Właściwości kawy bezkofeinowej

Kawa to napój, który jest powszechnie spożywany i doceniany przez miliony konsumentów na całym świecie. Jest to napój, który ma wiele zalet, ale ponieważ zawiera kofeinę, która jest środkiem pobudzającym układ nerwowy, może wywołać pewne skutki uboczne u osób szczególnie wrażliwych, zwłaszcza jeśli kawa jest przyjmowana w nadmiarze. Z tego powodu osoby, które mają problemy ze snem, cierpią na stany lękowe lub nadciśnienie, często wolą pić kawę bezkofeinową, z której większość kofeiny jest usuwana różnymi metodami.

Jak oddziela się kofeinę?

Istnieje kilka technik oddzielania kofeiny od kawy. Najbardziej rozpowszechnioną metodą jest stosowanie środków chemicznych, ale istnieją również inne sposoby, takie jak traktowanie ziaren kawy przed paleniem wodą lub dwutlenkiem węgla (CO2). Z biegiem lat udoskonalono techniki parzenia kawy bezkofeinowej i obecnie możliwe jest usunięcie ponad 95% kofeiny z ziaren kawy, zachowując aromat i smak bardzo zbliżony do oryginału. Najwyższej jakości kawy bezkofeinowe znajdziemy na stronie: https://coffeeandsons.pl/kategoria/kawy-bezkofeinowe

Charakterystyka kawy bezkofeinowej

  • Kawa bezkofeinowa jest napojem bogatym w witaminy B3 i B2. Szacuje się, że każde 100 gram tego napoju zawiera 28,63 mg witaminy B3 i 1,36 gram witaminy B2.
  • Jest to jeden z produktów o największej zawartości magnezu.
  • Jeśli chodzi o inne właściwości odżywcze, kawa bezkofeinowa zawiera między innymi żelazo, białko i sód.

Korzyści płynące z picia kawy bezkofeinowej

Jako produkt bogaty w potas, kawa bezkofeinowa wspomaga dobre krążenie, regulując ciśnienie krwi, co czyni ją korzystnym napojem dla osób cierpiących na nadciśnienie. Pomaga również w regulacji płynów ustrojowych. Kilka badań potwierdza, że w niektórych przypadkach ten rodzaj kawy może pomóc w zapobieganiu chorobom reumatycznym lub zapaleniu stawów, a nawet niektórym rodzajom cukrzycy. Korzyści zostały również znalezione w łagodzeniu bólów głowy (migreny) oraz w utrzymaniu zdrowia oczu i dobrze wyglądającej skóry. Kawa bezkofeinowa zyskuje coraz większą popularność, zwłaszcza wśród osób z problemami lękowymi, nadciśnieniem lub szczególnie wrażliwych na kofeinę, co utrudnia im zasypianie, jeśli wypiją jej zbyt dużo przed snem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here