Projekt domu o prostej bryle ma wiele zalet

Wybierając projekt wymarzonego domu i znając już przepisy lokalnego prawa obowiązujące na danej działce, Inwestor powinien wziąć jeszcze pod uwagę naturalne uwarunkowania terenu oraz oczywiście potrzeby swoje i przyszłych mieszkańców domu. Wśród bogatej oferty projektów domów znajdują się te, które dzięki prostej bryle korzystnie wpływają na sam proces budowy, a także na koszty użytkowania domu. Jakie są zalety domu o nieskomplikowanej bryle i które projekty ARCHON+ odzwierciedlają tę cechę?

Zalety domów o prostej bryle

Domy o prostej bryle wpisują się w popularny trend budowy domów nowoczesnych. Minimalistyczny styl podoba się wielu Inwestorom, którzy z powodzeniem go realizują. Oprócz ciekawego wyglądu, projekty domów o prostej bryle, opartej na rzucie prostokąta, czy kwadratu są tańsze w realizacji. Na korzyść finansową ich budowy wpływa także rezygnacja z takich detali architektonicznych, takich jak balkony, lukarny czy wykusze. Regularna bryła pozwala również zminimalizować koszty materiałów budowlanych oraz robocizny, a jej konstrukcja i ograniczenie możliwości występowania ewentualnych mostków termicznych korzystnie wpływa na standard energetyczny domu, co w pozytywny sposób przekłada się na jego utrzymanie i niższe rachunki.

Projekty domów o prostej bryle ARCHON+

Domu w aurorach 14

Przykładem domu o prostej bryle jest projekt „Domu w aurorach 14”. Ten jednorodzinny dom z poddaszem użytkowym oraz garażem wpisanym w bryłę budynku jest ekonomiczny w budowie. Jego nowoczesny styl podkreśla projekt elewacji – połączenie jasnego tynku z antracytową stolarką okienną i pokryciem dachu pięknie komponuje się z drewnianymi detalami i strukturą betonu, podkreślającymi wejście główne oraz linię okien. Zarówno parter, jak i poddasze budynku to ustawna przestrzeń, która dzięki sprawdzonym rozwiązaniom jest bardzo wygodna dla mieszkańców. Strefa dzienna to salon z miejscem na narożną sofę połączony z jadalnią zlokalizowaną przy oknie. Bezpośrednie wyjście na taras powiększa przestrzeń użytkową i naturalnie łączy dom z ogrodem. Kuchnia z dużą ilością blatów roboczych jest funkcjonalna, a sąsiadująca z nią spiżarnia pozwala lepiej zadbać o porządek. Program funkcji na parterze dopełnia naturalnie doświetlona łazienka. Strefa prywatna domowników na poddaszu przyciąga uwagą niecodziennym rozwiązaniem w postaci garderoby, będącej łącznikiem pomiędzy dwoma pokojami dla dzieci. Sypialnia rodziców posiada prywatną garderobę. Łazienka sąsiaduje z pomieszczeniem gospodarczym, w którym Inwestorzy mogą zlokalizować pralnię z suszarnią, co bardzo podniesie komfort organizacji domu.

Dom w zielistkach

Dla miłośników minimalizmu oraz optymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni użytkowej powstał w pracowni ARCHON+ projekt „Dom w zielistkach”. Prosta bryła oraz dwuspadowy dach sprzyjają racjonalizacji kosztów budowy, a wraz z rozwiązaniami konstrukcyjnymi, które zostały zastosowane w projekcie domu, jest on także ekonomiczny w użytkowaniu. Projekt elewacji to połączenie stonowanej kolorystyki tynków z drewnianą okładziną. Ta ponadczasowa kompozycja materiałów i kolorów została podkreślona pasującą stolarką okienną oraz pokryciem dachu. W strefie dziennej mieści się salon, który posiada bezpośrednie wyjście na taras, a naturalnie doświetlona kuchnia oddzielona jest od strefy wypoczynku jadalnianym stołem, zlokalizowanym przy dużym oknie. Na parterze zaprojektowany został dodatkowy pokój, który może pełnić funkcję gabinetu, a z wiatrołapu można przejść do pomieszczenia gospodarczego z funkcją kotłowni. Strefa nocna to trzy ustawne i jasne sypialnie: dwie sypialnie dla dzieci oraz sypialnia główna z prywatną garderobą. Program użytkowy tej części „Domu w zielistkach” dopełnia łazienka.

Dom w goździkowcach (G2)

Dom o prostej bryle może przyciągać wzrok niecodziennym wyglądem. Takim przykładem jest projekt domu z poddaszem użytkowym – „Dom w goździkowcach (G2)”. Nowoczesna elewacja to połączenie szarych i białych odcieni na różnych materiałach wykończeniowych, które tworzą spójną, monochromatyczną całość. Front domu akcentuje rama okalająca wejście główne i bramę dwustanowiskowego garażu oraz subtelnie wysunięte z linii okno narożne. Zaprojektowana od strony ogrodu pergola dodaje indywidualnego charakteru i podkreśla nowoczesny styl budynku. Ta prosta bryła domu na rzucie prostokąta posiada pięknie doświetloną strefę dzienną, składającą się z salonu, jadalni oraz kuchni z wygodnym układem funkcji oraz optymalną ilością blatów roboczych. Na parterze zlokalizowany jest dodatkowy pokój z bezpośrednim wyjściem na taras. Na poddaszu zaprojektowano cztery sypialnie, w tym sypialnię główną z garderobą. Dodatkowe miejsce do przechowywania zapewnia druga garderoba,  dostępna z holu. O wygodę użytkowania domu  zadbano także, projektując w nim dodatkowe pomieszczenie gospodarcze z funkcją pralni i suszarni. Wspólna łazienka posiada pełny program funkcji.

Po więcej inspiracji zapraszamy na www.archon.pl. Na stronie każdego projektu z kolekcji Pracowni można sprawdzić aktualne koszty budowy, odpowiadające rzeczywistym wycenom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here