Mapa turystyczna Europy

Czy dawni mieszkańcy Europy przypuszczali, że kolejne pokolenia tak bardzo wpłyną na losy świata? Prawdopodobnie nie. To właśnie Europejczykom możemy podziękować za odkrycia w dziedzinach nauki. Na terenie naszego kontynentu powstały też najwybitniejsze dzieła sztuki. Turyści doceniają walory historyczne i przyrodnicze oraz niezwykłą atmosferę – w Europie przeszłość łączy się z teraźniejszością, pielęgnowane są tradycje, ale chętnie podąża się za nowoczesnymi trendami. Niebywale ciekawe wydarzenia kulturalne, świetne kino, opera, teatr –  każdy wyszuka coś dla siebie.

Gdzie się wybrać?

Europa jest pełna interesujących krajów – https://www.worldmap.pl/europa, jedne znane, popularne i cenione, inne nadal czekają na odkrycie i uwagę turystów. Można więc wyruszyć do państw, o których wiele wiadomo lub zdecydować się na te nieoczywiste. Niezależnie od wyboru kierunku podróży, mamy pewność, że poznawanie Europy to znakomita przygoda, nie zabraknie miłych wrażeń i niespodzianek.

Nie ma jak u „sąsiadów”…

Warto pamiętać przede wszystkim o „sąsiadach” zza granicy i zaplanować wycieczkę do Niemiec. To kraj oferujący naprawdę wiele – morze, góry, jeziora, rzeki, lasy, twierdze, pałace, klasztory, muzea, ośrodki narciarskie, wielkie miasta i maleńkie, klimatyczne miasteczka – https://www.worldmap.pl/niemcy. Nawet bardzo wymagający turyści uznają, że kraj jest po prostu fantastyczny!

Oczywiście numerem jeden na liście jest Berlin. Trzeba zobaczyć Bramę Brandenburską, siedzibę niemieckiego parlamentu, Katedrę Berlińską, czy Pałac Charlottenburg. Wielu emocji dostarczy wizyta w jednym z muzeów. Berlin docenią również miłośnicy muzyki alternatywnej i clubbingu. A jeśli chcemy poczuć nieco inną atmosferę udajmy się do dzielnicy Kreuzberg, którą zamieszkuje różnorodna społeczność.

Niemcy, to także słynny Europa-Park w Rust, gdzie doskonałej rozrywki jest pod dostatkiem. Na ponad 90 hektarach czekają atrakcje dla rodzin z dziećmi. Udany miks lunaparku z widowiskami, strefami tematycznymi, wywoła uśmiech na każdej twarzy.

Istnym rajem na ziemi można nazwać region Jeziora Bodeńskiego. Wyspa Mainau wraz ze swą cudną roślinnością, Wyspa Reichenau z architekturą klasztorną, skansen z prehistorycznymi domostwami, zamek – to skarby tego regionu, odkrywanie ich stanowi nie lada frajdę i pozwala cofnąć się w czasie.

Austriackie atrakcje

Austrię można odwiedzić o każdej porze roku. Zimą szalejemy na nartach i podziwiamy bajeczne scenerie, w których króluje biały puch, a wiosną, latem i jesienią zwiedzamy miasta i miasteczka. Interesujących miejsc jest niemało, zerknijcie – https://www.worldmap.pl/austria.

Przede wszystkim warto odwiedzić Wiedeń. Znajdą w nim coś dla siebie zarówno miłośnicy zabytków i sztuki, parków rozrywki oraz zakupów. Obowiązkowymi punktami w programie wycieczki powinny być m.in.: starówka, Pałac Schönbrunn, Hofburg, Katedra św. Szczepana, czy Rathausplatz. Poza Wiedniem, warto zajrzeć do Graz. Atrakcją miasta jest Wzgórze Zamkowe, rozciągają się z niego rewelacyjne widoki. Sam przejazd na wzgórze szklaną windą jest niemałym przeżyciem. Natomiast w Salzburgu – mieście Mozarta, zachwyci nas barokowa zabudowa.

W zachodniej części Austrii mieści się Tyrol. Wielbiciele aktywnego wypoczynku na pewno będą pod wrażeniem tej niepowtarzalnej krainy. Nie musimy chyba dodawać, jak spektakularne pejzaże tam czekają. Cisza, spokój, bliskość przyrody, malownicze wioski, lodowce, doliny – Tyrol jest perfekcyjnym miejscem na odpoczynek. Tam zapomina się o całym świecie!

Francja – kraj, który nie potrzebuje reklamy

Francja, to kolejny kraj, który warto polecić. Nikogo jednak nie trzeba do niego przekonywać. Pachnie perfumami, wyznacza trendy w modzie, oferuje romantyczne zakątki, cenne zabytki, jest oazą prawdziwej sztuki.

Trzeba odwiedzić stolicę kraju, czyli Paryż. Miasto ma charakterystyczną atmosferę, godzinami można spacerować bez celu i nie być tym znudzonym. Wieża Eiffla, Luwr, Pola Elizejskie, Centrum Pompidou, Disneyland – to kilka z wielu atrakcji. W Paryżu świetnie poczują się zakochani. Kameralne kawiarenki, doskonały szampan, klimatyczne uliczki zachęcające do przechadzek – nie ma nic bardziej romantycznego niż walentynki w stolicy Francji!

Niektórzy uważają, że prawdziwy urok Francji odnaleźć można przede wszystkim w niewielkich miasteczkach, w których wszystko jest takie prawdziwe, nieudawane i szczere. Przykładem jest Giverny z domem i ogrodem Moneta, gdzie krajobrazy są jak z najpiękniejszej baśni. To miasto sztuki i ogrodów, odkrywanie jego zakątków zrobi ogromne wrażenie.

Myśląc o Francji wyobrażamy sobie Lazurowe Wybrzeże. Kamieniste i piaszczyste plaże, błękitne wody, wąwozy, urwiste klify, winnice, kurorty i średniowieczne miasteczka – miejsce wciąga, czaruje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Można się tam zrelaksować, nacieszyć pejzażami, poszaleć, pozwiedzać i więcej niż pewne, że na jednej wizycie się nie skończy.

Zanim wyruszymy poznawać najodleglejsze kraje na świecie, poznajmy najpierw te zlokalizowane w Europie. Jest ich cała masa, są różnorodne, pełne atrakcji i ciekawostek.

Pamiętajcie, że ważny jest solidny plan wyjazdu, należy dobrze się zastanowić nad celem podróży, poświęcić czas na spakowanie niezbędnych rzeczy, warto też podczas wyboru terminu wycieczki poznać szczegóły związane z pogodą w danym kraju. W serwisie www.telepogoda.pl/europa znajdziecie wiele przydatnych informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here