Galeria obrazów

Dekoracje wnętrz w postaci obrazów, grafik, zdjęć czy też plakatów od lat są w modzie. Oczywiście zmieniają się motywy, wykończenia oraz sposób ekspozycji, ale za każdym razem sztuka pozwala podkreślić oryginalność oraz gust gospodarzy. Tym samym jest nie tylko ozdobą, ale również inwestycją, która będzie procentować. W wielu miejscach pojawia się także galeria obrazów, która jest świetnym sposobem na stworzenie we wnętrzu wyjątkowego klimatu. Z pewnością takie wykończenie ściany będzie przykuwać uwagę.

Sztuka przez duże „S”

Istnieje szereg zasad, gdzie powinna być umieszczona galeria obrazów, jak ją zaplanować oraz jak zadbać o estetykę ściany. W tej materii niezwykle istotny jest pomysł, dobranie odpowiednich prac, a także ich rozmieszczenia. Przede wszystkim galeria obrazów pozwala świetnie spersonalizować każde wnętrze. Sprawdza się idealnie w salonie czy sypialni, choć może także być oryginalnym wypełnieniem ścian w korytarzu czy też nad schodami, które z zasady są nieco problematyczne i wiele osób ma problem, by je zagospodarować w atrakcyjny sposób. Galeria obrazów będzie także idealna do biur i z pewnością będzie podkreślać biznesowy status, szczególnie gdy sięgniemy po wartościowe prace, prace uznanych twórców lub też sztukę tworzoną przez młodych artystów. Będą one świadczyć o naszym dobrym guście, a także o świadomości tego, co na rynku sztuki się dzieje.

Jak zaplanować galerię?

Z pewnością nie chodzi o to, by przybić do ściany kilka gwoździ i powiesić jakiekolwiek prace. Galeria obrazów wymaga zaplanowania, a także wyboru odpowiednich propozycji, które razem będą opowiadać pewną historię. Ta kompozycja musi przykuwać uwagę, a także być spójna. Wówczas świetnie się wpisze w wybrany styl czy konwencję. Galeria obrazów może zająć całą ścianę lub też jej część. Prace mogą być tej samej wielkości lub też być różnej wielkości oraz o odmiennej orientacji. Za każdym razem można uzyskać zupełnie inne efekty. Najczęściej galeria obrazów pojawia się w salonie lub też w innych reprezentatywnych miejscach, ponieważ wówczas mamy pewność, że ilość oglądających będzie dość duża. Oczywiście można też taką ekspozycję zrobić tylko dla siebie i na przykład w sypialni stworzyć bardzo klimatyczną aranżację, która będzie rozpalać zmysły lub też wyciszać. W każdym wariancie będzie to dekoracja, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Warto także pamiętać o tym, że galeria obrazów może optycznie powiększyć lub zmniejszyć przejrzeć. Nadaje również głębi, cieszy oko, budzi wrażliwość na sztukę i pozwala wyjść poza szablon rodem z sieciówek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here