Prześcieradło jersey

Prześcieradło to jeden z kluczowych elementów dobrze i wygodnie pościelonego łóżka. Wbrew pozorom, od rodzaju zastosowanego prześcieradła zależeć będzie zarówno jakość naszego snu, jak i nasze samopoczucie po przebudzeniu. Wśród dostępnych prześcieradeł znajdziemy rozmaite modele, różniące się zarówno materiałem, z którego zostały wykonane, sposobem zaczepiania o materac oraz rozmiarem. Jeśli przygotowujesz się do zakupu prześcieradeł – poniżej podpowiemy ci, po jaki materiał warto sięgnąć oraz o czym pamiętać przeglądając dostępne prześcieradła.

Prześcieradło z tkanin naturalnych czy sztucznych?

Od razu pragniemy odpowiedzieć na pytanie postawione w nagłówku. Za najlepsze uważane są prześcieradła wykonane z materiałów naturalnych – takich jak bawełna, wełna czy len. Ponadto, dużą popularnością cieszą się prześcieradła wykonane z mieszanek materiałów – w których składzie znajdziemy zarówno tkaniny syntetyczne, jak i naturalne.

Prześcieradła wykonane wyłącznie z materiałów syntetycznych nie należą do rzadkości i również mają swoich amatorów. Zazwyczaj jednak radzą sobie gorzej z termoizolacją i odprowadzaniem wilgoci, niż tkaniny naturalne.

Jersey – jeden z najpopularniejszych materiałów w produkcji prześcieradeł

Wśród szczególnie popularnych materiałów, z których wykonuje się prześcieradła, znajduje się jersey. Jest to rodzaj dzianiny wykonanej z niezwykle cienkich włókien wełny lub bawełny. Rzadziej, w produkcji prześcieradeł jersey korzysta się z innych materiałów naturalnych.

Jersey charakteryzuje się zastosowaniem specjalnej odmiany splotu, która wpływa na jego właściwości. Jest to tkanina przyjemna w dotyku, delikatna, puchata. Niekiedy też możemy spotkać rzadziej stosowane odmiany splotu jersey lub – mieszanki, w których połączono bawełnę lub wełnę z materiałami syntetycznymi.

Jersey – dlaczego sprzyja naszemu snu?

Jersey to przede wszystkim tkanina przewiewna, która dobrze się sprawdza w wentylowaniu powierzchni naszego ciała w czasie snu. Śpiąc na prześcieradle oraz pod kołdrą wykonanych z tej tkaniny możemy mieć pewność, że nasz organizm ani nie przegrzeje się przesadnie, ani nie wyziębi w czasie nocnego odpoczynku.

Szczególną popularnością cieszy się prześcieradło jersey z gumką, które można w wyjątkowo prosty sposób nałożyć oraz ściągnąć z materaca. Duży stopień elastyczności czyni prześcieradła jersey łatwymi w obsłudze. Ponadto, są łatwe w praniu oraz suszeniu, nie gniotą się, a powstające na ich powierzchni plamy łatwo schodzą.

Warto podkreślić, że jersey sprawdza się idealnie w łóżku zarówno w okresie wysokich, jak i niskich temperatur. Dzięki wyjątkowej miękkości, jest też stosowane w ścieleniu łóżeczek dziecięcych, niezależnie od wieku naszej pociechy.

Prześcieradła jersey występują w rozmaitych rozmiarach. Znajdziemy zarówno prześcieradło 80×200 z gumką, dedykowane dla łóżek jednoosobowych, jak i te o szerokości ponad 1,5 metra, z których korzystać mogą pary. Dla dzieci przeznaczone są prześcieradła zarówno krótsze, jak i węższe. Najmniejszych rozmiarów prześcieradła mają rozmiar zaledwie 90×120.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here