eko groszek

Ekogroszek to nowoczesne i ekologiczne paliwo, po które sięga coraz więcej nabywców. Posiada ono dużą wartość opałową i znikomą szkodliwość dla środowiska. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na certyfikaty, jakie paliwo posiada. Certyfikat czyli klasa paliwa informuje, że zostało ono przebadane pod względem ekologicznym. Drugi parametr to wartość opałowa, czyli kaloryczność. Węgiel wysokokaloryczny daje więcej ciepła.

Zastosowanie ekogroszku

Można go stosować jako paliwo do kotłów z podajnikiem tłokowym lub ślimakowym. Musi się cechować odpowiednią granulacją i posiadać odpowiednie właściwości. Jest to związane z jego stosowaniem w automatycznych dozownikach węgla. Dlatego nie może on zawierać miału i musi posiadać niską spiekalność. Ekogroszek nie powinien być zawilgocony, gdyż grozi to zatkaniem mechanizmu ślimaka. Duża sprawność pieców zmniejsza koszty produkcji energii cieplnej. Piece są praktycznie bezobsługowe i nie trzeba ich codziennie czyścić, są ekologiczne, bezdymne i wydzielają niewiele dwutlenku węgla do atmosfery.

Ekologiczne paliwo

Wiadomo, że ogrzewanie węglem brunatnym i kamiennym jest szkodliwe dla środowiska naturalnego. Paliwa te przyczyniły się do powstania smogu, który jest dużym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi. Ogrzewanie ekogroszkiem to dużo bezpieczniejsza i zdrowsza dla środowiska alternatywa. Podczas spalania wytwarza się i emituje do środowiska znikoma ilość gazów cieplarnianych.

Wybór odpowiedniego paliwa

Na rynku można dostać wiele rodzajów paliwa o różnych właściwościach. Od wyboru właściwego zależy poprawa emisji spalin, żywotność kotła, właściwa praca urządzenia i koszty, które trzeba ponieść.  Kupując nieodpowiedni eko groszek można zawyżyć koszty ogrzewania domu. Producenci kotłów zalecają konkretny rodzaj paliwa dla pieców, które produkują. Zamieszczenie takich informacji to obowiązek od 2018r. Paliwa można kupić on line. W razie jakichkolwiek wątpliwości sprzedawca powinien pomóc i wskazać produkt, który należy kupić. Do tego rodzaju paliwa przekonuje się coraz więcej osób. Jedyna wada to początkowe koszty, które trzeba ponieść w związku z zakupem pieca.

Zalety ekogroszku

Jest to paliwo ekonomiczne do ogrzewania domu, dzięki któremu jest ograniczona emisja pyłów, spalin i dwutlenku węgla do środowiska. Istnieje możliwość zautomatyzowania obsługi pieca. W niektórych regionach można dostać dofinansowanie w przypadku wymiany pieca. Używając tego ekologicznego paliwa można zoptymalizować spalanie i obniżyć koszty ogrzewania domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here