Koronaferie z… ksiażką!

Epidemia, która dotknęła ludzi z różnych państw, kontynentów i stref geograficznych, znacząco wpłynęła na codzienność człowieka, jego zwyczaje i obowiązki. Wiele osób jest dziś zamkniętych we własnych domach bez możliwości wyjścia na zewnątrz czy spotkania z najbliższymi. Wszyscy szukamy pomysłów, jak efektywnie wykorzystać ten czas. Dla wielu odpowiedzią jest książka.

#zostańwdomu i #czytajksiążki

Tuż po wybuchu epidemii i obostrzeniach kierowanych ze strony rządowej, zaczęły masowo pojawiać się w internecie akcje zachęcające użytkowników sieci do jak najlepszego wykorzystania czasu, który spędzamy w domach. Wiele osób jest zmuszonych uczyć się i pracować online, w konsekwencji znaczną część dnia spędzają oni przed ekranem. Ta codzienność prawdopodobnie potrwa jeszcze co najmniej kilka tygodni, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i znaleźć zajęcie, które będzie odskocznią od laptopa czy smartfonu.

W mediach społecznościowych mogliśmy obserwować mini kampanie zachęcające internautów do sięgnięcia po książki. Wiele osób wspierało i promowało te akcje, otwierając zarówno podręczniki jak i inne książki – te czytane dla przyjemności. Hashtagi związane z czytaniem książek w czasie tak zwanych “koronaferii” zyskały w ostatnim czasie na popularności, co inspirowało kolejnych internautów do zmiany stylu życia.

Książki – co chętnie wybieramy?

Pozostając w domach, Polacy sięgają po różnego rodzaju książki. Wielu odświeża tytuły, które od lat zalegały na regałach i odkurza te, które kiedyś rozpoczęte, nigdy nie zostały dokończone. Przymusowe siedzenie w domu jest zatem nie tylko pożyteczne dla wiosennych porządków w naszych domach, ale ponadto korzystne dla rozwoju osobistego.

Kafeteria w wyborze książki jest dość duża – część osób chętnie sięga po powieści obyczajowe, inni po kryminały, niektórzy próbują czytać książki psychologiczne lub te wydane za granicą, dla podniesienia kompetencji językowych.

Co zrobić, gdy nie ma nic ciekawego do przeczytania?

Warto zaopatrzyć się w coś nowego, interesującego, co zainspiruje, zaciekawi i pobudzi do działania. Choć sklepy stacjonarne są zamknięte, to sprzedaż książek, przeniesiona do internetu, kwitnie. Warto prześledzić dostępne strony i wybrać tytuły, które mogą się okazać idealne na ten trudny czas epidemii. Dobra książka jest tym, czego wielu osobom zamkniętym w domach potrzeba. Koronaferie nie muszą ograniczać się tylko do seriali. Warto zrobić coś więcej i zapewnić sobie taką rozrywkę, na którą zwykle brakuje czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here