NNW szkolne – co warto o nim wiedzieć?

Ubezpieczenie NNW przede wszystkim kojarzy nam się z polisą komunikacyjną lub wyjazdami turystycznymi, ewentualnie polisą zdrowotną. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe mogą nam jednak zaoferować znacznie więcej. Rodziców i innych opiekunów dzieci z pewnością zainteresuje NWW szkolne. Na jakie okoliczności zostało stworzone to ubezpieczenie i co warto o nim wiedzieć?

Dodatkowe bezpieczeństwo z punktu widzenia rodziców i opiekunów

Oferty NWW prezentowane przez poszczególne towarzystwa różnią się od siebie. Zazwyczaj mogą dotyczyć dzieci uczęszczających nie tylko do szkoły, ale również żłobka czy przedszkola, a także studentów. Ubezpieczenia mają rozmaity zakres, ale podobnie jak wszystkie ubezpieczenia NNW dotyczy zdarzeń losowych, które w tym przypadku mogą przydarzyć się dziecku.

Wartość odszkodowania podobnie jak w przypadku innych polis oblicza się procentowo wobec wartości całej polisy, zależnie od uszczerbku na zdrowiu. Na tego typu polisę warto się zdecydować ze względu na zabezpieczenie swoich podopiecznych, ale również bezpieczeństwo finansowe. Koszty leczenia niektórych dolegliwości potrafią być naprawdę wysokie, a najmłodsi nierzadko odnoszą kontuzje podczas zabawy. Wystarczy wspomnieć o wybitych zębach czy skręceniu kostki. Nie wszystko da się wyleczyć bezpłatnie na NFZ, zaś polisa zapewni odszkodowanie, które pomoże rodzicom sfinansować leczenie.

NWW szkolne może działać również poza szkołą

NNW szkolne w wielu przypadkach działa uniwersalnie i nie chroni dziecka wyłącznie w szkole. Dobra polisa może uwzględniać także nieszczęśliwe zdarzenia, które miały miejsce w ciągu całego tygodnia, niezależnie od tego, gdzie akurat znajdowało się dziecko. Ubezpieczenie chroni więc podopiecznego, który przebywa w domu, na wakacjach czy na koloniach. To kolejny argument, dla którego rodzice i opiekunowie powinni rozważyć tę polisę ubezpieczeniową.

Elastyczne oferty towarzystw ubezpieczeniowych

NWW szkolne w ofercie wielu towarzystw może być mocno rozszerzone. Oprócz świadczeń wynikających z uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczyciele oferują między innymi zwrot kosztów naprawy okularów czy aparatów ortodontycznych, odszkodowanie z tytułu ukąszenia przez owady, oparzeń i odmrożeń, jak również refundację hospitalizacji dziecka. Warto wybrać najkorzystniejszą ofertę zapoznając się z propozycjami wielu towarzystw ubezpieczeniowych i je porównując, co umożliwiają multiagencje ubezpieczeniowe takie jak CUK, o czym można przeczytać na stronie internetowej https://cuk.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here