mokra karma dla kota

Koty to dość wybredne zwierzęta domowe.  W ich diecie powinny przeważać produkty pochodzenia zwierzęcego. Czym dokładnie karmić koty, aby były zdrowe i szczęśliwe? Dlaczego warto postawić na mokrą karmę dla kota? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Wybredne mruczki

Każdy właściciel mruczącego czworonoga wie, że zwierzęta te bywają szczególnie wybredne. Karmienie kota to często seria niekończących się prób i błędów. Nigdy nie wiadomo, który z zaproponowanych kotu przysmaków przypadnie mu go gustu. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele kocich przysmaków o różnorodnych smakach i konsystencjach. Warto eksperymentować i poświęcić czas na wybór odpowiedniej karmy dla kotów, nie zrażając się przy tym, jeśli początkowe wybory nie przyniosą oczekiwanych rezultatów w postaci pustej miski. Jedną z podstawowych zasad o której warto pamiętać karmiąc koty jest to, iż dieta tych zwierząt powinna bazować przede wszystkim na składnikach pochodzenia zwierzęcego. Właściciele kotów powinni przy tym kategorycznie unikać podawania kotom resztek jedzenie spożywanego przez ludzi. Takie jedzenie może bowiem bardzo zaszkodzić naszym ślicznym lecz wrażliwym zwierzętom domowym.

Czym zatem karmić kociaki?

Wybór kociej karmy jest naprawdę bogaty. Półki w sklepach zoologicznych uginają się pod puszkami i saszetkami różnego rodzaju karmy dla kotów. Sklepy internetowe mają jeszcze bogatszą ofertę. Wśród kocich przysmaków na pierwszy plan wysuwa się w szczególności mokra karma dla kota. Wynika to z faktu, iż właśnie ten rodzaj kociego pożywienia jest szczególnie zalecany kocim przyjaciołom. Karma mokra z natury rzeczy posiada dużo większą zawartość wody niż karma sucha. Z racji tego, że koty są zwierzętami, które nie wykazują szczególnego zainteresowania miską z wodą, a jednocześnie ich zapotrzebowanie na płyny nie jest wcale mniejsze od zapotrzebowania innych zwierząt, mokra karma wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Mokra karma to też zdecydowanie najatrakcyjniejsza forma pożywienia dla kociaków. Taki pokarm zachęca kociaki swoją konsystencją oraz dużo mocniejszymi aromatami niż karma sucha.

Co dla kota juniora?

Mokra karma to też idealna opcja dla młodego kociaka. Poza swoją atrakcyjną konsystencją oraz zachęcającymi aromatami, karma mokra jest też dużo łatwiejsza w połykaniu i gryzieniu. Małe kociaki mają często problem z rozgryzieniem twardszych pokarmów, dlatego sucha karma może stanowić dla niech nie lada wyzwanie. Mokra karma dla kota  w postaci galaretki czy pasztetu to doskonałe rozwiązanie dla każdego kota juniora. Karma mokra jest też zdecydowanie mniej przetworzona i posiada dużą zawartość białka, co jest szczególnie istotne dla prawidłowego rozwoju mruczków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here