Metkownica

Metkowanie i rozklejanie niewielkich etykietek głównie kojarzy się nam z pracą w sklepie. Jednocześnie warto zauważyć, że metki nie zawsze muszą mieć nadrukowaną cenę. Coraz częściej wykorzystuje się je także w biurze, by móc w szybki i prosty sposób oznaczyć np. odpowiednią datą segregatory z dokumentami. Oczywiście nikt już nie rozkleja niewielkich etykietek w sposób manualny, gdyż nie tylko zajmuje to zbyt wiele czasu, ale jest także niepraktyczne. Wobec tego nieocenioną pomocą staje się prosta metkownica. Jak można wybrać najlepszą z nich?

Metkownica – jedno- czy dwurzędowa?

Metkownica z pozoru może wyglądać na proste i mało zaawansowane technologicznie urządzenie. Jednak w przypadku wyboru odpowiedniej metkownicy, trzeba pod uwagę wziąć szereg aspektów, które będą mieć znaczący wpływ na jej funkcjonalność. Okazuje się, że najważniejszym parametrem okazuje się być sam rodzaj metkownicy. Do wyboru mamy obecnie modele jedno- i dwurzędowe. Na czym polega różnica? Otóż metkownica jednorzędowa to najbardziej podstawowe urządzenia, które są wstanie nadrukować do 10 znaków w jednym rzędzie. Metkownica dwurzędowa- analogicznie- może wykonywać nadruki w dwóch rzędach, a co za tym idzie jest ona nieco bardziej zaawansowanym urządzeniem. Finalny wybór metkownicy więc warto dopasować do naszych potrzeb i do tego, co ma zostać nadrukowane na metce.

Metkownica igłowa – najprostszy z dostępnych modeli

Oprócz metkownicy jedno- i dwurzędowej, na rynku znajdziemy także metkownicę igłową. Ta metkownica jest jednym z najprostszych rodzajów urządzeń- prostszym nawet od metkownicy jednorzędowej. Czym cechuje się ta metkownica? Otóż za jej pomocą nie nadrukujemy na metkach zupełnie niczego. Nie można nadrukować tą metkownicą ani liter, ani liczb. Ta metkownica często określana jest mianem “pistoletu do metkowania”, gdyż wykorzystuje się ją tylko po to, by nanieść metkę na dany produkt. Jej obsługa jest wyjątkowo banalna, a koszt zakupu- śmiesznie niski.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze metkownicy?

Pamiętajmy, że metkownica nie jest skomplikowanym urządzeniem, a mimo wszystko można natrafić na modele, które odstraszają swoją ceną. Wobec tego ten “ekonomiczny” aspekt również warto uwzględnić. Metkownica co do zasady jest tanim i wydajnym sprzętem, który dodatkowo cieszy się wyjątkową bezawaryjnością. Wysoka cena powinna być więc dla nas przysłowiową “czerwoną flagą”. Dodatkowo warto pamiętać o tym, by metkownica została dopasowana do specyfikacji pracy, jaką mamy z jej pomocą wykonywać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here