Jakie ubrania wybrać do ćwiczenia na zewnątrz i na siłowni

Przygotowanie do treningu zaczyna się jeszcze przed rozgrzewką i zależy od tego, jaką aktywność będzie się uprawiać. Na siłownię nie powinno się więc iść bez ręcznika, bluzy i wody. Z kolei trening na zewnątrz będzie uzależniony od pogody, a co za tym idzie, wyboru ubrań. Jak przygotować garderobę do tych treningów?

Co będzie potrzebne na siłowni?

Ubiór na siłownię powinien być przede wszystkim wygodny i dopasowany do warunków panujących w pomieszczeniu. Z pewnością do ćwiczeń sprawdzą się legginsy na siłownię – oddychający materiał będzie utrzymywać ciepło rozgrzanych mięśni, a dzięki temu trening będzie zdecydowanie przyjemniejszy.

Bluzy sportowe przydadzą się w czasie rozgrzewki jako dodatkowa warstwa ubrań. W ten sposób organizm będzie szybciej gotowy do ćwiczeń i dodatkowo chroniony przed nadmiernym wychłodzeniem w przerwach między seriami. Bluzy sportowe Nessi Sportswear będą świetnym elementem garderoby nawet do całego bloku ćwiczeniowego, szczególnie dla osób, które łatwo marzną. Termoaktywny materiał reguluje temperaturę ciała, jest elastyczny i nie ogranicza ruchów w trakcie ćwiczeń na maszynach. Z powodzeniem zastąpi bluzkę z długim rękawem.

Bieganie na zewnątrz – co może się przydać?

Ubrania do biegania charakteryzują się dużą lekkością materiału i oddychalnością, co sprawia, że w trakcie ćwiczenia na skórze nie pozostaje chłodząca warstwa wilgoci. Bluzy do biegania, poza odprowadzaniem wody ze skóry, powinny stanowić termoosłonę dla ciała, dzięki której w trakcie biegu będzie ono ochraniane przed zewnętrznymi warunkami. 

Legginsy z wysokim stanem są dopełnieniem bluzy biegowej Nessi Sportswear – szeroki pas biodrowy nie uciska brzucha i chroni przed przewianiem, gdyby bluza podwinęła się w trakcie biegu. Dodatkowo są nieco grubsze od tradycyjnych legginsów, co pozwala nosić tylko jedną warstwę ubrania, bez dodatkowej termoaktywnej bielizny pod spodem. Gwarantuje to minimalne ograniczenie ruchu w trakcie biegu nawet zimą. 

Gdy pogoda przestaje dopisywać, warto rozważyć zakup kurtki treningowej. Dzięki właściwościom jej materiału chroni ona przed wiatrem i deszczem, a dodatkowa kieszeń na plecach niektórych modeli pozwala schować dokumenty, telefon czy drobne przekąski.

Ubrania do ćwiczeń różnią się między sobą zależnie od tego, gdzie mają być wykorzystane. Na siłowni nie będzie potrzebne więc to, co na treningu na zewnątrz i odwrotnie. Co ważne, właściwy wybór garderoby to jeden z kluczowych elementów lepszego samopoczucia w trakcie ćwiczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here