Jaką lokówkę wybrać do kręcenia włosów?

0
683

Wybór lokówki do włosów może być trudny. Na rynku dostępne są różne modele, które kręcą włosy na przeróżne sposoby. Dzięki nim możemy uzyskać loki, które są sprężyste lub wręcz przeciwnie: grube loki, które niemal przypominają fale. Od lokówki zależy także to, jak szybko zakręcimy włosy i jak komfortowa będzie to czynność. Jaką lokówkę wybrać?

Kręcenie włosów w domowym zaciszu

Kręcenie włosów może być długą czynnością lub wręcz przeciwnie – może zająć zaledwie kilka chwil. Jest to możliwe przy modelach automatycznych. Lokówka do włosów automatyczna sama wciąga podane pasmo włosów. Dzięki temu nie musimy nawijać ich na lokówkę, a samo kręcenie loków jest o wiele szybsze. Dodatkowo taka lokówka odlicza czas i informuje o konieczności wypuszczenia włosów, gdy są już gotowe. Dzięki niej nie spalimy sobie włosów i będziemy cieszyć się lokami w kilka chwil.

Lokówka do włosów może być także tradycyjna, stożkowa. Z takich lokówek najczęściej korzystały nasze mamy, gdy nie było dostępnych jeszcze automatycznych modeli. Dzięki tego rodzaju lokówce możemy zakręcić włosy, nie paląc sobie wy tym wrażliwych końcówek. Włosy nie będą zniszczone, a końcówki nie będą wymagały częstego podcinania, szczególnie gdy robimy loki często. Stożkowa lokówka pozwala na kręcenie spiralek (należy przytrzymać włosy na lokówce dłużej) lub luźniejszych loków (należy działać szybciej).

Lokówka do włosów – sprzęt ma znaczenie

Loki możemy kręcić także lokówko-suszarką. Dzięki niej możemy mieć fryzurę gotową jeszcze szybciej. Dzięki wbudowanej suszarce, włosy możemy stylizować zaraz po umyciu. Nie ma konieczności wstępnego suszenia ich, dzięki czemu oszczędzamy czas. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w przypadku pań, które myją włosy rano i muszą zdążyć do pracy, przez co nie mają zbyt dużo czasu na układanie fryzury. Podobnie działa szczotko-lokówka, dzięki której nie musimy rozczesywać włosów przed stylizacją.

Na rynku dostępne są także lokówki do włosów innych rodzajów: profesjonalne, ze specjalną powłoką, łamane, z wymiennymi końcówkami. Coraz popularniejsze staje się jednak kręcenie włosów… prostownicą. Możemy wybrać lokówko-prostownicę. To sprzęt, który wygląda jak tradycyjna prostownica, ale ma lekko zaokrąglone brzegi. Dzięki temu za pomocą jednego urządzenia możemy zrobić zarówno loki, fale, jak i wyprostować włosy w razie potrzeby czy chęci.

Warto dobrze przemyśleć wybór urządzenia, by spełniało nasze oczekiwania i posiadało funkcje, które pozwolą na stworzenie idealnej fryzury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here