Łańcuszek pancerka – czym jest i w jaki sposób go nosić?

0
1747

Łańcuszek pancerka to popularny rodzaj biżuterii, po który chętnie sięgają nie tylko panowie, ale i przedstawicielki płci pięknej. Jego charakterystyczny splot powoduje, że trudno go pomylić z inną ozdobą. Ekspert Kulki podpowiada do czego pasuje i gdzie ją zakładać. “Pancerka jest dość uniwersalna, więc można ją wykorzystywać w wielu stylizacjach., również w zestawieniu z naszymi bransoletkami“.

Skąd wzięły się pancerki i kto je obecnie nosi?

Łańcuszki wykorzystywano jako ozdobę już w czasach starożytnych. W Rzymie uchodziły za symbol wysokiego statusu społecznego i zamożności. Złoty łańcuszek o grubym splocie, taki jak właśnie pancerka, mógł być noszony wyłącznie przez osoby wywodzące się z arystokracji. Współcześnie łańcuszki uchodzą za jedne z najpopularniejszych dodatków biżuteryjnych. Pancerki cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem mężczyzn, którzy sięgają zazwyczaj po proste formy, pozbawione zawieszek i innego rodzaju zdobień. Ten rodzaj biżuterii jest jednak ostatnio coraz popularniejszy wśród pań. Przedstawicielki płci pięknej częściej stawiają jednak na pancerki z zawieszkami, na przykład w kształcie serduszka, monety czy litery.

Jak wyglądają pancerki?

Pancerka bez wątpienia może zostać uznana za jeden z najpopularniejszych łańcuszkowych splotów. Sposób, w jaki połączone są ze sobą ogniwa, gwarantuje wysoką wytrzymałość takiej biżuterii. Nie ulega ona uszkodzeniom mechanicznym, więc można ją nosić wszędzie i nie trzeba jej zdejmować do spania czy kąpieli. Pancerki są niezwykle giętkie, dzięki czemu bardzo ładnie układają się na szyi, nie plączą się i nie odkształcają. Dobrze wyglądają z modnym zapięciem toggle albo z kółeczkiem.

Łańcuszek pancerka – z czym go zestawiać?

Łańcuszek pancerka może być wykorzystywany w różnych stylizacjach. Będzie idealnym rozwiązaniem zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. To, z czym zostanie zestawiony, w dużej mierze zależy więc od preferencji osoby, która po niego sięga. Pancerki można śmiało łączyć z:

  • wieczorowymi sukienkami,
  • szykownymi koszulami

ale też…

  • dresami,
  • jeansami.

Złota pancerka zestawiona z klasyczną małą czarną doda stylizacji pazura i sprawi, że trudno będzie oderwać wzrok od dekoltu. Na połączenie tego typu biżuterii z dresami mogą zdecydować się miłośnicy stylu streetwear. Wreszcie, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby taki łańcuszek stał się nieodłącznym elementem codziennego stroju, składającego się z ulubionych jeansów i podkoszulka. Można także pomyśleć o zestawieniu pancerki z elegancką, najlepiej gładką koszulą. Taka stylizacja będzie idealna do biura, ale również na luźniejsze spotkanie integracyjne ze współpracownikami.

Pancerka gruba czy cienka, z zawieszką czy bez?

Łańcuszek męski nieco łatwiej wybrać niż damski. Podczas gdy zdecydowana większość panów zdecyduje się na masywne pancerki, kobiety częściej zastanawiają się nad grubością splotu. Te grubsze już z daleka będą przyciągać uwagę, więc są odpowiednie dla osób odważniejszych w wyrażaniu siebie. Można jeszcze wziąć pod uwagę te z zawieszkami, jak np. Pancerka z sercem z możliwością graweru (dostępna w sklepie Kulka), która będzie idealna np. jako prezent na Walentynki. Jeżeli komuś odpowiada wyłącznie kolor złoty, ale nie chce wydawać fortuny na łańcuszek, to w sklepie Kulka znajdzie sporo świetnych propozycji. Na życzenie klienta na biżuterii może zostać wykonany grawer. Personalizowany łańcuszek stanowi niebanalną ozdobę i jest także wspaniałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here