Rękawice ochronne do różnych zadań

Środki ochrony osobistej są niezbędne w wielu branżach, a rękawiczki należą do jednych z najczęściej wybieranych środków ochronnych. Używamy ich nawet w domu podczas sprzątania czy cięższych prac domowych lub ogrodniczych. Oczywiście te wykorzystywane firmowo powinny być dostosowane do specyfiki danej branży. Zobaczmy zatem, jakie rękawice będą najlepsze do różnych zadań w pracy.

Firmy sprzątające i podstawowe laboratoria chemiczne

Pierwszy typ rękawiczek, o których warto wspomnieć, to podstawowe rękawiczki nitrylowe wykonane z cienkiego nitrylu. Są to rękawice jednorazowe, które mają chronić dłonie przed długotrwałym kontaktem z wodą, detergentami i innymi środkami chemicznymi, używanymi powszechnie między innymi w firmach sprzątających. Doskonale sprawdzają się także jako ochrona przed tłustym i lepkim brudem, z którym często spotykają się pracownicy firm zajmujących się sprzątaniem.

Rękawice jednorazowe nitrylowe w kolorze czarnym Powergrip Pro zostały dodatkowo wyposażone w teksturowaną, diamentową powierzchnię chwytną, która ułatwia trzymanie nawet śliskich przedmiotów. Dzięki temu doskonale nadają się do używania nie tylko w branży sprzątającej, ale i w laboratorium chemicznym o standardowym poziomie narażenia na substancje chemiczne.

Czarne rękawiczki nitrylowe wykonane są z materiału, który nie zawiera uczulających białek, a przede wszystkim lateksu, dzięki czemu mogą być bezpiecznie wykorzystywane przez osoby uczulone na ten związek. Posiadają bezszwową powierzchnię i chlorowane wnętrze, które zapewnia największy poziom bezpieczeństwa dla dłoni. Ich dodatkową zaletą jest wygoda i dobre dopasowanie do dłoni.

Rękawice do prac w środowisku podwyższonego ryzyka

W laboratoriach chemicznych i farmaceutycznych, w branżach związanych z żywnością oraz w wielu branżach przetwórczych istnieje konieczność zabezpieczenia dłoni przed ryzykiem związanym z bardziej niebezpiecznymi substancjami niż te, które popularnie spotykamy w naszym życiu. Niezwykle ważna jest także precyzja, z jaką będziemy mogli w nich pracować.

Właśnie dlatego stworzone zostały rękawice Showa 707FL, które tworzą efekt drugiej skóry. Są cienkie i wygodne, dzięki czemu praca w nich jest łatwa i przyjemna, a chwyt pewny tak samo, jak w klasycznych, cienkich rękawiczkach ochronnych. Jednocześnie jednak materiał, z jakiego wykonane są te rękawice, jest grubszy i bardziej wytrzymały, a także posiada podwyższone standardy ochrony. Dzięki temu może zabezpieczyć dłonie między innymi przed olejami, kwasami czy węglowodorami.

Dodatkowo, rękawice te nie posiadają pudru, a wygodne miękkie wnętrze z bawełnianego floku. W efekcie są niezwykle przyjemne i nie powodują pocenia się dłoni. Posiadają atesty, pozwalające na pracę w nich w przetwórstwie spożywczym.

Długie rękawice ochronne w przemyśle

Do najcięższych warunków pracy możemy zaliczyć te, które występują w firmach zajmujących się przetwórstwem paliw i innych substancji ropopochodnych. Właśnie tam wymagana jest najwyższa ochrona osobista, w tym noszenie długich rękawic, sięgających ponad łokcie. Są idealne podczas pracy z beczkami czy cysternami, a podwyższone standardy ich ochrony sprawiają, że doskonale zabezpiecza między innymi przed paliwami, olejami czy kwasami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here