Jakie buty do biegania wybrać

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się systematycznie biegać. Śmiało można powiedzieć, że bieganie staje się coraz popularniejsze, a dla wielu osób to prawdziwa pasja. Dziś dbanie o siebie, o swoją sylwetkę i zdrowie jest bardzo ważne. Jednak, aby bieganie przynosiło porządne efekty należy się do niego odpowiednio przygotować. Istotny jest tu choćby strój do biegania, a w szczególności buty. Ważne jest zatem, aby wiedzieć na co zwracać uwagę kupując obuwie do biegania.

Typ stopy i rodzaj podłoża

Pierwszym elementem jaki należy wziąć pod uwagę wybierając buty do biegania jest typ posiadanej stopy. Aby prawidłowo go określić należy odpowiednio ułożyć stopę na podłożu. Wyróżnia się trzy typy stop. Jest to typ neutralny, pronujący oraz supinujący. Obuwie do biegania musi być dokładnie dopasowane do konkretnego typu stopy. Bardzo ważne jest również dopasowanie butów do podłoża, po którym zamierza się najczęściej biegać. Jeśli ma być to twarda nawierzchnia, to bardzo dobrze sprawdzą się buty z większą amortyzacją oraz stabilizacją stopy. W przypadku nawierzchni nieutwardzonej dobrym wyborem będą buty z mocno profilowaną podeszwą. Takie buty oferuje m.in. sklep TRI CENTRE. Pamiętać trzeba również o tym, że im większa waga biegacza, tym mocniejszą powinna być amortyzacja.

Styl biegania

Kupując obuwie do biegania pod uwagę wziąć należy również styl, w którym preferuje się biegać. Konkretnie chodzi tu o to, czy biega się z śródstopia czy z pięty. Jeśli biega się z śródstopia to postawić powinno się na buty z mniejszym offsetem. Mowa tu o butach, które charakteryzują się mniejszą różnicą w wysokości między piętą a palcami. Takie obuwie powinno mieć również mniejszą amortyzację w tylnej części podeszwy. Takie buty także w sprzedaży oferuje sklep TRI CENTRE. Jeśli natomiast biega się z pięty, to wybrać powinno się buty posiadające wyższy offset oraz większą amortyzację.

Rozmiar i komfort

Obuwie do biegania musi być oczywiście wygodne. Dlatego kupując buty koniecznie należy prawidłowo dobrać ich rozmiar. Warto wiedzieć, że buty do biegania kupować powinno się w godzinach popołudniowych. O tej porze dnia stopy są już nieco nabrzmiałe. Pamiętać trzeba, że podczas biegania stopy również staną się nieco nabrzmiałe. Dlatego popołudnie to dobra pora na zakup takich butów. Dodatkowo buty mierzyć powinno się w skarpetkach o takiej samej grubości, jak skarpetki, w których zamierza się później biegać. Oczywiście, jeśli ma się już dopasowany rozmiar, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby buty kupować online. Dobrym wyborem będzie sklep TRI CENTRE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here