Jakie świece zapachowe wybierać

Uwielbiasz świece zapachowe, dzięki którym w mieszkaniu unosi się ukochany zapach? Nie ma wątpliwości, że świeczka o konkretnym zapachu dodaje konkretny klimat, wprowadza nastrój, ociepla wnętrze, a romantyczny płomień odpręża i relaksuje. Warto jednak wiedzieć, jakie konkretnie świece kupować, by ich działanie było rzeczywiście pozytywne.

Świece ekologiczne

Przede wszystkim zwracaj uwagę na jakość i skład świecy. Najlepsze są te z naturalnego wosku sojowego albo pszczelego, niektóre mają naturalny, drewniany knot, jak świece Woodwick. Warto, by aromaty także były naturalne, bo przecież wdychamy w powietrzu substancje, jakie zostają wydzielane wraz z płomieniem zapachowej ozdoby.

Skład wosku oraz jakość samego knota świecy ma ogromne znaczenie nie tylko dla jakości płomienia czy intensywności wydzielanego zapachu. Naukowcy odkryli, że w świecach słabej jakości znajduje się szkodliwy dla zdrowia benzen. Ten unosi się wraz z zapachem i może być wdychany przez ludzi. To dlatego tak ważne jest kupowanie świec z certyfikatami, jasnym oznaczeniem składu, od renomowanych producentów.

Świece o konkretnym zapachu

Wybieraj świece zapachowe, ale tylko te, które wydzielają woń przyjazną, odpowiadającą Twoim indywidualnym preferencjom. Czy wiesz, że źle dopasowany zapach w mieszkaniu może wywoływać silne migreny, mdłości, a nawet zawroty głowy? Zastanów się, jakie działanie ma wykazywać zapalona świeca. Jeśli ma relaksować, wybieraj zapachy róży albo lawendy, pobudzać będą zaś zapachy cytrusowe. Świeca zapachowa może też działać jak odświeżacz powietrza – świetnie sprawdzi się w tym celu zapach świerku czy morskiej bryzy. Świeca o zapachu eukaliptusa przyda się zaś do niwelowania nieżytu nosa oraz silnego bólu głowy.

Design świecy

Samo opakowanie świecy może mieć istotne znaczenie, jeśli uwzględnimy tego rodzaju akcesorium jako element dekoracji wnętrza. Dzisiaj producenci świec starają się, by nie tylko ich zawartość wpływała pozytywnie. Opakowanie może być iście ozdobne, a nawet pasować do danego stylu aranżacji całej przestrzeni.

Możesz wybierać świece małe i duże, w słoiczkach i większych pojemnikach. Te smukłe i szerokie albo w fikuśnych opakowaniach. Liczy się tu nie tylko zapach, ale i wygląd całej świecy, z powodzeniem wybierzesz też pasujący do wnętrza kolor.

Świece tak naprawdę pasują do każdej aranżacji. Pięknie komponują się we wnętrzach w stylu boho, romantycznym, retro, ale stają się też dekorem we wnętrzach klasycznych, loftowych i skandynawskich.

Bezpieczeństwo to podstawa

Pamiętaj, że świeca zapachowa pali się “żywym” ogniem, dlatego należy zadbać o bezpieczeństwo przestrzeni, w której świeczka została zapalona. Najlepiej sprawdzają się świece zapachowe w szklanych pojemnikach, odpornych na wysoką temperaturę. Dzięki nim mamy też gwarancję zachowania czystości, a roztopiony wosk nie wydostanie się poza świeczkę. Nie zaleca się zaś rozpalania świec niezabezpieczonych. Zawsze trzeba też pamiętać o zgaszeniu świeczki, jeśli opuszczamy pomieszczenie, w którym ta została zapalona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here