Uniwersalne, wodoodporne i inteligentne produkty zabezpieczające buty oraz odzież

0
2907

Większość z nas poświęca wiele uwagi pielęgnacji odzieży oraz obuwia. Wybieramy dobrej jakości środki piorące oraz uwzględniamy informacje podane na metkach produktów. Bywa jednak, że nawet najlepsze gatunkowo produkty, aby zachować swoje właściwości, wymagają jeszcze większej troski. Na szczęście w sprzedaży pojawiają się akcesoria, które szybko i skutecznie chronią włókna różnych tkanin.

Do jakich akcesoriów odzieżowych warto używać impregnatu Nano Protector?

Oferowany przez firmę Tarrago – Nano Protector to niezwykle innowacyjny i inteligentny produkt. Dedykowany jest do takich materiałów jak:

  • skóra naturalna licowa,
  • skóra syntetyczna,
  • zamsz i nubuk,
  • skóra olejowana,
  • tekstylia.

Można go zatem używać do większości produkowanych butów, toreb i torebek, odzieży, tapicerek samochodowych i tapicerek meblowych. Nano Protector stanowi sprawdzoną ochronę przed zanieczyszczeniami i poprawia wodoodporność materiałów odzieżowych i użytkowych. Można go także używać do różnego rodzaju membran, w tym Gore-Tex.

Czym charakteryzuje się ten nowoczesny produkt do impregnacji?

Celem impregnacji odzieży i obuwia jest ich skuteczne zabezpieczenie przed działaniem takich czynników zewnętrznych, jak na przykład: wilgoć lub brud. Świetny ku temu jest Nano Protector firmy Tarrago. Dzięki zastosowaniu w nim polimeru fluorowęglowego produkt ten posiada zaawansowane właściwości ochronne.

Stosując Nano Protector pojedyncze włókna odzieży lub obuwia są pokrywane przez nanocząstki o grubości kilku nanometrów. Tworzą one trwałą powłokę zabezpieczającą. Produkt ten zdecydowanie wyróżnia się na tle innych. Niektóre impregnaty powodują plamy lub przemoczenia. Natomiast Nano Protector działa innowacyjnie. Wytwarza krople, które nie wsiąkają w materiał, ale pozostają na jego powierzchni. Takie zjawisko nazywane jest efektem lotosu. Skroplone zabrudzenia zwyczajnie ześlizgują się z zabezpieczonej powierzchni odzieży lub obuwia.

Co istotne, ten spray do butów zapewnia oddychalność obuwia i nie ogranicza cyrkulacji powietrza. Poza tym jest odporny na promieniowanie UV. Nano Protector wydłuża żywotność odzieży i obuwia, ale nie powoduje odbarwień i zmiany koloru i właściwości tkaniny.

Jak właściwie stosować innowacyjny spray do butów?

Aby zmaksymalizować skuteczność działania Nano Protectora, należy używać go zgodnie z zaleceniami producenta. W pierwszej kolejności trzeba usunąć brud i kurz z powierzchni materiału. Można do tego zastosować ściereczkę lub szczotkę.

Następnie zaleca się wielokrotnie wstrząsnąć opakowaniem produktu w celu jego dokładnego wymieszania. Aplikacja produktu powinna odbywać się na suchej i czystej powierzchni z zastosowaniem odległości około 30 cm. Producent zachęca do tego, aby po takiej czynności odczekać pół godziny. Po tym czasie można powtórzyć czynność impregnacji lub rozpocząć użytkowanie obuwia bądź odzieży. Warto wspomnieć, że zaleca się, aby zabiegi impregnacji były wykonywane na zewnątrz lub w pomieszczeniach o dobrej wentylacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here