Zabezpieczenie kluczyka keyless

Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i przeszkody w tym kradzieże. Nie zawsze mamy możliwość ochrony przed takimi atakami, ale są przedmioty i momenty, które ułatwią nam życie, zaoszczędzą nerwy, pieniądze oraz czas. Osoby, które posiadają prawo jazdy i własne auto są narażeni na pewne szczególne formy kradzieży. Ponownie da się niektórym sposobom zapobiec. Jeden z popularniejszych rodzajów kradzieży to sposób “na walizki”.

Jak działają złodzieje?

Kradzież zazwyczaj zajmuje około kilkadziesiąt sekund, a więc jest dość szybka i odpowiednio przygotowana akcja. Do metod tej potrzeba dwóch współpracowników i dwóch urządzeń elektronicznych. Złoczyńcy przystępują do ataku, gdy samochód z systemem bezkluczykowym jest zaparkowany. Jeden z nich zbliża się do drzwi lub okna w pobliżu pozostawionych kluczyków, a jego zadaniem jest przechwycenie sygnałów z kluczyka do auta. Drugi zaś zostaje przy samochodzie i wzmacnia sygnał, który wytworzył kluczyk. Elektronika samochodu zwyczajnie zostaje oszukana, a przez to jest tak jakby używano oryginalnego kluczyka. Oprócz zabezpieczeń, które tworzą firmy coraz to nowszych samochodów są inne sposoby.

W jaki sposób można się zabezpieczyć?

Zabezpieczenie kluczyka keyless to genialny w swej prostocie przedmiot. Czym jest takie zabezpieczenie? Jest to małe opakowanie na kluczyk, które zapobiega przechwytywaniu sygnału. Warto wspomnieć o tym, że jest to pierwsze na świecie takie zabezpieczenie. Pokrowiec najprościej mówiąc blokuje fale radiowe. Etui uniemożliwia przechwytywanie fal blokując je u źródła. Jest skuteczna metoda, która nie jest do przejścia. Co ciekawe takie pokrowce mogą dowolnego kształtu i koloru – w tym jest pełna dowolność, która nie wpływa na jakość urządzenia. Wyglądają schludnie i niepozornie dopasowując się do każdego stylu. Produkt nie posiada sam w sobie wad, a cena jest stosunkowa niska. Zważając na gwarancję, którą nam daje produkt cena jest naprawdę warta uwagi. Co prawda potrzeba cierpliwości i samodyscypliny, aby właściwie i z korzyściami z niego korzystać. Należy pamiętać, aby każdorazowo włożyć kluczyk do tego drobnego futerału i dopiero wtedy wkładać do kieszeni, torby czy saszetki. To małe poświęcenie daje jednak tyle komfortu i pewności, że staje się to nieznaczna lub zwyczajnie mało istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here