miejsca, w którym najczęściej znajdują się telewizor oraz kino domowe. Na szczęście, jest skuteczny sposób, żeby zapanować nad tym chaosem, odpowiednia szafka, która ukryje większość urządzeń. Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć, żeby wybrać szafkę do Twojego pokoju dziennego.
Zalety posiadania szafki przy ścianie medialnej
Szafkę telewizyjną niezwykle łatwo wkomponować w każdą aranżację i przy jej pomocy zapewnić sobie sporo miejsca na przechowywanie zarówno urządzeń elektronicznych jak i wszystkich pilotów oraz kolekcję filmów lub gadżetów. Szafka ta jednocześnie nie odciąga wzroku od ekranu telewizora, dzięki czemu kącik multimedialny staje się otwarty i estetycznie wyeksponowany. W tej chwili można znaleźć szafki, które pasują do każdego wnętrza, szczególnie bogata jest oferta online, którą możesz znaleźć na takich stronach jak między innymi https://www.niziohome.pl/. Przy zakupie trzeba jednak dbać o to, żeby szafka RTV nie była zbyt duża, mogłaby wtedy zaburzyć design ściany medialnej.
Wysokość szafki RTV
Idealna szafka powinna osiągać taki poziom wysokości, żeby stojący na niej telewizor znajdował się na linii wzroku osób siedzących na kanapie lub fotelach korzystających z domowego seansu. Optymalną wysokością wydaje się około 50-60 cm. Zbyt niski lub zbyt wysoki mebel może spowodować obniżone odczucie komfortu oraz złą postawę kręgosłupa.
Szerokość szafki RTV
Kolejnym niezwykle istotnym wymiarem jest szerokość szafki, która powinna zostać dobrana do wielkości sprzętu, który zostanie w niej umieszczony. Do dokładnych wymiarów sprzętu elektronicznego, który znajdzie swoje miejsce w szafce, należy jeszcze dodać około dziesięciu centymetrów pustego miejsca po bokach.
Głębokość szafki RTV
Zakładając, że w środku szafki chcesz przechować dekodery, książki, lub konsole, jej głębokość powinna wynosić co najmniej 30 centymetrów. Warto jednak dodać co najmniej 5 centymetrów dodatkowo, żeby móc wykorzystać szafkę nawet po ewentualnej wymianie sprzętu w przyszłości. Elastyczność jest tutaj jedna z ważniejszych wartości.
Zostawić pustą przestrzeń obok szafki czy ją wypełnić?
Nowoczesne aranżacje wnętrz wskazują na to, że szafka nie powinna zajmować całej długości ściany medialnej. Zamiast tego, powinien się obok niej pojawić kwiat lub roślina doniczkowa. Podążając za tym trendem, powinniśmy zostawić fragment pustej przestrzeni obok szafki, żeby móc taką roślinę lub inną ozdobę umieścić.
Podsumowanie
Wybór szafki do ściany multimedialnej nie jest trudną decyzją w momencie kiedy ustalisz jej wymiary. Jej styl pozostaje tylko i wyłącznie dopasować do reszty mebli w Twoim pokoju dziennym. Znajdź szafkę, która ukryje wszystkie kable i nada ścianie medialnej nowego charakteru.