Puzzle w prezencie dla dziecka

0
2816

Zbliżają się święta, a to magiczny czas, w którym najbliżsi obdarowują się prezentami. Dlatego warto już zawczasu zastanowić się nad wyborem odpowiednich podarunków, zwłaszcza jeżeli mamy na uwadze dzieci. Ten czas jest szczególnie magiczny dla najmłodszych. Co zatem można wybrać na prezent na Mikołaja albo pod choinkę?

Alternatywa dla elektronicznych zabawek

Jednym z pomysłów, które najczęściej przychodzą do głowy w obecnych czasach, jest elektronika, do której zalicza się smartfony, tablety, komputery czy konsole do gier. Bardziej tradycyjne przedmioty odeszły w zapomnienie albo na dalszy plan, ale są one równie ważne, a czasami nawet powinny być ważniejsze niż wymienione gadżety.

Dzięki tradycyjnym zabawkom dziecko może spędzić czas z przyjaciółmi albo rodziną, a nie tylko w wirtualnym świecie, który – choć jest atrakcyjny i można dzięki niemu wiele się nauczyć – może także nieść ze sobą wiele zagrożeń. Niestety, rodzice nie mają możliwości, aby w pełni kontrolować poczynania dzieci w internecie, nawet wówczas kiedy zainstalują program, który ma nie dopuszczać nieodpowiednich treści.

Co więcej, po tradycyjne zabawki warto sięgnąć również dlatego, że mogą znacznie bardziej rozwijać kreatywność czy zdolności intelektualne małego dziecka.

Puzzle w prezencie

Dobrym przykładem tradycyjnego prezentu dla dziecka mogą być Puzzle Disney, które z pewnością pozwolą ciekawie i wesoło spędzić czas ze znajomymi i rodziną. Co więcej, przyczynią się do rozwoju wyobraźni, a także nauczą pracy w zespole. Jest to niezwykle ważna umiejętność, która bez wątpienia w szkole, a później w pracy będzie często wykorzystywana.

Dzięki puzzlom dzieci rozwijają również takie zdolności jak kreatywność, cierpliwość, skupienie czy pamięć. W przyszłości zaowocuje to na pewno lepszymi wynikami w szkole, na studiach albo w pracy. Dodatkowo mogą one pobudzić artystyczne zdolności dziecka.

Warto zwrócić uwagę także na wyniki badań, które przeprowadzono na Uniwersytecie w Chicago. Okazało się, że dzieci układające puzzle już w wieku 2 – 4 lat, w późniejszym okresie życia wykazują lepsze predyspozycje do nauk ścisłych i przejawiają nimi większe zainteresowanie. Rozwijają również sprawność manualną, dzięki czemu będą w stanie między innymi szybciej nauczyć się pisania.

Nie tylko dla maluchów

Oczywiście, puzzle to nie tylko dobry prezent dla najmłodszych. Jest to również doskonała zabawa i ćwiczenie dla młodzieży, jak i dorosłych. Wielu osobom na pewno przypomną dzieciństwo i pozwolą w radosny, beztroski sposób spędzić czas w gronie najbliższych.

Ich układanie może także pełnić rolę terapeutyczną dla osób, które przeszły udar. Bez wątpienia pomogą im szybciej wrócić do sprawności. Z kolei u osób cierpiących na wysoki poziom codziennego stresu przyczynią się do uspokojenia i poprawy nastroju.

Dlatego, jeśli nie masz pomysłu na prezent, a chcesz sprawić swoim najbliższym wiele radości, powinieneś podarować im właśnie puzzle. Będą  doskonałym prezentem nie tylko na Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia, ale również na taką okazję, jak urodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here