Prosty sposób na trudne zabrudzenia przemysłowe – czyściwa

0
2724

Usuwanie zanieczyszczeń stanowi duże wyzwanie dla branży wytwórczej, usługowej, medycznej, gastronomicznej, słowem wszędzie tam, gdzie praca maszyn i ludzi generuje zabrudzenia. Tu nie ma miejsca na półśrodki – zarówno wymogi higieniczne, jak i dbałość o kondycję i sprawność techniczną sprzętu wymaga stosowania efektywnych i wygodnych w użyciu środków czyszczących. Z pomocą przychodzi czyściwo. Przyjrzyjmy się jego zaletom.

Czyściwo do zadań specjalnych

Utrzymanie pożądanego poziomu czystości często angażuje czas i pracę zespołu pracowników, co w prosty sposób przekłada się na wydajność oraz koszty utrzymania całego zakładu. Praca musi zostać wykonana z należytą starannością, a to nie zawsze jest łatwe, szczególnie jeśli specyfika funkcjonowania obejmuje pracę z materiałami trudnymi do usunięcia. Farby, smary, kleje, substancje spożywcze, wreszcie pył, kurz i zanieczyszczenia mechaniczne to tylko fragment długiej listy wrogów czystości. Sytuacja komplikuje się, jeśli czyszczone powierzchnie posiadają formę, która utrudnia dotarcie do zakamarków – to zjawisko jest nierzadko spotykane w przypadku urządzeń przemysłowych lub precyzyjnych narzędzi. Dodatkowe utrudnienie może stanowić materiał, z którego wykonana jest czyszczona powierzchnia – szkło i materiały chłonne lub porowate wymagają zastosowania specjalistycznych środków, które połączą skuteczność z delikatnością.

Czym czyścić? Szmaty często są pierwszą myślą, która przychodzi do głowy, kiedy rozważamy wybór środków czystości. Łatwo dostępne, łatwo też dają się nasączyć detergentami, można je prać. Środek idealny? Niestety nie. Miarą efektywności jest skuteczność działania, szybkość pracy i koszt, a tu popularne szmaty przegrywają na każdym poziomie. Większe zużycie, niska skuteczność, zdecydowanie wydłużony proces czyszczenia całkowicie deklasują tę metodę. Tym bardziej że na rynku dostępne są czyściwa włókninowe, które stworzone zostały z myślą o maksymalnym usprawnieniu procesu czyszczenia. Możemy kupić materiały przeznaczone do użycia ogólnego, a także takie, których charakterystyka predestynuje je do zastosowań specjalistycznych. Osobną kategorię stanowią czyściwa nasączane środkami dedykowanymi dla gastronomii, czy też na przykład placówek medycznych.

Gdzie kupić dobre czyściwo?

Co istotne zakup profesjonalnego czyściwa nie wymaga specjalistycznych zabiegów. Dostępne jest ono w wygodnej sprzedaży internetowej, czego przykład możemy znaleźć w ofercie firmy Debiut Plus. Dystrybutor oferuje szeroki asortyment obejmujący między innymi markowe czyściwo Tork w wielu wersjach, a także duży wybór chemii i akcesoriów niezbędnych podczas prowadzenia prac porządkowych. Firma posiada także dwa oddziały stacjonarne – w Łodzi i Warszawie, jednak klienci zdecydowanie preferują korzystanie z wirtualnych koszyków. Ta forma zakupów zdobyła olbrzymią popularność między innymi dzięki łatwemu dostępowi do niezwykle bogatego asortymentu, dogodnym formom zapłaty i błyskawicznym dostawom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here