Koncerty w hard rockowym klimacie

Ci, którzy stronią od popu czy hip-hopu, zazwyczaj mają w sercu inne muzyczne klimaty. Hard rock i mocniejsze brzmienia to coś, co skutecznie pobudza i dodaje energetycznego kopa. Spójrz na najlepsze koncerty hard-rockowe w najbliższym czasie i nie pozwól, by coś Cię ominęło!

Lipali U Bazyla

Interesują Cię informacje o koncertach Hard Rock? Oto jedna z nich. Już 5 listopada w klubie U Bazyla mieszczącym się przy ulicy Św. Wojciech 28 odbędzie się koncert zespołu Lipali. Występ będzie miał miejsce w ramach drugiej części trasy koncertowej, która promuje najnowszą płytę grupy zatytułowaną Mosty, rzeki, ludzie. Oprócz najnowszego materiału z krążka wydanego pod koniec 2019 roku podczas koncertu będzie można usłyszeć wszystkie inne najpopularniejsze hity zespołu.

Zespół Lipali powstał z inicjatywy Tomka Lipy Lipnickiego, który po rozpadzie grupy Illusion odczuwał muzyczną pustkę. Wraz z Adrianem Qlosem Kulikiem i Łukaszem Lukiem Jeleniewskim stworzyli aż cztery albumy studyjne: Pi, Bloo, Trio oraz 3850. Po 10 latach działalności do Lipali dołączył Roman Bereźnicki. Zespół urzeka mocnym, gitarowym graniem i ogromną dawką energii, którą zaraża publiczność.

Heathen Crusade 2021 we Wrocławiu

Każdy fan hard-rockowego grania powinien zanotować tę datę w kalendarzu. Już 18 kwietnia 2021 roku w Klubie Pralnia mieszczącym się przy ulicy Krakowskiej 100 odbędzie się Heathen Crusade 2021. Na scenie pojawi się Primordial, Nagfler oraz Rome.

Heathen Crusade 2021 związane jest z 30-leciem istnienia zespołu Primordial, który z tej okazji wyrusza w jubileuszową trasę koncertową. Grupa pochodzi z Irlandii i w jej brzmieniach można wychwycić inspirację norweską sceną muzyczną oraz elementami znanymi z muzyki irlandzkiej. Przede wszystkim Primordial jest reprezentantem drugiej fali black metalu.

Oprócz zespołu świętującego jubileusz na scenie pojawi się ktoś jeszcze. Po pierwsze szwedzka grupa Nagflar, po drugie neofolkowy projekt Rome. Nagflar to melodyjny black metal, grupa pochodząca ze Szwecji i powracająca na scenę muzyczną po aż 8 latach nieobecności. Nazwa Nagflar pochodzi z mitologii nordyckiej i jest dość upiorna – oznacza statek wybudowany z paznokcie umarłych. Twórczość grupy oscyluje wokół ciemności, diabła oraz satanizmu. Z kolei Rome to drugi biegun – pełne poezji teksty, rock akustyczny, dark ambient, martial industrial i elementy popu. Muzyk pochodzi z Luksemburga i projekt Rome założył w 2005 roku. Już niebawem jego twórczość oraz pozostałych muzyków zapowiedzianych na 18 kwietnia będzie można podziwiać w trakcie Heathen Crusade 2021.

Apocalyptica we Wrocławiu

Tego wydarzenia żaden fan mocniejszego grania nie może pominąć. 5 listopada w Hali Stulecia mieszczącej się przy ulicy Wystawowej 1 we Wrocławiu będzie miał miejsce koncert zespołu Apocalyptica. Legendarna grupa fińska uzbrojona jest w wiolonczele i ze swoją twórczością balansuje między rockiem, metalem, a muzyką klasyczną. Debiutowała w latach 90, teraz ma na swoim koncie dziewięć albumów. Podczas wrocławskiego koncertu Apocalyptica zaprezentuje materiał z ponad 20 lat swojej scenicznej twórczości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here