Plisy okienne,

Światło słoneczne jest niezbędne dla naszego życia, jednak są sytuacje, kiedy wolelibyśmy o tym zapomnieć. Pierwsze promienie zwiastujące świt niekoniecznie są miłym gościem w sypialni, podobnie jak zachód planety życia podgrzewający salon, którego okna mają swoją ekspozycję właśnie w tym kierunku. Nocny wypoczynek potrafi zakłócić też pełnia księżyca lub lampy uliczne i neony w aglomeracjach miejskich. Czy jesteśmy na to skazani? Nie. Wystarczy przecież zamontować w oknach plisy okienne.

Plisy okienne, do czego służą?

Wielu z nas zna to uczucie, kiedy cień, a nawet ciemność wydają się błogosławieństwem. Jedyny ratunkiem w takiej sytuacji stają się plisy okienne.

Są to osłony otworów okiennych, regulujące intensywność emisji światła penetrującego nasze domy, mieszkania, biura itp. W tym celu wykorzystuje się mechanizm składania i rozkładania poszczególnych części plisy. W efekcie istnieje możliwość przysłonięcia okna od góry, z dołu lub jedynie w środku.

Plisa okienna zawsze pozwoli nam na dostosowanie jej do naszych indywidualnych potrzeb. Z tego powodu popularność plis systematycznie rośnie, powiększając listę miejsc, w których znajdują one swoje zastosowanie.

Plisy okienne znajdziemy w:

  • Salonach, sypialniach, pokojach dziecięcych;
  • Gabinetach lekarskich
  • Biurach;
  • Ogrodach zimowych
  • Mieszkaniach na poddaszu
  • Domach prywatnych.

I w wielu innych miejscach.

Plisy okienne, design

Szeroka paleta barw materiałów wykorzystanych przy produkcji plis umożliwia dostosowanie przesłon do praktycznie każdej stylizacji. Ponadto intensywność odcienia wpływa na nasłonecznienie pomieszczeń. Im ciemniejszy kolor tkaniny, tym mniej światła przedostanie się do wnętrza.

Szyny, na których montowane są plisy, w większości wypadków dopasowane są kolorystycznie do koloru i tekstury tworzywa, z którego zrobione są okna. Materiał plisowany jest wykonany z poliestrów, które są odporne na promieniowanie UV.

Plisy okienne, przyjazna technologia

Zanim ostatecznie zdecydujemy się na instalację plis, padają pytania na temat ich funkcjonalności w zakresie otwierania okien. Dla osób niekorzystających z systemów wentylacji lub użytkowników wyrobów tytoniowych sprawa ta ma charakter kluczowy.

Wszystkich zaniepokojonych pragniemy uspokoić. Plisy okienne montowane są na specjalnych prowadnicach na oknie tuż przy szybie, dzięki czemu w żaden sposób nie utrudniają jego otwierania.

Montaż plis i rodzaje sterowania H2

Plisy okienne montuje się poziomo, równolegle do powierzchni sufitu. W przypadku plis do okien dachowych stosuje się prowadnice boczne, tkanina trzyma się przy oknie i nie opada. Istnieje możliwość nabycia plisy okiennej wykonanej na indywidualne zamówienie. Producent uwzględnia podane wcześniej wymiary oraz wskazówki dotyczące rodzaju tkaniny.

Plisa sterowana uchwytem

Składana tekstylna plisa, w której podnoszenie i opuszczanie odbywa się za pomocą uchwytu na profilu. Łatwa w obsłudze, nie stanowi zagrożenia dla dzieci. Zastosowano materiały o różnym stopniu przepuszczalności światła. Specjalna powłoka chroni przed kurzem i zabrudzeniami.

Plisa bezinwazyjna z nieruchomym górnym profilem. Sterowana uchwytem

Podnoszenie i opuszczanie plisy umożliwia uchwyt na dolnym profilu. Montaż nie wymaga ingerencji w strukturę ścian i sufitu. Całość instalowana jest przy pomocy zaczepów.

Plisy do ogrodów zimowych

  • Ponad 60 rodzajów tkanin, kolorów i wzorów do wyboru;
  • Plisowane żaluzje do ogrodów zimowych zapewnią precyzyjną regulację dostępu światła;
  • Plisy mogą być sterowane za pomocą uchwytu lub drążka;

Plisy są propozycją dla osób o bardziej wyrafinowanym smaku dekoracyjnym. Można pokusić się o plisę z jedną tkaniną, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zamówić plisę dwukolorową, oferującą wybór tkaniny na dzień i noc. Wystarczy tylko chcieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here