Wszystko o laserowym odmładzaniu twarzy w Krakowie

Z wiekiem nasza skóra traci elastyczność i jędrność, staje się matowa i zwiotczała, pojawiają się zmarszczki i plamy starcze, zmienia się jej mikrokrążenie. Wynika to z tego, że zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny, a także spada poziom stężenia kwasu hialuronowego. Pogorszyć sytuację mogą także czynniki zewnętrzne: długotrwała ekspozycja na słońce, niezbilansowana dieta, ciągły stres i brak snu, małe ilości wody, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Produkty kosmetyczne są mało efektywne w walce ze zmianami związanymi z wiekiem. Konieczne jest usunięcie problemu na poziomie komórkowym. Do najbardziej skutecznych metod zalicza się dziś laserowe odmładzanie twarzy, które przeprowadzane jest w Krakowie w Centrum Kosmetologii Laserowej «Laserhouse». Jest to bezinwazyjna alternatywa mezoterapii, ponieważ zabieg wykonywany jest przy pomocy serum w ampułkach, które aplikuje się bezpośrednio na powierzchnię skóry.

Główne wskazania do zabiegu

Laserowe odmładzanie skóry jest wskazane w takich przypadkach jak:

  • głębokie i drobne zmarszczki;
  • zwiotczała skóra, utrata turgoru i elastyczności;
  • fałdy nosowo-wargowe;
  • couperose, pajączki naczyniowe i żyły;
  • ptoza tkanek miękkich, deformacja konturów twarzy;
  • dysfunkcja gruczołów łojowych.

Na czym polega istota laserowego odmładzania?

Głównym celem tej metody jest stymulacja produkcji własnego kolagenu przez organizm. Jej istota brzmi następująco: urządzenie generuje strumień światła, który przy kontakcie z powierzchnią skóry przekształca się w ciepło i wzmaga podział komórek fibroblastycznych. Te z kolei stymulują aktywną produkcję własnego kolagenu i aktywują procesy regeneracyjne skóry, co powoduje szybki efekt regeneracji i odmłodzenia skóry. Skuteczność zabiegu jest wzmocniona przez zastosowanie ampułek, których składniki aktywne wnikają w głębsze warstwy skóry właściwej dzięki efektowi termicznemu.

Etapy wykonania zabiegu

Wygładzanie zmarszczek na czole i innych obszarach wykonywane są w Centrum przy zachowaniu wszystkich zasad zawartych w poniższym protokole:

  1. Konsultacja ze specjalistą w danej dziedzinie. Podczas konsultacji specjalista wyklucza wszystkie ewentualne przeciwwskazania i ocenia indywidualne parametry organizmu klienta. Jest to niezbędne do ustalenia parametrów aparatu.
  2. Klientka zakłada okulary ochronne.
  3. Demakijaż. Skóra zostaje oczyszczona z resztek makijażu, sebum i kurzu.
  4. Aplikacja żelu, który chłodzi skórę i poprawia poślizg manipulatora.
  5. Zabieg na twarz laserem Light Sheer ET.
  6. Aplikacja serum w ampułce.
  7. Aplikacja kremu z filtrem przeciwsłonecznym.

Jakie urządzenia i kosmeceutyki są wykorzystywane w Centrum i jak one działają?

Light Sheer ET to laser diodowy renomowanej amerykańskiej marki Lumenis. Posiada wbudowany system chłodzenia kontaktowego oraz optykę szafirową, która sprawia, że zabieg jest maksymalnie komfortowy i bezbolesny. Dzięki nim to urządzenie można stosować podczas obróbki każdego typu skóry, nawet tej najbardziej wrażliwej. Sprzęt jest w pełni certyfikowany, a jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi.

Laserową korekcję zmarszczek można wykonać za pomocą ampułki, jeśli pacjent sobie tego życzy i specjalista ją przepisze. Dla wzmocnienia efektu można zastosować takie serum:

  1. ACADEMIE. Zawarty w serum kwas hialuronowy, ekstrakty ziołowe, witaminy i mikroelementy korzystnie wpływają na naczynia krwionośne, likwidują oznaki couperose i skutecznie zwalczają zmiany związane z wiekiem.
  2. SESDERMA. Produkt ma widoczne działanie liftingujące. Po jego zastosowaniu skóra jest napięta i odmłodzona. Hiszpańska marka produkuje również produkty do leczenia hiperpigmentacji i couperose.
  3. BIOLOGIQUE RECHERCHE. Zawiera aktywne składniki pochodzenia roślinnego, morskiego i zwierzęcego. Substancje te dobrze walczą z plamami starczymi, naczyniami krwionośnymi i ptozą tkanek miękkich, dzięki czemu po ich zastosowaniu przywrócony zostaje turgor i elastyczność skóry.

Jak przygotować się do laserowego usuwania zmarszczek?

