Nowoczesna aranżacja wnętrza za pomocą fototapety

W Polsce tapety wielu osobom wciąż kojarzą się z latami pięćdziesiątymi i niezbyt estetycznym wykończeniem wnętrza za pomocą słabej jakości pokrycia ściennego, które z czasem zmieniało kolor, marszczyło się lub odchodziło. Na szczęście czasy takich tapet już dawno odeszły w zapomnienie i obecnie w pomieszczeniach królują nowoczesne fototapety. Dowiedzmy się, jak z ich pomocą stworzyć unikatową aranżację wnętrza.

Czym dokładnie jest fototapeta?

Fototapeta to rodzaj pokrycia ściennego, które wywodzi się od zwykłej tapety. Nie posiada jednak powtarzającego się wzoru, ale jest rodzajem ozdoby przedstawieniowej, która w całości ukazuje jeden, konkretny obraz. Doskonale nadaje się więc do wnętrza, w którym nie chcemy wieszać kilku obrazów na ścianie, ale zależy nam na intrygującej i wielkowymiarowej ozdobie.

Fototapety wykonywane są na nowoczesnych podkładach, zazwyczaj wielowarstwowych i opartych o wykorzystanie materiałów sztucznych. Dzięki nim uzyskują najwyższą odporność na zniszczenia czy światło, na które będą wystawione. Są też grubsze, mocniejsze i doskonale odtwarzają kolory potrzebne do przedstawienia całego obrazu.

Najlepszym typem są wysokiej jakości fototapety winylowe na podkładzie flizelinowym, które sprawdzają się nawet w wymagających aranżacjach. Właśnie takie dostępne są na stronie marki deALEX, przy czym oferują różnorodną strukturę materiału, dodającą im jeszcze więcej piękna.

Jakie role może pełnić fototapeta we wnętrzu?

Fototapeta to nowoczesny dodatek, który najlepiej sprawdzi się w modernistycznym wnętrzu. Będzie tam pełnić rolę zarówno urozmaicenia, jeśli zostanie dodana do bardzo minimalistycznego wystroju, jak też przyciągnie uwagę w konkretny punkt pomieszczenia. Świetnie sprawdza się do wyeksponowania jednej części domu, na przykład części wypoczynkowej w otwartym salonie, który łączy się z jadalnią i kuchnią.

Fototapeta może pełnić rolę ozdoby powiększającej optycznie pomieszczenie, ale także rolę elementu uspokajającego lub wręcz zabierającego nas w bajkowy świat. Wszystko zależy od tego, co na niej umieścimy. Przykładowo, popularne są widoki mostów z długą perspektywą, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się niemalże ciągnąć w nieskończoność. Dzięki takiej charakterystyce świetnie sprawdzają się nawet w małych pokojach, którym dodają głębi i wielkości. Z kolei zastosowanie fototapety z kolorem zielonym może pomóc w ukojeniu nerwów i świetnie sprawdzi się w sypialni, w której będziemy mogli podziwiać kojący krajobraz.

Luksusowy salon niczym w pałacu

Największą zaletą fototapet może być nadawaniu wnętrzom takiego charakteru, jaki najbardziej lubimy. Na uwagę zasługują sobie w tym względzie zwłaszcza ekskluzywne, przypominające marmur pokrycia ścienne, które doskonale sprawdzają się w aranżacjach pałacowych. Z pewnością dodadzą niesamowitego charakteru i przepychu do każdego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here