instrumenty muzyczne dla dzieci

Rozwijanie pasji dziecka to bardzo ważna kwestia. Kiedy zauważymy, że nasza pociecha jest muzykalna, wówczas warto zastanowić się nad najbardziej optymalnym instrumentem. Wybór jednak nie należy do najłatwiejszych ze względu na szereg dostępnych rozwiązań. Czy zainteresowania dziecka mają znaczenie? Jak wybrać instrument muzyczny w zależności od wieku dziecka? Czy warto zdecydować się na instrument klawiszowy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule.

Czy zainteresowania dziecka mają znaczenie?

Wybierając instrumenty muzyczne dla dzieci warto wziąć pod uwagę zainteresowanie naszej pociechy. Przykładowo możemy zwrócić uwagę na to, jakiej muzyki słucha najchętniej, a także jakie piosenki przypadają dziecku do gustu. W końcu chcielibyśmy, instrumenty muzyczne dla dzieci były używane dłużej niż przez tydzień. Nie powinniśmy nakłaniać dziecka do gry na przedmiocie, który nie jest dla niego satysfakcjonujący. Nie bierzmy pod uwagę własnych, indywidualnych preferencji, bowiem to nie my będziemy spędzać wolny czas z instrumentem w ręku. W przypadku regularnego zmuszania pociechy do gry na nielubianym instrumencie zwiększamy prawdopodobieństwo tego, że zainteresowanie muzyką szybko przeminie, natomiast ćwiczenia będą znienawidzoną częścią dnia.

Jak wybrać instrument muzyczny w zależności od wieku dziecka?

Instrumenty muzyczne dla dzieci muszą być dobrane w zależności od wieku. Jeżeli nie widzimy, że wykazuje szczególną sympatię do konkretnego przedmiotu, natomiast zdajemy sobie sprawę, że jest muzykalne, warto wziąć pod uwagę aspekt wiekowy. Specjaliści twierdzą, że dla pociech poniżej 5-6 roku życia najbardziej optymalne wydają się być instrumenty klawiszowe, jak i skrzypce. Aby osiągnąć wysoki poziom konieczne jest wczesne rozpoczęcie swojej przygody. Przykładowo dla starszych dzieci odpowiednia będzie gitara, flet, perkusję.

Czy warto zdecydować się na instrument klawiszowy?

Zdecydowana większość rodziców decyduje się na klawiszowe instrumenty muzyczne dla dzieci. Statystyki twierdzą, że jest to niemalże 80% rodziców. Jednym z podstawowych przyczyn tego zjawiska jest stosunkowo łatwa obsługa urządzenia. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że prawidłowe granie nie należy do najłatwiejszych, natomiast fortepian lub pianino kosztuje dość dużo. Zupełnie inaczej wygląda to jednak w przypadku keyboardu- nasz budżet nie zostanie nadszarpany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here