Jak zmniejszyć koszty pożyczki – najlepsze sposoby

0
2939

Bardzo często można spotkać się z opinią, że pożyczki pozabankowe są bardzo drogie i mało opłacalne dla pożyczkobiorców. Oczywiście nie jest to do końca prawdą, a wszystko zależy od tego, jak podejdziemy do korzystania z tego typu produktu finansowego. Pożyczki mogą być naprawdę opłacalne pod warunkiem, że będziemy wybierać je rozsądnie, porównamy ze sobą kilka dostępnych możliwości i dokładnie przeczytamy warunki umowy.

Istnieje kilka prostych, a jednocześnie skutecznych sposobów na to, jak zmniejszyć koszty pożyczki i nie przepłacać. Razem ze specjalistami kredytowymi https://splatakredytow.pl/ przygotowaliśmy dla Ciebie kilka najlepszych rad.

Negocjuj warunki umowy

Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w zaciąganiu kredytów i pożyczek mogą nie wiedzieć o tym, że istnieje możliwość negocjacji z potencjalnym wierzycielem. Warto jednak wiedzieć o takiej możliwości, ponieważ dzięki niej możesz choć trochę zmniejszyć koszty pożyczki. Pożyczkodawcy są zazwyczaj gotowi na niewielkie negocjacje i są w stanie obniżyć koszty zobowiązania, co pozwala na oszczędzenie nawet kilkuset złotych.

Z tego względu warto odwiedzić placówki firm pozabankowych. Zaciąganie pożyczki przez internet, mimo że jest wygodne, to nie daje aż tak dużego pola manewru, jeśli chodzi o negocjacje. Nawet jeśli wydaje Ci się, że nie jesteś dobrym negocjatorem, to nie rezygnuj z zaproponowania pożyczkodawcy innych, bardziej odpowiadających Tobie warunku – z pewnością uda Wam się znaleźć kompromis.

Korzystaj z ofert firm, w których jeszcze nie byłeś klientem

Skutecznym, a jednocześnie bardzo prostym sposobem na zmniejszenie kosztów pożyczki jest korzystanie z ofert nowych firm. Konkurencja na rynku finansowym staje się coraz większa i każda placówka, walczy o nowych klientów, jak tylko może. Z tego względu warto rozejrzeć się za ofertami, które dedykowane są nowym klientom. Często okazuje się, że pierwsza pożyczka jest darmowa i trzeba oddać tyle pieniędzy, ile w rzeczywistości się pożyczyło.

Jako nowy klient możesz liczyć na brak prowizji, niskie, a nawet zerowe oprocentowanie lub brak kosztów dodatkowych. Jedyny warunek, jaki musisz spełnić, to spłata zobowiązania w terminie. Zanim skorzystasz z oferty „darmowej chwilówki”, dokładnie przeczytaj umowę. Niekiedy okazuje się, że z pozoru atrakcyjna oferta jest porównywalna do tej dla stałych klientów i wcale nie oszczędzasz zbyt dużo pieniędzy.

Skonsultuj się z doradcą

Jeśli w prosty sposób chcesz obniżyć koszt pożyczki, to powinieneś skontaktować się z doradcą kredytowym. Profesjonalista podpowie Ci, jaka oferta jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, a jednocześnie korzystna pod względem finansowym. Doradca https://splatakredytow.pl/ zajmie się wszelkimi formalnościami oraz przeprowadzi Cię przez cały proces ubiegania się o pożyczkę. Korzystając z pomocy specjalisty, masz pewność, że produkt finansowy, który wybierasz, jest dobry i dopasowany do Twojej obecnej sytuacji finansowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here