Aby przygotować się do zabiegu, należy przez dwa tygodnie przed zabiegiem unikać opalania i bezpośredniego działania słońca. Ponadto nie wolno brać antybiotyków tetracyklinowych, fluorochinolonów ani sulfonamidów. Trzy dni przed zabiegiem laserowym nie można oczyszczać skóry produktami zawierającymi alkohol, a także odwiedzać basenów i saun.

Zalety i wady laserowej korekcji zmarszczek w Krakowie

W porównaniu z innymi metodami odmładzania, ta technologia ma wiele zalet:

  1. Wysoka efektywność. Wiązka lasera działa w głębokich warstwach skóry, eliminując problem na poziomie komórkowym. Dlatego skuteczność zabiegu jest znacznie wyższa niż w przypadku innych metod sprzętowych i zabiegów kosmetologicznych.
  2. Bezbolesność. Odmładzanie w naszym Centrum przebiega maksymalnie bezboleśnie, ponieważ używamy najlepszego sprzętu z wbudowanym systemem chłodzenia, a także znieczulenia miejscowego. Pacjenci mogą odczuwać jedynie lekkie mrowienie i ciepło.
  3. Nieinwazyjność. Podczas zabiegu laserowego integralność skóry nie jest naruszana, a ampułki są aplikowane tylko na powierzchnię. Zapobiega to pozostawianiu blizn i śladów.
  4. Uniwersalność. Głębokie laserowe odmładzanie skóry jest odpowiednie dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku i ze wszystkimi fototypami skóry.
  5. Brak efektów ubocznych i reakcji alergicznych.

Przeciwwskazania do wykonania peelingu laserowego

Istnieje szereg przeciwwskazań, w przypadku których najlepiej nie poddawać się zabiegowi. Należą do nich:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • choroby nowotworowe i autoimmunologiczne;
  • choroby zakaźne przebiegające z gorączką;
  • dermatologiczne choroby skóry w trakcie leczenia.

Jak przebiega proces rehabilitacji?

Jeśli przestrzegane są kilka prostych wskazówek, proces rehabilitacji przebiega sprawnie i bez żadnych komplikacji. Opalanie i ekspozycja na słońce nie są dozwolone przez dwa tygodnie po zabiegu. W przypadku, gdy dermalna korekcja zmarszczek była wykonywana na otwartych obszarach ciała, przed wyjściem na zewnątrz trzeba zastosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o współczynniku ochrony nie mniejszym niż 35. Przez trzy dni po zabiegu nie wolno przecierać skóry preparatami na bazie alkoholu ani odwiedzać basenów czy sauny.

Jakich rezultatów można spodziewać się po laserowym odmładzaniu skóry?

Po wykonaniu pełnego cyklu zabiegów można zauważyć następujące pozytywne zmiany:

  • zmarszczki są wygładzone;
  • fałdy nosowo-wargowe stają się mniej widoczne;
  • elastyczność i turgor skóry zostają przywrócone;
  • rozjaśnione zostają siatki naczyniowe i pajączki;
  • plamy pigmentowe nie są już widoczne;
  • skóra jest gładsza, jędrniejsza i bardziej miękka;
  • rozszerzone pory się zwężają;
  • normalizuje się produkcja sebum.

Jakich rezultatów można oczekiwać po głębokim dermalnym odmładzaniu laserowym?

Dla osiągnięcia najbardziej wyrazistego efektu laserowego odmładzania twarzy należy poddać się 3-5 zabiegom z 2-3 tygodniową przerwą między nimi.

Cenę laserowego odmładzania można znaleźć w tabeli na tej stronie oraz w dziale strony internetowej o tej samej nazwie. Koszt zależy od wielkości obszaru, który ma być poddany zabiegowi. Aby uzyskać więcej informacji wystarczy zadzwonić pod numer kontaktowy +48732100224, napisać na dowolnym messengerze lub zamówić usługę kontaktu zwrotnego.

Gdzie można wykonać zabieg w Krakowie?

Laserowe odmładzanie twarzy w Krakowie można wykonać w naszym Centrum Kosmetologii Laserowej i Depilacji «Laserhouse», które znajduje się przy ulicy Mogilskiej 120B. Jesteśmy ośrodkiem licencjonowanym przez Ministerstwo Zdrowia i posiadamy akredytację klasy 1, co daje nam uprawnienia do wykonywania procedur medycznych. Wszyscy specjaliści mają wyższe wykształcenie medyczne oraz duże doświadczenie praktyczne. Doskonale znają wszystkie zawiłości i zasady wykonywania procedur sprzętowych, iniekcyjnych i zabiegów kosmetologicznych, ponieważ regularnie podnoszą swoje kwalifikacje, a podczas seansu przestrzegają wszystkich międzynarodowych protokołów dotyczących ich wykonywania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here