styropian

Załóżmy hipotetycznie, że budujesz i remontujesz dom. O czym w pierwszej kolejności myślisz? Czy jest to jego design, komfort życia, czy bezpieczeństwo? Prawdopodobnie w tym momencie uświadamiasz sobie, że wygląd (zarówno ten wewnątrz, jak i na zewnątrz) jest aspektem drugorzędnym, ponieważ najistotniejsza jest satysfakcja (Twoja i lokatorów) oraz wyeliminowanie wszelkich zagrożeń.

Jak osiągnąć zadowalający rezultat? Zacznijmy od podstaw i sprawdźmy, jak wiele może Ci zaoferować zwykły styropian, który wykorzystywany jest przecież w budownictwie od wielu lat. Nie czekaj i sprawdź, co przygotowaliśmy z myślą o Tobie w dalszej części tekstu. Mamy nadzieję, że uda nam się odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i dzięki temu rozwiejemy większość wątpliwości. Nie ma zatem na co czekać i zaczynamy!

Styropian, czyli podstawowa izolacja termiczna i akustyczna

Co to jest styropian i co od niego zależy? Odpowiedź może nie być do końca zaskakująca, lecz jeśli wyłożymy z jego pomocą ściany, sufit i podłogę, otrzymamy izolację termiczną i akustyczną. Jest to bardzo ważne dla domowników, ponieważ dzięki temu będą mieli oni ciepło w domu podczas zimowych mrozów, a dźwięki uliczne dochodzące do mieszkania, nie będą aż tak uciążliwe – co przy bardziej ruchliwych drogach i ulicach może mieć naprawdę ogromne znaczenie.

Jaką grubość wybrać?

Z kolejnego akapitu dowiesz się, że niekoniecznie grubszy styropian jest lepszy, ponieważ inne parametry również mają ogromny wpływ na właściwości. Jeżeli jednak możesz pozwolić sobie na grubszą opcję, bez wątpienia warto skorzystać z tej opcji, ponieważ może ona mieć realny wpływ na Twoje późniejsze oszczędności. Im lepsza izolacja termiczna, tym mniej paliwa do ogrzania nieruchomości wykorzystasz. W rozliczeniu kilkuletnim, inwestycja w droższą izolację przełoży się na wygenerowanie bardzo zadowalające kwoty pieniędzy.

Czy grubość to najważniejszy aspekt?

Okazuje się, że nie. Często możemy zauważyć, że styropian jednej firmy jest tańszy od drugiej – nawet jeśli różnica grubości wynosi kilka lub kilkanaście milimetrów na korzyść tańszej opcji. Czy różnica podyktowana jest prestiżem producenta i po prostu bardziej znana firma jest w stanie znaleźć klientów na droższy produkt, chociaż jest on takiej samej jakości? Nie. Prawdopodobnie chodzi o aspekt gęstości. Na czym on polega? Otóż im mocniej styropian zostanie sprasowany, tym więcej granulatu zostanie wykorzystane, a to sprawia, że jest on dużo lepszym izolatorem. Warto o tym pamiętać, porównując najtańsze i najdroższe opcje o tej samej grubości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here