buty militarne

Buty militarne to obuwie, które przeznaczone jest do zastosowań ekstremalnych. Takie właśnie buty zapewniają niezwykły komfort. Dodatkowo również łatwo się w nich przemieszcza po wymagającym terenie, na przykład po kamieniach, po korzeniach, po piasku czy też po gruzie. Tym, co wyróżnia tego typu obuwie, jest niezwykła wytrzymałość oraz odpowiednia stabilizacja stopy podczas chodzenia. Nie ma się co dziwić, że tego typu buty bardzo często wykorzystywane są przez policję czy też służby wojskowe. Czym jeszcze wyróżniają się buty militarne? Czy warto się na nie zdecydować?

Buty militarne – jakie wybrać?

Warto wiedzieć o tym, że obuwie militarne musi spełniać szereg wymogów, aby mogło być one stosowane w ciężkich warunkach. Polecane buty militarne to zdecydowanie buty skórzane, ponieważ ten właśnie materiał wpływa zarówno na ich wysoką jakość, jak również odporność. W sklepach znajdziemy również tego typu obuwie, które wykonane zostało z nylonu balistycznego czy też z cordury. Przede wszystkim buty militarne muzą mieć określone cechy, a mianowicie muszą być lekkie, wytrzymałe, wygodne i praktyczne, nie mogą obcierać stóp, muszą zapewniać właściwą cyrkulację powietrza oraz ochronę stopy przed różnymi urazami mechanicznymi, a do tego muszą mieć antypoślizgową podeszwę.

Rodzaje butów taktycznych

Obecnie mamy na rynku bardzo szeroki wybór butów militarnych. Producenci w odpowiedzi na różne potrzeby oraz wymagania użytkowników, oferują swoim klientom różnego rodzaju modele, w których zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Trzeba wiedzieć o tym, że buty militarne mogą się od siebie różnić zarówno budową, jak również zastosowanymi udogodnieniami. Jeżeli chodzi o popularne buty militarne ASG, to tutaj również nie obowiązuje jeden podział obuwia. Oczywiście, podstawowym podziałem jest obuwie letnie oraz zimowe. Producenci oferują również buty uniwersalne, które doskonale sprawdzą się przez cały rok. Ponadto buty taktyczne dzielą użytkowników na dwie grupy, a mianowicie na zwolenników obuwia krótkiego, które sięga tuż przed kostkę, oraz miłośników obuwia długiego, którego cholewka sięga za kostkę. Ogromnym plusem butów niskich na pewno będzie ich lekkość – są one mobilne, co ma niebagatelne znaczenie, jeżeli chodzi o ASG. Kolejnym podziałem butów militarnych jest sposób ich zapięcia, ponieważ możemy wybierać pomiędzy butami sznurowanymi bądź zapinanymi na zamek czy też rzepy. Jedną ze zdecydowanie najważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o podział butów militarnych, jest ich przeznaczenie. Musimy brać pod uwagę teren, w jakim obuwie będzie użytkowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here