Listwy ozdobne

Zastanawiasz się, jak sprawić, aby mieszkanie nabrało niesamowitego charakteru? Poszczególne elementy wykończeniowe mogą z łatwością nadać mu nowy charakter. Wśród nich znajdują się między innymi listwy i profile ozdobne, które mogą ozdobić ściany w niepowtarzalny sposób.

Wysokie listwy przypodłogowe

Listwy przypodłogowe to ten element wystroju, który jednocześnie pełni ważne, funkcjonalne role i po prostu nie może zostać pominięty. Listwa łączy w spójny sposób podłogę ze ścianą, chroniąc dół tej ostatniej przed uszkodzeniami. Jednocześnie może ona posłużyć do ukrycia kabli, które w innym przypadku musiałyby biec na powierzchni. Dzięki temu przyczynia się do lepszego uporządkowania przestrzeni i sprawia, że jest ono bardziej harmonijne.

Ukrywanie wszelkich przewodów sprawdzi się też świetnie w przypadku mieszkań, w których przebywają zwierzęta. Zabezpieczy bowiem zarówno przewody przed przegryzieniem, jak i samych pupili przed nieprzyjemnymi skutkami, z jakimi mogłyby się spotkać zwierzęta po ugryzieniu kabla.

Jeśli zależy ci na szczególnie eleganckim wyglądzie mieszkania, polecamy wysokie listwy, który sięgają nawet 15 cm. Będę stanowić idealne wykończenie zwłaszcza do wysokich mieszkań, a także do wszystkich tych pomieszczeń, które powinny zaprezentować się elegancko. Wysokie listwy optycznie wydłużą podłogę, ale jednocześnie nie przytłaczają samych ścian.

W sklepie Dunin, który znajdziesz pod adresem https://dunin.eu/, znalazły się między innymi wysokie listwy, sięgające nawet 15 cm. Wykonane są z trwałego materiału, jakim jest płyta MDF i odznaczają się łatwością użytkowania. Bez problemu można je docinać, łączyć, kleić i malować, co zapewnia ich wielka uniwersalność.

Listwy sufitowe

Drugim elementem wystroju, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę, są listwy sufitowe. Wspaniale nadają się do zakrywania rogów pomieszczeń, tworząc w tych miejscach estetyczne skosy. Dzięki temu, iż są sztywne i wytrzymałe można je z powodzeniem wykorzystywać między innymi do tworzenia ciekawych aranżacji świetlnych.

Listwy sufitowe można podzielić na dwa rodzaje: gładkie oraz ornamentem. Pierwsze z nich są pięknie wyprofilowanym elementem, którego powierzchnia ma gładką powierzchnię. Świetnie sprawdzają się tam, gdzie zależy nam na ciekawym, ale jednocześnie stosunkowo prostym wykończeniu. Z kolei listwy ozdobione ornamentem zostały uzupełnione o intrygujący, wytłaczany wzór. Dzięki temu mogą nadać każdemu pomieszczeniu unikatowego charakteru, a jednocześnie stworzyć z niego przestrzeń o określonym klimacie.

Listwy z ornamentem świetnie sprawdzą się w pomieszczeniach, w których mają podkreślać specyficzny charakter wnętrz. Dzięki wzorom nawiązującym na przykład do starożytnej Grecji czy barokowych, kwiecistych wzorów można uzyskać dokładnie takie cechy pokoju, jakie są najbardziej pożądane. Sprawdź, które możesz wykorzystać z powodzeniem u siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here